Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ekser u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovo sam morao da podelim sa vama !juce sam popodne pomagao prijatelju da cisti akvarijum -prepakuje !pomerajuci jedan panj primetio sam da je sastavljen iz dva panja zakucana sa 2 eksera jedan za drugi !kaze da mu tako stoji oko godinu dana !ribice su mu zdrave i prave mreste se !da akvarijum je oko 100 litara !kakva su vasa iskustava sa ovakvim necim moze li i sme li ekseri u akvarijumu !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 9:18 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno su mu i biljke bile zdrave (povećavao je nivo Fe u akvarijumu). Šalu na stranu, znam da mogu da se za te potrebe koriste šrafovi od nerđajućeg čelika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesto prilikom skejpovanja,postavljanja panjeva koristim srafove za povezivanje odredjenih grana,a jednom prilikom sam koristio i male eksere... Tako je funkcionisalo i funkcionise godinama bez bilo kakvog uticaja na zivi svet. Logicno,da bi nesto zardjalo,potreban je i vazduh,ne samo da bude vlazno,pa posto se nalazi pod vodom,do tako neceg nece doci ili nece doci tako brzo,a i najbolje je da budu nerdjajuci ekseri ili srafovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Metal, celik ce korodirati i u vodi . Na kraju krajeva i u vodi ima kiseonika Smile . Da li se preporucuje ? Ne ! Zasto ? Da ne bi nekom palo na pamet sve i svasta a onda: Pa ja sam to procitao od toga i toga i on je napisao da moze ! A akvarijum ... katastrofa !!!
Aqua, znas dosta o skejpu, elementima, hemizmu vode, ide ti od ruke ali ima klinaza i zanesenih staraca koji ce to ko zna kako protumaciti.
Ja ne preporucujem. Sa druge strane, akvarijumi su nasi/vasi pa mozemo/te sve i svasta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je u starom aq upao jedan sraf od haube, i kad sam taj aq menjao, tj menjao podlogu video sam..
P.S. Sraf nije ni malo zardjao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisu ni ovi ekseri kapice su im kao da su juce zakucani!posto u vodi ima kiseonika to me je i zanimalo kako nisu korodirali ?koliko njihova korozija danas sutra moze da utice pozitinvno-negativno na zivi svet u akvarijumu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aquamaniac
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2011
Poruke: 194
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Dec 13, 2014 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu je Nikola,batalite eksere u svakom smislu,samo prirodno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prirodno i ništa drugo. Kad riba proguta taj ekser može da bude svašta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam iskoristio nekoliko eksera za spajanje dva panja. U vodi su vec sest meseci i nikakvih problema nije bilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Prirodno i ništa drugo. Kad riba proguta taj ekser može da bude svašta.

Dobro da znam sledeci put kad idem na pecanje umesto gliste da zakacim ekser... neznam koja bi ribica pojela ekser?!


Poslednji izmenio Blue dana Pon Dec 15, 2014 6:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Dec 15, 2014 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Štuka, smuđ, som, šaran u zimskom periodu ... na moru je tek veselo sa metalnim svetlucavim stvarčicama.
U akvarijumu odmah na keca recimo geophagus ...


Poslednji izmenio Blue dana Pon Dec 15, 2014 6:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License