Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav! planiram da u skorije vreme oformim novi akvarijum jer vec imam jedan ali je mali nekih 45l. Planiram trougani akvarijum sa kosim stranicama 55cm visinom 55 cm i prednja strana bi bila negde oko 80cm. U akvarijum planiram da ubacim jato kraljevskih neonka, skalara par 2, 1 borca koji je vec u mom akvarijumu algare i muljase i jednu ajkulicu. Sta vi mislite o toj kombinaciji? Bice mi problem oko filtera jer ne planiram da stavljam spoljni filter a neznam kakav bi filter bio idealan za filtriranje jer znam da od spoljnjeg nema boljeg. Svaki savet je dobrodosao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 2:06 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutrašnji trokomorni sa zazorom u zadnjem čošku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 4:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzm kako se to pravi :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 4:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

planirao sam kanistar od burenceta 20l ako mogu to da uradim sam Smile izvinite da duplom postu zaboravio sam kako da editujem :/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako znas kako da pretvoris to burence u filter onda moze. 20 litara filter prostora je dobra zapremina naspram tih 80 litara .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
grofstevan
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2014
Poruke: 46
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 1:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemljak, ako uspeš da napraviš kanister filter od bureta ja te odmah nominujem za nobelovu nagradu za inovaciju i hrabrost. Ja planiram da uzmem fabrički pa su me mnogi plašili kako može da curi, da se izliva i slično...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NIije nemoguce napraviti kanister od burenceta. Evo i linka jedne uspesne transvormacije Kanister od burenceta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jan 24, 2015 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

grofstevan ::
Zemljak, ako uspeš da napraviš kanister filter od bureta ja te odmah nominujem za nobelovu nagradu za inovaciju i hrabrost. Ja planiram da uzmem fabrički pa su me mnogi plašili kako može da curi, da se izliva i slično...


a ti koji su te plasili nikada nisu ni koristili kanister filter jel naravno....i oni se plase!!! gluposti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 2:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lako se pravi unutrašnji trokomorni, lepi se ukupno tri parčeta stakla ... ima dosta o tome. Isto kao i spoljašnji samo što je unutra i nema prelivnih cevi.
Kanister možeš i da kupiš i da praviš. Lično ga ne volim ali iz razloga što nemam gde sa njim i pre bih sump napravio nego njega. Imaš podforum filtracija i mali milion iskustava, crteža, rešenja, ekonomija ... pa vidi šta ti odgovara. Ja sam preporučio unutrašnji sa zazorom jer si rekao da nemaš mesta za spoljašnje.
Iskreno grofe stevane, ako se plašiš opreme onda batali i akvarijum. Ja sam za par godina možda pročitao za nekih ukupno 10-ak curenja oko akvarijuma, najmanje pola zbog sopstvenih greški.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 25, 2015 2:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj skalare i borce molim te Shocked Iz licnog iskustva ti kazem, ja sam da imao tu kombinaciju skalar je borca vukao za rep, da bi ga borac udarao glavom. Naravno, svaka zivotinja je za sebe, ali ti kazem, ne kombinuj to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 2:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Sergej, u koliko litara se to dešavalo?
Kombinacija borac-skalar može da funkcioniše ali može i suprotno. Ima i negativnih i pozitivnih iskustava, probaš pa pratiš, solidna je litraža i prostor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam razne kombinacije, u 25l, je skalar borcu grizao rep, kazem znam da je to mali prostor za skalara, ali posto mi je veliki aq pukao isao je u odpad ma sam pravio novi. I za to vreme su se tukli, mada u 40l nije bio borac, nego sam ga naknadno ubacio kad sam ribe prebacivao u 25l. Nisam imao prilike da vidim kako funkcionisu skalar i borac u 50-o litrasu, ali mi se u ovom malom nista nije dopalo. Upravu je nesa, moguce je da je do prostora, ali nisam hteo da rizikujem jer je borac bio deltamaticni i platio sam ga ihajhaj, pa sam skalara odvojio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam skalare i borca u 160l, zajedno su vise od godinu dana, i sve OK funkcionise - mislim da se sretnu jedino prilikom hranjenja Smile. Mnogo zavisi i od naravi jedinke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 25, 2015 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Sergej: Zato te i pitam. U redu je da daš savet na ličnom iskustvu, samo što je iskustvo pogrešno, ako me razumeš na šta zelim da ti skrenem pažnju.
Tvoja litraža jeste za jednog borca, ali je daleko od minimalne za skalara. Kao što Simici kažu veoma je nezahvalno prognozirati ali može da se proba i da uspe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
riba1990
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 80
Lokacija: Surdulica

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 8:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

predomislio sam se ipak cu jedan veliki akvarijum od 130l sa klasicnim spoljasnjim filterom od 25l i 4 komore. javlam se kad pocnu radovi. hvala na savetima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License