Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 cistaci :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
koleeeee




Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li bi cistacima smetalo ako bi imao podlogu od kamencica (zaobljenih) velicine 1cm?
i da li bi preko toga mogao staviti zidarski pesak i da li bi se voda puno mutila?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 1:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maksimovici
Akvarista



Registrovan: 07 Jan 2013
Poruke: 73
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno, ribama ne bi trebalo da smeta takva podloga, bilo samo kamen ili u kombinaciji sa peskom. A da li biljkama odgovara, to je drugo pitanje. Sa krupnijim kamenom kao podlogom, možeš imati problema oko održavanja, jer se stvaraju mnogo veći "džepovi" u koje prljavština upada, a nezgodno je za usisavanje( sifoniranje).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao bi posle nekog vremena dole pesak gore kamen ili tako neku izmešanu kombinaciju, ni jedno ni drugo da kažem.
Moj predlog je da nekako napraviš zone gde je čisto pesak i zone gde je krupnije i tu sadiš biljke. Razgraničiš umetanjem isečene plastične trake od flaša. Ima jako lepih akavrijuma tako urađenih.
Kako kojim čistačima i u kako kojem akvarijumu, video sam osetljivije sa krupnijom podlogom bez nekih problema. Kod njih je najveći problem da ne povrede brkove.
Zašto bi se mutila voda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@koleeeee
Voda nece da se muti ako pre toga prvo dobro operes taj pesak (treba da ga peres sve dok kad mesas pesak rukom voda nebude kristalno cista) A posle toga otkuvavanje.
Bar ja tako spremam pesak pre nego sto ga ubacim u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljno je oprati pesak u 5-6 voda. Koliko god da perete pesak uvek ce biti voda malo zamucena. Posle hladnog ispiranja dobro dodje jedno otkuvavanje da bi se pobile eventualne stetocine.
Ja sam moj pesak ( a znao sam odakle sam ga uzeo, sto je veoma bitno ) isprao u 5 - 6 voda. Prvo ispiranje je bilo sa vrelom vodom iz bojlera, pa hladnom, pa vrelom vodom sa solju, pa ispiranje sa vrelom, pa hladnom. Pripremao pesak tokom leta kad mi nije bilo do lozenja sporeta, a ni trenja struje Smile
Nisam imao nikakve probleme. To sto je malo bilo zamuceno filter je odradio u toku cikliranja tako da je pred ubacivanje riba voda bila bistra.
To sam ja tako odradio a ima idrugih primera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 5:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da priupitam i ja nešto.
Mogu li držati koridoraše ako je 95% podloge pokriveno travom i niskim biljkama?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bokiie :D
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 89
Lokacija: Kovačica

PorukaPoslao: Sre Dec 10, 2014 7:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

WoodyAllen ::
Da priupitam i ja nešto.
Mogu li držati koridoraše ako je 95% podloge pokriveno travom i niskim biljkama?

Njima nista ne smeta, ali milim da ce smetati tebi tj. da ce ti povaditi sve ili bar veci deo biljaka.. Barem su to kod mene radili (kod mene su iskopavali sagitariju i HC), zavisi sad sta ti imas mozda kod tebe i nece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka cistaci za biljke tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Jan 27, 2016 1:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanke i cistaci nemanjagajic Početak u akvaristici 0 Uto Apr 22, 2014 9:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cistaci Miroslav95 Ribe 4 Sre Mar 26, 2014 10:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Lemna i cistaci lip_of_che Arhiva Malih Oglasa 7 Uto Mar 27, 2012 6:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cistaci algi puzevi - Nerite snail No 1 Ostali Stanovnici 93 Sre Okt 19, 2011 11:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License