Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Juwel rekord 600 - potrebni saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre dva meseca sam formirao Juwel rekord 600. Hranljiva podloga HTP-10 skoro 1kg, plasticna mrezica pa kvarcni sljunak 2-4mm 10kg i oblutci. Grane vinove loze, polutke kokosovog oraha i hrastovo suvo lisce. Postepeno sam dodavao bilje, puzeve i ribe i povecavao fotoperiod. Trenutno stanje Cryptocoryne usteriana, parva i wendtti brown, Echinodorus amazonicus i kleine bar, nana, Microsorum pteropus, Javanska mahovina, Sagittaria subulata i Staurogyne sp. Malezijski puzevi i jedna rogata nerita. Ancistrus albino 2kom. i corydoras panda 4kom. Foto period 12h.


Potrebni su mi saveti oko:

- Da li da samo ugradim reflektor ili postoji mogucnost za jacu sijalicu bez menjanja haube i da li je dobar fotoperiod.

- Pojavila mi se skrama pa sam uperio izlazni mlaz iz filtera na gore. Smanjila se ali da li mi treba dodatna aeracija. Da ugradim Juwel Air Diffuser.

- Nabavio bih dunavske nerite i red cherry kozice ako neko ima ili moze da preporuci. Beograd i Novi Beograd.Poruke na pp.

- Iz filtera sam izbacio sundjer sa aktivnim ugljem i zamenio sam ga grubim plavim. Kakva su iskustva sa odrzavanjem filtera. Na koliko prati sundjere i da li sve odjednom. Da li uvek sifonirati komore filtera. Vodu inace menjam na 7-10 dana 20% i sifoniram podlogu.

- Kako da mahovinu, odnosno microsorum zakacim za polutke kokosa.

- Ubacio bih jato limun tetri i jos neko jato ako nije guzva. Kad se bilje razraste i akvarijum potpuno stabilizuje i neke juznoamericke patuljaste ciklide sto je bio i krajnji cilj postavke. Ako ima predloga.

Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 5:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ce ti dodatno osvetljenje kad uglavnom imas nezahtevno bilje?
I uopsteno sva pitanja koja si postavljao vezano za biljke, tipa fotoperiod i slicno, ne moze niko da ti kaze, jer ne postoji uopsteno pravilo, nego ti pratis svoje biljke kako napreduju i razvijaju se, da li su zdrave itd, i to ti je parametar.
Aeracija za ovo malo riba je sasvim dovoljna ja bih rekao.
Kozice pogledaj na forumu cini mi se da je neko nudio, ili kod sponzora foruma.
Sto se tice pranja filtera, prvi sloj koji predstavlja mehanicku filtraciju se pere cesto, jednom nedeljno, a ostalo nije pozeljni dirati.
Ako ti je akvarijum stabilan, ribe i biljke zdrave, nema potrebe za nikakvim promenama, radi kao sto si radio do sad, i samo napred.
Imas 6 riba u 60 litara, koja crna guzva Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam pored jata limun tetri da li jos neke jatne. Znaci samo perem i povremeno menjam filter vatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice sa ciklidima idu isključivo kao ishrana Smile
Ako se ne varam to je akvarijum od 60-tak litara, ide jedan par JA ciklida.
Sad ne znam, imaš ramireze, altispinoze, apistograme .... Biraj šta ti se sviđa, altispinoze i nanakare su najmanje osteljive po meni.
Nisam pametan za još jedno jato, kod mene su samo rodostomusi, pre su bile limun tetre ali sam ih zamenio, ovi mi lepši.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 11, 2015 8:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neke tetre sigurno. I ja sam mislio altispinoze, eventualno dve zenke i jedan muzjak. Nadao sam se da bi se kozice odrzale u bilju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 5 altispinoza na 200-nak litara, i nemam pojma koja je šta, samo pretpostavke. Kažu da se teško vidi kod njih dok se ne upare.
Ne znam tačno podelu ali i neonke i rodostomuse i gomilu drugih svrstavaju u tetre. Ne znam, probaj, možda bude gužve, možda ne. Meni lično je lepše jedno veće jato nego dva nekompletna. Opet stvar ukusa.
Odrasle kozice i možda, ali sve ostalo teško, ipak su to lovci Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa postavka, jedino primedba za ovo plavo kamenje u levom prednjem delu, ja bi ga zamenio istim kao sto su ti sa desne strane.
Sto se tice filtera tu si vec dobio odgovor.
Po meni je svaka fabricka juwelova postavka svetla sasvim dovoljna za neke "obicne" biljke, ja imam rio 180 sa fabrickim osvetljenjem i bilje super raste, jedino sam poceo da dodajem diy co2.
Fotoperiod je mozda malo dugacak, ali to ces sam videti. Ako pocnu da ti se javljaju zelene alge ti smanji na 7-8 sati pa prati nedelju dve, i tako ces najbolje videti sta odgovara tvom akvarijumu tj. biljkama u njemu.
Kozice i ciklidi ne idu zajedno, mozes probati ali ce se verovatno ciklidi lepo najesti.
Imas temu na forumu, kako se kaci mahovima na panj ili kokos ili kamen, mislim da ljudi koriste onu mrezicu od kutije sa kivijem....
Bolje je jedno vece jato, to sam i sam skontao kod mene....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 11, 2015 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda jedno jato desetak komada. Kamenje je zeleno, ispalo je plavo na snimku. Kad se Saggitaria razraste pokrice ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslušao sam kolegu vacko000 i izvadio kamenje sa leve strane. Jes malo odudaralo. Novi stanovnici Theodoxus danubialis. Ako ima jos predloga ili saveta...

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
esad92
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2012
Poruke: 99
Lokacija: Beograd, Banjica

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je ovo lepo, samo ribe i dalje ne vidim?? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se svidja, stavi neku mahovinu, nanu microsorume na te grane i bice ljubi ga majka Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
filipbg
Akvarista



Registrovan: 01 Okt 2014
Poruke: 34
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isprepadao sam korije dok sam vadio kamenje, a anci se vidi u pecini. Biće riba sledece nedelje, nemaju tetre trenutno. Za granu levo iza Saggitarie sam vezao mahovinu, a za grane u sredini kada se mahovina bude trimovala. I za kokos levo planiram mahovinu, a za desno microsorum. Mislim da sam negde citao da microsorum voli da bude blizu filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo to tebi ide. Kasnije ćeš verovatno morati da izvadiš usterijanu, jer će ti ugušiti akvarijum. Do tada, uživaj. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam monosleum zalepila super lepkom (procitala na internetu clanak o lepljenju mahovine ) -ne volim da vidim mrezicu i konce Smile a jednostavnije je 100 puta , osim ako zelis da lepis na postojeci panj bez vadjenja panja, mada sam citala da se tada samo koristi super lepak u gelu. Inace nase kolege u morskoj akvaristici lepe korale super lepkom, i isto nikom nista ne fali.
Kod mene je super ispalo, biljka i dalje lepo napreduje, a svi stanovnici zivi i zdravi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Sre Jan 14, 2015 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to je vec bolje Smile
Nista vise, sad samo da ubacis ribice i cekas bilje da pocne lepo da raste. Mislim da je Horus upravu sto se tice usterijane, ali polako, kad naraste videces i sam sta ces sa njom, poklon, zamena, prodaja sta god.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum Juwel Rio 180 ASX Ponuda 1 Sre Jan 11, 2023 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pumpa za akvarij Juwel stipest Filteri i pumpe 2 Pon Nov 07, 2022 10:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License