Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HORUSOV nature akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, prijatelji moji, krenuo sam u jedan ozbiljniji projekat. Naime, planiram uskoro formiranje akvarijuma dimenzija 110x50x50cm, sa integrisanom haubom. Obezbeđen je novac, i trenutno je u izradi metalno postolje, koje ću kasnije obložiti univerom. Dugo sam razmišljao, i konsultovao se, kako uraditi sve, ali sam se definitivno odlučio za ove dimenzije. Svi ozbiljniji skejperi su mi rekli da je neophodno nekih 50cm širine za dobar skejp sa trečom dimenzijom. U planu su dva kanister filtera. E da, na kraju, kao i u naslovu teme, definitivno je nature stil koji meni odgovara. Dakle, nature u 275 litara. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

anebojsa
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2014
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preterao sam slavu, sada mogu na miru da sedim i uživam.

Znam da će biti praznik za oči. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovog puta neću žuriti (imam ovih 84 litara da se zabavljam), ali hoću da bude kvalitetno i lepo. Materijala za hard bar imam na tone.
anebojsa@ Hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prevazidji konacno tog Takasija, dosadan je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa, moraću. Matori bi trebalo da ode u penziju. hi hi hi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne sumnjam da će ovo biti odlično, izveštavaj i kači slike kako napreduju radovi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 3:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet da se manis zatvorene haube i da uradis lepo opentank varijantu. Very Happy Razlika je neopisiva. Very Happy

Sta planiras za rasvetu? Da li si raszmisljao mozda o sumpu? Mislim da bi ti to bila jeftinija i isplativija varijanta, mozda gresim.

Sta je u planu za rasvetu i uopste, planiras li co2 sistem, jako svetlo, prihranu?

Sto se duzine tice, razmisli jos jednom. Mislim da je bolja varijanta 120cm duzine zbog duzine fluo cevi (ako ces uopste njih koristiti). Raspitaj se jos malo, da posle ne bude kasno.

Samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je malo kratko ali kako gazda kaže. Nadam se samo da će da bude sve, od do, step by step. Razrada harda na suvom mi je omiljena disciplina Smile
Nema potrebe za žurbom- sa''će raspust.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TheDoVla, otvoreni akvarijumi mi se ne dopadaju, jer se svetlo rasipa po sobi. Nekako mi je lepše kada pogasim svetla u sobi, a akvarijum svetli. Takođe, morao bih da uradim viseću rasvetu, a ta varijanta mi se opet ne dopada (svi ti metalni nosači izgledaju ružno u sobi). Od rasvete će ići neonske cevi (verovatno ARCADIA). Sa sumpom imaš gomilu nekih cevi po unutrašnjosti akvarijuma. Sve to umanjuje lepotu akvarijuma. CO2 sistem već imam. Planiram sve ono što je potrebno za dobar nature akvarijum. Što se tiče dužine, morao bih da idem na 125cm, jer ni 120 nije dovoljno za rasvetu. Tih dodatnih 15cm mi znatno uvećavaju zapreminu i troškove.
Nešo, i ja bih voleo što veću litražu akvarijuma, ali ne bih baš ni da imam tempiranu bombu u stanu. Prvo ću prikupiti sve što mi je potrebno, pa tek onda sklapanje. E, da znaš da će mi dobro doći malo odmora. Već osećam prezasićenost poslom. Idem u Soloveniju, pa ću u Ljubljani svratiti do akvacentra. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa nek je sa srecom nov pocetak! Wink

Nestpljivo cekam deo sa "suvim" skejpom, pa da ko kokoske pocnemo da cepidlacimo oko nekog kamicka koji ne stoji kako se nama svidja Wink Naravno, sve u dobrom smislu Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
TheDoVla, otvoreni akvarijumi mi se ne dopadaju, jer se svetlo rasipa po sobi. Nekako mi je lepše kada pogasim svetla u sobi, a akvarijum svetli. Takođe, morao bih da uradim viseću rasvetu, a ta varijanta mi se opet ne dopada (svi ti metalni nosači izgledaju ružno u sobi).

Sa sumpom imaš gomilu nekih cevi po unutrašnjosti akvarijuma. Sve to umanjuje lepotu akvarijuma.


Mislim da gresis. Zasto? Metalne konstrukcije i rasipanje svetla mozes napraviti da se bukvalno ne vide, sve zavisi od tebe. Mislim da jedna sipkica precnika 1cm mnogo manje ruznija nego haube od 20kila na akvarijumu velikih dimenzija. Velik je to akv, mislim da ces se dosta nervirati oko toga. Da ne pricam koliko ces novaca puci na neonke i ostalo. No, samo iskazujem svoje misljenje, ti vodis glavnu rec,

Sto se tice sumpa, veruj, nikakve cevi nece biti u akvarijumu. Osim, 2 mala izlaza za cistu vodu koja se vraca u akv. Lagano mozes to zamaskirati. Sump je jedan od najboljih resenja za vece akvarijume. Kanisteri ce se iskostati boga oca, i nece odraditi posao kao sump. Drugo, mozes probati, skimmer-type unutrasnji filter duz zadnje strane. Jako, jako dobar nacin filtracije u akvarijumu. To ce povecati dubinu na 60cm, ali hej, radi savrseno i visestruko jeftinije. Naravno, tu tek nece biti NICEG u akvarijumu osim biljaka, panjeva i ostalih stvari, bez i 1 cevi ili bilo cega. Bez bojazni da ce procureti bilo sta.

Rasvetu sam testirao od pocetka, od neonki, preko LED rasvete, do MH rasvete. Filtracije takodje, od spoljasnjeg stakleno, preko EHEIM kanistera do overflow skimmer-type filtera. Mogu ti reci da nikad zadovoljniji nisam bio, stres free da ne pominjem. Smile

Radujem se tom akvarijumu, kao da je moj, i zeleo bih da ispadne na kraju vrhunski. Samo napred, i polako. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja htedoh da kazem da ne mora da se rasipa mnogo svetlo ako se dobro uradi rasveta. Moje misljenje je da bi sa otvorenim akvarijumom dobio jos jednu dimenziju pa bi sve izgledalo kao autentican komad prirode, dok sa haubom dobijas izgled ekrana. Previse zatvoren. A i otvoreni akvarijumi su trend u svetu i u tom slucaju skejp nema granicu. Ali naravno ti odlucujes Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod otvorenih mene izluđuje isparavanje- dosipanje- isparavanje- dosipanje... i šta je neminovno?
Bela linija od kamenca po staklu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema linije ako dospes pre nego sto nivo padne ispod izolirke Wink
I ja sam za neku otvorenu varijantu. Imam Sobo overtank armature i mogu ti reci da 90% svetlosti ostaje tamo gde treba da bude. Plus, sve je lakse kada je akvarijum otvoren.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Dec 22, 2014 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se bele linije tice, to je glupost po mom misljenju. Najmanji je problem jednom nedeljno proci nekom krpicom ili starom bus plus karticom, ziletom, bilo cime i skinuti naslage kamenca. Ja to uradim jednom nedeljno nikakv problem nemam, a voda mi je KH 14.

To isparavanje i dosipanje ima mnogo prednosti, pogotovo kod tako velikih akvairjuma.

Sto se filtracije tice, slazem se sa Vladom991. Sump bi po meni bio najbolja varijanta tu.

Kad smo vec kod izgleda, zamisli kako bi izgledale grane koje vire van vode okicene cvetovima. Very Happy

Razmisli dobr opre nego sto bilo sta uradis, svaka greska ce biti mnogo skuplja nego na malim akvarijumima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License