Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 co2 ista Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Napravio sam co2 sistem koji koristi limuntus i sodu bikarbonu i vodu (kao i mini co2 sistem) u flasi koja je povezana crevom do akvarijuma. U akvarijum sam stavio flasicu kojoj je odseceno dno . Kada sipam i promuckam sastojke reakcija pocinje . Co2 ulazi u akvarijum i puni bocicu , kada dostigne zeljeni nivo zavrcem ventil i skidam crevo koje dolazi do flase . U maloj flasici ostaje co2 koji se lagano rastvara u vodi. Tacnu kolicinu co2 nmg da odredim, ali po biljkama vidim da im prija, perlaju se dnas od 3 popodne kada sam ubacio co2 , iako obicno krece od 7 pa do iskljucivanja svetla u 10.
Na ideju sam dosao od ista co2 diffuser, ima video kako se povezuje. Po meni ovo je odlicno ali ipak zelim vas da pitam sta mislite. Da napomenem da je kolicina sode i limuntusa jako mala, oko pola kasicice sam stavio i 2 prsta vode u malu flasicu koka kole. Takodje umesto ventila moze da se koristi i nepovratni ventil.

Image

Image

Image

Image


Poslednji izmenio nikouro dana Pet Okt 24, 2014 10:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 10:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne vidi se najbolje na slikama ali perlanje je bas obilno. I izvinite na duplim slikama, tablet posasavio a neda mi da obrisem jednu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nije svaka školjka ista - Samci i nji... Peku Razno 1 Sre Sep 19, 2018 2:40 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Ista external co2 reactor 16/22 ZoranC Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Apr 03, 2016 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ista Water Plant co2 stukolovac Ostala oprema 9 Pon Jun 18, 2012 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ista velicina, razlicita vataza. Wlayko91 Rasveta 4 Pet Mar 30, 2012 10:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razmislite pre nego sto ista napisete! Darko012 Obaveštenja 50 Sre Jun 15, 2011 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License