Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako ukloniti alge pri startovanju akvarijuma sa malo biljka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Blaza83
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2015
Poruke: 29
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum Rio 180 - 101 x 41 x 50 cm, neto zapremina 180 litara
Filtracija juwel 600 l-h
Grejac juwel 200W
Rasveta Juwel sijalica T5 High-Lite Day 45 W
Arcadia T5 Original Tropical Pro Juwel 45 W
Dodavanje CO2
Akvarijum je formiran 5. Feb ,zamena 1/3 vode izvrsena 2 puta
Uglavnom pojavila se alga verovatno sto je normalno na pocetku zbog hranljive podloge a nisam dovoljno biljaka stavio sto je naravno u planu,
ali pre nego sto stavim jos biljaka bili bi mi korisni vasi saveti sta sa ovom cubom i parvulom da radim sad kad ih je vec zahvatila.
Fotoperiod 6 h
Evo nekih slika

Image


Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Feb 18, 2015 1:25 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Pravilnik, a i lakše je kad je preciznije :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 11:28 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno nemam pojma osim da ne koristiš pomoć a da ne piše u vezi čega Smile
Možda dobiješ konkretniji savet, ja nisam baš neki biljni poznavalac.
Ja bi sledeće uradio. Probao bih odmah sa AlgExitom od Easylife, dodao jednu solidnu količinu pistie, drezge i nekih brzorastućih, jeftinih biljaka koje bi izvadio kad se stabilizuje stanje i doda solidniji biljni fond. I menjao bi vodu na tri dana da se malo isposti podloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je AlgExit od easylife-a pomogao sa zelenom algom nalik ovoj tvojoj, a ima i jos nekih ljudi na forumu koji su zadovoljni.
Mislim da je tu kljucno sto imas manje bilja i nema sta da troši hranljive materije.
Kao sto ti je rekao Nesa, cešće menjanje vode će usporiti cikliranje ali će ti pomoći u borbi protiv alge. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam menjao vodu svaki dan prve nedelje, svaki drugi druge, i svaki treci trece iako imam samo jedan cm zemlje za cvece. Fotoperiod sam lupio na 12 sati odmah a svetla imam 1w/l. Nigde alge nema. Usporava cikliranje ali boze moj, neces drzati neke ozbiljne velike ribe. Bar ne jos. Posto su se vec pojavile, to ti mora pomoci neko iskusniji, ali kako bi obustavio sirenje moras da pojacas izmene koliko god mozes. Kao sto neko rece, ni jedna alga ne voli svezu vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Feb 18, 2015 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Alge su neminovne u akvarijumu. Ono sto mozemo jeste da ih svedemo na minimum. Postoje postupci sa kojima mozemo dovesti odredjene alge na minimum. Da li je to zamena vode, promena jacine osvetljenja, hemija ili sta vec pitanje je trenutka disbalansa i eto alge ili njihovog nestanka.
Nesa je dobro napisao. Sto je veci broj biljaka ( odnos brzorastucih i spororastucih ) to ce alga imati manje hrane za razvoj. Ako to ne mozes da obezbedis onda je hemija neminovna ( mada nisam pristalica algicida )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Za one koji zele da budu malo kreativni Peku Razno 0 Čet Feb 02, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License