Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge -.- Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari, imam velik problem sa algama. Hvata se na (DIY) 3D pozadini i na biljkama ne znam koje su, koristim Algin ,struzem cetkicom i nista ne pomaze, jako brzo se vrate, probao sam i hidrogenom da tretiram biljke ne pomaze.

Evo slika, nadam se da cemo ih se resiti Smile

Image
Image
Image

Evo ga akvarijum , 100l + poazdina znaci oko 80l. Od riba imam Platike ,ksifo ,black moly,koridorase i neonke imao sam i lisice ali su poiskakale Rolling Eyes Embarassed . Vodu menjam svake 2-3 nedelje

Image

Ovde ima malo vise o akvarijumu od pocetka kako sam pravio, ako to moze da pomogne

http://www.akvarijum.org/forum.....16661.html

Hvala unapred,
Danijel
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 4:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jednog resenja.
http://www.akvarijum.org/forum.....t7004.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 26, 2015 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ubaci sočivicu, drezgu i što je najvažnije menjaj vodu neko vreme dva puta nedeljno.
Ne znam koji je filter ali ga dobro operi takođe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 1:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, probacu...filter je spoljasnji. Zanima me, posto nisam menjao sudnjere i vatu u filteru,sada je vec vreme...kada kupim nove, da li cu poremetiti vec formirane pozitine bakterije? Jel bolje da promenim napr. pola vate a pola stare da ostavim ili mogu sve od jednom da promenim. Imam na dnu keramicke kuglice i bio kuglice, da li i njih treba da menjam posle odredjenog vremena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 1:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde si Tajsone kuco stara Smile

Ne menjas nista od materijala osim vate, sve ostalo ostavljas kako je, jedino sundjer properes u akvarijumskoj vodi kada budes menjao.

Sto se tice alge, sta je to Algin sto koristis?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi vatu na veliko, imaš balu za 400-500 dinara u prodavnicama materijala za nameštaj (meblovi, sunđeri, itd...). Promeniš vodu, ako je vata prljava baciš i staviš drugu.
Properi i keramiku i kuglice malo, to se pored sunđera nikad ne baca, što starije to bolje Smile
Agin beše Tetra ili Tropical?
Ako ne bude išlo a imaš para za hemije, tj. bacanje Smile probaj od Easy Life AlgExit, mada je kod tebe najverovatnije samo kvalitet vode u pitanju.
Znači operi, menjaj vodu, iskoristi taj algin i budi strpljiv. I pozajmi od Looniza pleka na kratko Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 2:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E vidis, pleko bi to obrstio na jedan, to mi nije palo na pamet da napomenem. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 27, 2015 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ooooo Looniz ,evo me, menjaju mi banderu ispred kuce ceo dan bez struje bez svega Very Happy, i ribama se smracilo, odma ima alge da izginu sve... Ajde Looniz pozajmi pleka Very Happy Align je Tropical eve ga

Image

Kupicu to sto kazes neso jeftinije je, posetio sam onaj najveci akvaristicki centar sto se otvorio kod mene u Novom Sadu, pa reko ajd da podelim sa vama, ono je milina ceo dan mozes provesti tamo,prelepo...steta sto sam zurio pa nisam stigao sve ni da vidim. Definitivno preporucujem da posetite. Pitacu i njih za savet ili kupiti taj od Easy life-a. Sredjujem sve pa javljam rezultate ,fala vi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 08, 2015 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam 4 lisice da brste malo, i kupio sam dva lepa plecostomusa Smile .Koristim i dalje algin, malo struzem, cini mi se da je bolja situacija. Ubacio sam CO2 i promenio filter materijal,sve osim sundjera i bio kuglica, e sada, zamutila mi se malo voda juce, sada je malo bistrija , jel to normalno,posto sam verovatno prekinuo formiran ciklus bakterija?

Evo Plestocomusa

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam bas koliko ces ti pomoci pleko sa algama, pogotovo kad poraste.
Oni slabo jedu alge vecinom negde kuliraju i cekaju da pokupe neku hranu.
A videt ces i sam da vise s...u nego sto pojedu pogotovo kad poraste a onda ce da ti bude veci problem u akvarijumu nego pomoc.

To su ribe koje porastu bar 20+cm, makar ih i zakrzljas u manjem akvarijumu.

Bolje da si uzeo nekog manjeg algara kao sto je grupa ottoa ili tako nesto.

Probaj da smanjis duzinu foto perioda, stavi te anubije u neku senku.
Kod mene se pokazalo da mnogo bolje rastu u senci.
Nemoj da preterujes sa hranom kod ribica.

Pozz Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je Neša u pravu. Problem je kvalitet vode, tj. ne higijena. Nisi od juče pa znaš o čemu ti pričam. Imaš malo bilja koje iz vode izvlače malo, a dovoljno za alge. Moj ti je savet da menjaš vodu jednom u sedam dana. Ta hemija može da pomogne malo, ali nije rešenje. Ubaci dunavsku neritu ( 4-5 ) komada i rešio si problem. Akvarijum ti je lep, i nemoj da brineš, nije to puno algi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si menjao vodu i deo filter materijala, normalno je da se malo zamuti, bude 'nako beličasta malo Smile
Drži pleka i lisice dok ne porastu malo pa ih menjaj, poklanjaj. Neka malo čiste dok se ne stabilizuje, to njihovo se lako pokupi crevom.
Samo budi uporan neko vreme i menjaj bar po 10-20% vode neko vreme dva puta nedeljno.
I ne štedi vatu, čim se malo isprlja menjaj. Ja je na svakih 7-10 dana bacim kad menjam vodu i to priličnu količinu.
Ne znam, meni nana je pola-pola, dobra i loša, i u senci i na svetlu a ima baš potrošaća, ali nema algi.
Na tvom mestu bi ubacio jednu kriptu vendeti green umesto te bakope (ako se ne varam), onako lep žbun napravi, a umesto valsinerije onu veliku kriptu koja će da pravi senku. Nisu zahtevne, nisu skupe (ima h i na poklanjanje verovatno), dosta brzo rastu mislim da bi se lepše uklopile.
Nanu veži na neki kamenčić i čušni je ispod te terase levo da ne bude direktno na svetlu.
Neki moj trip kako bi uradio Smile


Poslednji put izmenio nesa69 dana Pon Feb 09, 2015 11:34 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene nesa69: slovne greške, kilavim se i kucam :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, to zaboravih da napisem, smanjio sam foto period na 5-2-5 jel to dovoljno?. A sto se tice Plestocomusa ,znam da oni ne pomazu bas nesto, ali su mi lepi jako, zato sam ih uzeo. Hvala svima na pomoci, neso probacu to sto si naveo ,pa kacim slike da vidite Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nickname
Akvarista



Registrovan: 08 Sep 2014
Poruke: 147
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam slicnih problema sa algama po anubijama.
Imam u akvarijumu bar 20ak barterija i tako tih vecih anubija i smanjenje fotoperioda na 6sati je pomoglo.
Ostatak dana imam nesto kao mesecina od 5050 LED traka i sredile se alge.

Kada sam smanjio fotoperiod i stavio slabo osvetljenje tokom ostatka dana sve anubije su pocele da pustaju nove listove.
To je moje zapazanje, tako sam nesto eksperimentisao.

Probaj pa ces videti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tajson
Akvarista



Registrovan: 02 Okt 2011
Poruke: 106
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 09, 2015 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo , imam ja RGB Led trake stoji mi 5m, treba samo da skratim i prespojim ove sto rade. Mogao bi da napravim moon light, probacu i to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License