Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mahovina-pomoć Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam uzimao mahovinu pre 2 meseca imala je lepu zelenu boju, poceo sam dodavati easy carbo svaki dan po 10ml inace akvarium ima oko 430litara i dodavanjem easy fosfo jednom nedeljno po 40 ml...i sada mi se pojavljuje neka braon boja ili kao da se susi...Neznam da li je problem sto dodajem ove elemente ili....jer se zna da je mahovina NEZAHTEVNA i da se prilagodjava lako .... POMAGAJTE DRUGOVI HOCU DA SE UBIJEM ZBOG NJE.... Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj nam neke detaljnije informacije o akvarijumu.
Filtracija ,rasvjeta , riblji svijet (haha) ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 29, 2014 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ribica imam 80 neonki,10 skalara, malo gupika,muljara....rasveta je 4*30 wati,2 gro lux, jedna osram i 2 arkadia neonke 90 cm a filtracija je dva filtera unutrasnja od po 1500 l/h....ima slika u mom albumu....To je jedan od mojih akvariuma abiljke u njemu mahovine, nomaphila, ceratophyllum, staurogyne, echinodorus..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easy fosfo se dodaje 10ml na 500l vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Easy carbo koliko ja znam se dodaje 1ml na 50laqua vode, ali posto ti imas 120w na akvarijum od 400l i ne zahtevne biljke i ne treba vise da dodajes... fosfata ne znam koliko sipas u ppm ali sam misljenja da si napravio neki disbalans posto ne dodajes nista osim fosfata, trebas dodati jos nitrate i kalijum.recimo starogina voli nitrate.... mahovina je kod mene propadala kada je falilo nitrata....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mahovina je kod mene propadala na taj nacin kada su falilil nitrati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@igla-,,Easy fosfo se dodaje 10ml na 500l vode,, - na upustvu preparata easy life fosfo stoji da 10 ml proizvoda na 500l vode povećava koncentraciju PO4 za 0,1 ppm,kako si onda došao do zaključka da je to preporučena doza?
@darkoakvarel-...a da protreseš i usisaš malo mahovinu da ta ,,braon,,štroka izađe iz nje,pa nam posle toga napiši koje je boje mahovina Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam da napišem da dodajem mikro i makro elemente već 7 dana . radi Rainforest...........40 ML jednog i drugog . Ubacujem kada se upali svetlo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dosta ljudi se zalilo da im mahovina krene propadati od easycarba ali tek posle duzeg vremena dodavanja. Probaj da ga ukines
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jer mahovini ne odgovara easy carbo???Ali da li ako ukinem kako će se onda manifestovati taj nedostatak na ostale biljke????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 8:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bije ga glas da unistava mahovinu u prekomernim dozama, nisam testirao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li nće biljke druge osetiti nedostatak easy carbo-a....Ta mahovina koja je loša da sklonim(bacim) ili će se vremenom oporaviti???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se izvinjavam permutovao sam akvariume pošto ih imam 3 komada.Problem je u akvariumu od 370 litara,u kojem su se osušile ili kako bi rekao dobile braon boju mahovine,,,,kroz vodu mu ubacujem easy carbo svaki dan po 10ml,mikro elemente svaki dan 40ml i makro elemente svaki dan po 40ml a jednom nedeljno mu dodajem profito 40 ml...Da li tu grešim ili je neki drugi problem...Molim za pomoć-------
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko novog akvarijuma Zmaj Početak u akvaristici 0 Čet Apr 08, 2021 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za pomoć Biljana_bilja Početak u akvaristici 9 Ned Nov 15, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko redanja materijala - Atman ... obarhar Filteri i pumpe 3 Sre Okt 28, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License