Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Teraristi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da bude malo reci i o ovom hobiju....Voleo bih da ovde napisete sta drzite,kako,iskustva i sve sto ide sa tim..npr uredjenje terarijuma...
Evo da kazem odma da ja drzim G.pulchripes-zlatnokolenasta tarantula od oko 5 cm raspon nogu i jednu A.versicolor od oko 3 cm i naravno dubije Very Happy slike cu staviti sutra posto sad moram da idem..sutra skola -_-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 20-tak i vise godina sam zeleo da drzim gustera, ali na zalost u to vreme je to bilo skoro nemoguce u nasoj zemlji, osim za nekoga ko je imao dosta para i veze u inostranstvu.
Tako sam ja odlucio da pokusam da drzim domaceg obicnog gustera. Nabavio sam najvecu teglu koju sam mogao da nadjem, polozio, izbusio rupe na poklopcu, nasuo 3-4cm sitne rizle, zabo neku granu i ubacio unutra domaceg obicnog gustera. Posto nisam imao pojma kako da ga hranim, potrazio sam pomoc nekih ljudi i oni su mi rekli da mogu insekti, ali moraju da budu zivi, nikako mrtvi. I tako sam ja krenuo da 'vatam razne insekte i da mu ubacujem, dok nisam ukapirao kakav mu je ukus, sta hoce, sta nece.
Doslo vreme da idem na godisnji odmor, pa sam ostavio cimeru u amanet da ga hrani. Medjutim, kada sam se vratio sa odmora, nasao sam "gugija" ukocenog i plavog... kaze cimer mrzelo ga da lovi insekte.
Posto sam ga uredno sahranio uz sve formalne drzavne pocasti, bacio sam teglu i zaboravio na teraristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja u takvoj veeelikoj tegli kao klinac gaio gupike! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 1:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam zeleo i jos uvek zelim da gajim neku vrstu gustera, konkretno me interesuje Agama, ali kupovina opreme, peska, hrane.... -.- Nisam kompletirao ni svoj akvarijum trenutno a vec planiram drugo, ali otom-potom, dogodine... Smile Zeleo sam i paukove ali, sakrivaju se, nisu toliko aktivni samim tim i manje zanimljivi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro godinu dana drzim leopard gekona morf albino tremper, terarijum sam napravio sam uz pomoc nekih foruma i gugla, podloga je kokosov treset, imam kamen grejac, pecinicu i jednu granu vinove loze, osvetljenje obicna neonka od 18 W. Hranim je lateralisima i fobasima uglavnom a ponekadn ubacim i tenebrije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baš lepo što nastade ova tema.
Od jesenas sam vlasnik tri indijska paličnjaka

Image

a od skoro tu je i jedna mala grammostola rosea

Image

Image

Image
Interesuje me za ovu tarantulicu (3 cm), kod mene je 10 dana i za to vreme nije jela. Aktivna je, švrlja po terarijumu, ima vodu. Kada joj ponudim crva kao da ga ne vidi. Čitao sam da tarantule mogu bez hrane i da je ova vrsta po tom pitanju ekstremna, ali nisam siguran da li "gladuju" i na ovom uzrastu ?


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Uto Jan 15, 2013 10:58 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I da dodam da bih želeo da popunim i drugu polovinu terarijuma sa nekim paukom ali ne znam koju vrstu da uzmem i gde. Neki savet, preporuka, informacija ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wlayko91 ::
Ja sam zeleo i jos uvek zelim da gajim neku vrstu gustera, konkretno me interesuje Agama, ali kupovina opreme, peska, hrane.... -.- Nisam kompletirao ni svoj akvarijum trenutno a vec planiram drugo, ali otom-potom, dogodine... Smile Zeleo sam i paukove ali, sakrivaju se, nisu toliko aktivni samim tim i manje zanimljivi.
i meni je zelja jedan bradonja...ali skupo brate mili...a imas paukova koji se neskrivaju npr N.chromatus,A.geniculata,ima ih dosta Very Happy
Nesho netreba da te cudi da nejede,vidi se da joj je da joj je zadnji deo bas velik,a u drugi mozes da ubacis N.chromatus-a on klopa kad god mu ponudis i stalno je napolju i pravi reda,a mozes i A.geniculatu,A.versicolor,malo agresivnija P.irminia ima ih dosta sve zavisi sta zelis...A pokije mozes da uzem u Ns-u ima radnja poslacu ti link preko pp Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa morali bi pistolj da mi upere u glavu da bi stavio onu braon bubu u ruku Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ck_psih
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Krusevac / Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahaaha.. ja sam imao slicna iskustva kao chikavilli, samo sto sam bio mnogo manji Smile mog gustera (uhvacenog u starom gradu u Krusevcu, tzv. Porti) sam hranio glistama... u tegli samo pesak i guster, tegla polozena na bok i izbusene rupice... onda mi je nesto bilo zao i odneo sam ga na isto mesto gde je uhvacen... Dao mu glistu za rastanak, i za divno cudo prvo ju je pojeo pa tek onda zbrisao Very Happy

nesho, lep ti je terarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E hvala ljudi, svaka podrška mi znači, kao i svakom početniku. Sijam king dao si mi pravi info za ove manje stidljive i atraktivnije vrste. Ovu sam izabrao na brzinu, ćerkici (!?) za novu godinu.
Reventone, buba nije opasna, doduše jeste malo gadna- prava stvar za dosadne komšinice i ženine prijateljice a i moj sin je koristi da zadivi drugare a bogami i drugarice.


Poslednji izmenio nesha barajevac dana Uto Jan 15, 2013 5:59 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ck_psih
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2012
Poruke: 29
Lokacija: Krusevac / Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

video sam ja ovu bubu u javnom akvarijumu na pmfu u kragujevcu. Jel je teska za odrzavanje? zahteva li neke posebne uslove?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Nesha Barajevac - Zanimljiva ti ona pogretna grana sto je gajis Very Happy kao sto imas forum akvaristike, isto tako imas i sajt teraristike, kucaj na google, ne mozes da promasis, imaju jako lepe egzoticne zivotinje u ponudi na prodaju, od 1e pa na vise se krecu paukovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 8:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Ck_psih, ma nije zahtevna, uvek dostupna voda i vlaga u podlozi, hrana- lišće od ruže i to je to. I što je najluđe razmnožava se "sama od sebe" (ne znam stručan naziv).
@Wlayko91, hvala, znam za druge sajtove i forume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam nesto dugo u ovom hobiju,ali ja mislim da mogu da kazem da je puno nezahtevniji od akvaristike,ali zato biljni aq je mama sto bi se reklo Very Happy
Nesho kako resavas grejanje kod nje,imas podni grejac ili ...???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License