Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Silikon Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drushtvo.
Nigde u NS-u ne mogu da nadjem silikon za akvarijum a da nije preskupi Soudal.
Da li moze neki drugi koji nije namenjen specijalno za akvarijume?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 12:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Sre Apr 04, 2012 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ima, pozeljno je da bude namenjen za akvarijume.Koliko ce kostati parket ili krecenje komsiji ispod tebe radi 200-300 dinara(dva pica u jeftinom kaficu) razlike koje bi mogao da ustedis. Ako ti je mali akvarijum, recimo oko 50l, to ti je kao da si uzeo da ispraznis ceo bojler, da se tusiras na sred sobe, pa ti sad vidi da li vredi rizikovati. Ima jeftinijih, recimo slovenacki TTK koji je namenjen bas za akvarijume ili neki drugi proizvodjac,ali gledaj da bude za akvarijume.


Poslednji put izmenio jongi dana Sre Apr 04, 2012 11:15 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Treba mi da zalepim spoljni filter. Silikon za akvarijume nigde nisam mogao da nadjem, samo crni Soudal za 900 din koji jednostavno ne mogu priushtiti jer mi je izrada filtera i ovako premashila planirani budzet. Po radnjama sam vidjao TKK Universal, TKK Acetat i neke Beorolove. Na forumu svi akvaristi preporucuju silikone koji su namenjeni iskljuchivo za akvarijume. Obilazicu josh malo radnje u nadi da cu uspeti da pronadjem sailikon za akvarijume. Ako ne uspem, stvarno ne znam, chime da ga lepim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Čet Apr 05, 2012 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledaj reklamne banere na ovom sajtu pa vidi koliko se krece cena silikona i gde se moze kupiti.Za TTk, ceresit i beorolove silikone namenjene akvaristici se moras nasetati po bolje opremljenim farbarama ili radnjama tipa uradi sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 07, 2012 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh. Posle dosta shetanja i zivkanja uspeo sam da pronadjem Beorol za akvarijume i nije mu istakao rok trajanja. Very Happy Hvala svima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skarabej
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Mar 2013
Poruke: 4
Lokacija: Brcko

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz.
Ako mogu samo da vam predstavim problem koji sam imao a i po koje pitanje Smile za iskusne u vezi silikona.
Naime narucio sam akvarijum koji je na izgled bio lijep sto je meni kao pocetniku bilo dovoljno:D, od covjeka koji se bavi pravljenjem akvarijuma, stigao je i odlucio sam da ga postavim.
Medjutim kod punjenja procurio je na zadnjoj strani,kako sam ga narucio preko neta i nisam imao puno izbora vec da pokusam sam da ispravim stvar.
Tu se stvorio novi problem,u mojoj blizini nije bilo adekvatnog silikona za akvarijume pa sam se odlucio za najskuplji moguci a to je "BISON POLY MAX" oko 10 eura je tuba od 425g nazalost bijele boje ..
Polijepio sam ga iznutra i ostavio da se osusi, pri dodiru je izgledao mnogo bolje od obicnog kao guma i bez mjehurica.Od tad je proslo godinu i pol bez problema.Jedino sto je doslo do promjene boje silikona na odredjenim mjestima zelenkasta boja ali pri dodiru je ok.Brine me ta promjena boje.Sad planiram polijepiti aluminijumske lajsne sa Tkk silikonom za akvarijume koji je napokon stigao,koliko ce mi to pomoci?
Posto je radjen od duplog (mislim kaljenog/laminiranog stakla 16mm 2 stranice po 8mm)da ne bih trebalo biti problema kao sto je pucanja stranica!?

Duzina :1m, sirina 44cm ,visina 48cm.Oko 210 l.
Debljina stakla:prednja zadnja strana i dno 1,6cm,bocne 1cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
skarabej
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Mar 2013
Poruke: 4
Lokacija: Brcko

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 2:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se nekom bude dalo da procita ovaj moj roman i da mi pomogne Very Happy.
Unaprijed hvala..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Mar 26, 2014 3:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za te dimenzije koje ti imaš ti je dovoljno 8mm staklo i 10mm dno. Inače, aluminijumske lajsne nemaju nikakav uticaj na statiku akvarijuma, isključivo je u pitanju estetika tako da je ne bitno sa kojim ćeš silikonom da ih lepiš. Moje pitanje glasi, da li ima neki poseban razlog zašto je akvarijum pravljen od laminiranog stakla ili su to bili neki viškovi koji su iskorišćeni za pravljenje akvarijuma? Laminirano staklo i folija u sredini menjaju boje unutar akvarijuma i sve deluje nerealno pa se ne primenjuje za pravljenje akvarijuma. Inače, beli silikon se ne koristi iz estetskih razloga, vremenom primi sve moguće boje i postaje ružan, nema efekat na samu čvrstoću akvarijuma promena boje ali je ružno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Maj 22, 2014 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, moze li neko da mi posalje na PP sajt gde moze da se naruci SOUDAL? Iz kos mitrovice sam i ne mogu da setkam i da trazim. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mtopic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Maj 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasa-srb ::
Da ne otvaram novu temu, moze li neko da mi posalje na PP sajt gde moze da se naruci SOUDAL? Iz kos mitrovice sam i ne mogu da setkam i da trazim. Hvala


Takodje ne mogu nigde da nadjem soudal silirub AQ transparentni, pa ako neko ima da proda ili zna gde mogu da kupim neka mi pusti poruku. Dve tube su mi potrebne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kliknite gore na neki baner pa cete naci, mislim da je i cena bolja nego u radnjama za soudal...

Ja sam lepio Bison silikonom namenjenim za akv. odlican je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mtopic
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Maj 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Nov 10, 2014 5:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio silikon.
@vlada33 Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Silikon za akvarijum Dule.lb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 12, 2019 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka spoljasnjost akvarijuma crni silikon nemanjagajic Početak u akvaristici 4 Uto Feb 20, 2018 12:27 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Silikon za akvarijum akvadja Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Nov 18, 2016 11:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pobledeo silikon na starom akvarijumu Turtle Uradi Sam (DIY) 19 Ned Avg 28, 2016 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Obaveštenje: Upozorenje Wurth Neutral silikon! nemanjask Uradi Sam (DIY) 0 Pon Jun 29, 2015 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License