Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko cikliranja akvarijuma [Bolesti] Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam drzao vodu da stoji 2 dana bez ribica bez icega, kada sam otisao da kupim cistace za staklo i kada sam ga doneo kuci stavio sam ga u akvarijum i on je samo potonuo na dno ja sam mislio da je mrtav i ja ga malo prstima promrdam i on se zalepio na staklo , sledece jutro nadjem ga u akvarijumu mrtvog , i odem i zamenim za jos jednog istog i nije proslo 1 h i on je ugionuo , da li je problem sto voda nije dugo stojala ili nesto drugo ?
P.S Na jednoj od gupika pojavile su se crne tackice po njoj da li je to bolest ? Shocked Exclamation Question
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cak 2 dana si drzao vodu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napiši više informacija o akvarijumu, kakav filteri imaš ako imaš, grejač, dimenzije itd. ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
Cak 2 dana si drzao vodu ?

Da
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crvić ::
Napiši više informacija o akvarijumu, kakav filteri imaš ako imaš, grejač, dimenzije itd. ?

Imam spoljni stakleni filter Grejac 100 W dimenzija akvarijuma
50x30x25
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AKvarijum treba da se ciklira bar mesec dana pre prvih ribica ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cvrc ::
AKvarijum treba da se ciklira bar mesec dana pre prvih ribica ...

Da li bi mi sad pomoglo da uzmem 10 L vode iz vec cikliranog akvarijumu da pomesam sa mojom? Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne.
Pomaže sunđer iz filtera koji radi.
Pomaže startna kultura bakterija tipa Sera Bionitrivec ili Tetra Bactozym.
Pomoglo bi i to ako bi napisao šta je to "cistac za staklo"
To je jako mali akvarijum za grejač od 100W.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
Ne.
Pomaže sunđer iz filtera koji radi.
Pomaže startna kultura bakterija tipa Sera Bionitrivec ili Tetra Bactozym.
Pomoglo bi i to ako bi napisao šta je to "cistac za staklo"
To je jako mali akvarijum za grejač od 100W.

Znam da je akvarijum mali za grejac od 100W ali trenutno sam pocetnik u akvaristici i trenutno nemam drugi a uskoro prelazim na akvarijum od 80 L
Ali mi sad treba pomoc oko trenutnog problema da li da ostavim ovako ribice da li ce uginuti ili nece ? Zbog nedovoljnog cikliranja vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel moze jedna slika tog tvog akvarijuma ?tu nesto opasno nestima jako brzo ti crkavaju ti cistaci stakla !a i te crne mrlje !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
jel moze jedna slika tog tvog akvarijuma ?tu nesto opasno nestima jako brzo ti crkavaju ti cistaci stakla !a i te crne mrlje !

Evo slike moga pocetnickog akvarijuma.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
crvić
Akvarista



Registrovan: 14 Dec 2013
Poruke: 133
Lokacija: Inđija

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj ubacivati više riba, pošto nemaš dovoljno korisnih bakterija. Ako te ribe koje imaš trenutno prežive biće odlično, narednih 25-30 dana ne ubacuj ribe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

crvić ::
Nemoj ubacivati više riba, pošto nemaš dovoljno korisnih bakterija. Ako te ribe koje imaš trenutno prežive biće odlično, narednih 25-30 dana ne ubacuj ribe.

U redu hvala Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kakva ti je podloga smanji malo ovaj rasprsivac pravi velike talase !vodu napuni do crte akvarijuma nemoj da te opominje reventon !grejac prebaci pozadi stavi neku tamnu pozadinu!upisi u profilu odakle si !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
kakva ti je podloga smanji malo ovaj rasprsivac pravi velike talase !vodu napuni do crte akvarijuma nemoj da te opominje reventon !grejac prebaci pozadi stavi neku tamnu pozadinu!upisi u profilu odakle si !

Stavicu a gde nazad grejac u filter ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License