Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke-simptomi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Počelo je da mi se pojavljuju ovakvi listovi,,dodajem easy carbo jednom nedeljno 5ml,fosfo 1 nedeljno,dodajem mikro i makro elemente svaki dan po 35 ml,akvarium od 370 litara,bez hranljive podloge,4 neonke 30w,1 gro lux 3 philips,,,akvarium već ima oko 2-3 meseca.Neke biljke rastu normalno aove npr imaju neki nedostatak ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih rekao da je nedostatak kalijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znači trebao bi krenuti sa dodavanjem kalijuma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 1:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ranije koristio mikro i makro ali su mi biljke non stop imale rupice i zuto oko tih rupica gde bi kasnije doslo do totalnog propadanja lista i dalje biljke. E od skoro sam poceo sa dodavanjem kalijum sulfata (strah me od kalijum nitrata da ne zeznem i unesem previse nitrata) i pomalo se vidi napredak. U pocetku sam po 10ml na 100l vode koliko mi je odprilike zapremina akv, a sada vec idem na 30ml uz jedno nedeljno menjanje vode...
Usput koristim ovaj kalkulator:
http://www.theaquatools.com/all-tools-list
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali jer imaš ti hranljivu podlogu ,,, dodajem mikro i makro jer pretpostavljam da ztaj segmenat fali.A ti kada si prestao kakav efekat imaš,pre i posle tj.Koliko lit ti je akvarium i koje biljke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AKvarijum mi je ~100L, bez hranljive podloge, filtracija 400L/h atman kanister filter, osvetljenje 4x18W obicne neonke + 2x10W crvene. Od biljaka imam ludwigiu repens, ludwigia repens rubin, ludwigia arcuata, echinodorus kleine bar, echinodorus bleheri, rotala, jedna braon kripta, microsorum, tenellus i jos jedna crvenkasta, zaboravljam ime...
Po meni ako nemas hranljivu podlogu malo je kalijuma preko makro elemenata i mislim da bi trebalo da dodatno ubacujes kalijum.
neki koriste NPK, ja sa tim nemam iskustva i ne zelim da ubacujem pa sam zato od RF uzeo kalijum sulfat, s tim sto cu uskoro morati opet da uzmem..
inace, kod echinodorusa mi se prvo pojavljuje nedostatak kalijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Darkoakvarel ::
Počelo je da mi se pojavljuju ovakvi listovi,,dodajem easy carbo jednom nedeljno 5ml,fosfo 1 nedeljno,dodajem mikro i makro elemente svaki dan po 35 ml,akvarium od 370 litara,bez hranljive podloge,4 neonke 30w,1 gro lux 3 philips,,,akvarium već ima oko 2-3 meseca.Neke biljke rastu normalno aove npr imaju neki nedostatak ...


Treba ti kalkulator da izracunas u PPM koliko dodajes N, a koliko P na 370 Litara vode. Ukucaj u pretrazivac ,,Yet Another Nutrient Calculator" ja ne mogu da postavim direktan link jer mi ne da forum.
Jer da bi znao sta ti fali, moras da znas koliko cega dodajes, pa samim tim koliko cega bi trebao i da imas.
Neki ,,idealan odnos" je N : P=10:1 ppm
Carbo nema veze sa otpadanjem lisca. Kao ni mikroelementi. Rupe od nedostatka K su sitne, okrugle, ima ih dosta, oivicene zutim. Nije K.

Evo ti tabela. Pa probistri. Milsim da zbog nedostatka hranljive podloge moras prihranjivati jace preko vode. Posto ti je akvarijum 370L on trazi dosta jacu prihranu preko vode, a ti dodajes nedovoljno prihranu, sto je opet razumljivo ako se uzmu u obzir cene Easy life preparata.

Image

Iz tabele se moze videti da otpadanje lisca moze biti nedostatak N, nedostatak P, ili nedostatak CO2.
Ako imas zelenu tackastu algu na staklu ili nekim listovima verovatno je manjak P. Ako nemas zelenu tackastu verovatno je N.
Kao sto rekoh uvek moze biti i nedovoljno CO2.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Srky Boy ::

Carbo nema veze sa otpadanjem lisca.


Samo da se ispravim, na dva mesta sam napisao ,,otpadanje lisca", a mislio sam na propadanje lisca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da verujem da zato što nisam stavio hranljivu podlogu da sad imam ovih problema,,,jedno od rešenja je da ja sve krenem iznova,izvadim pesak,stavim hranljivu npr JBL zasadim sve ponovo i greške neće biti......Jer u jedan akvarium koji imam imam hranljivu i ništa ne dodajem i sve buja od trave ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na pomoći i komentarima u svakom slučaju više ću naučiti ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License