Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aluminijumski lim 2mm Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 10:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drage kolege,

posle nekoliko dana traganja za alu.limom od 2mm, totalno sam se razocarao.

Da li mozda imate nekog limara gde moze da se kupi tabla 1m x 0.5m, debljine 2mm?

Sve sto sam zvao su mi rekli da jedino kupim celu tablu 2mx1m

zaista nemam potrebu za ovom celom tablom.

Ponude na pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 10:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, i ja sam imao identicno iskustvo, nisu bas poslovni sa malim kupcima.
Tako je, uglavnom, kod vecih prodavaca, mozes da kupis negde manju kolicinu, ali ce ti naplatiti 3x vise, pa ti dodje na isto. Smile
Ima i nekih online prodavaca, nisam imao iskustva sa njima, ali vredi pokusati.
Meni je, na kraju, kolega sa foruma ( hvala Nemanja Smile ) dao na poklon tablu alubonda koji se ispostavio kao jos bolje resenje za moju aplikaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pancevu ima jedba firma koja radi sa aluminijumom, velika hala, jedino da vidis dal hoce tamo da ti daju... a inace mnogo se tesko sece sa makazama za lim a i sa brusilicom moras ds imas kamen za aluminijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a jel ti treba bas toliko siroke table?, pola metra? Ja imam kao trake 1-1.5metar(nisam merio) sa 5cm sirine, kupio u uradi sam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma haubu sam mislio da uradim i da u nju lepim led trake. Ubedjuje me drug koji prodaje led rasvetu da je najbolje trake, ma kakve bile, da lepim na lim, zbog hladjena. Ne znam da li je u pravu, ali godinama se bavi rasvetom pa rekoh da ga poslusam i uradim alu haubu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 3:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da napravis haubu od bilo kog materijala koji ti je dostupan, naj jeftinije izadje od stakla i da se prelepi fototapetom koji imas na novom beogradu na buvljaku u svim dezenima. Iznutra zalepis silikonom ili moment lepkom aluminijuske profile koje imas u uradi sam i na njih led trake.

Ako se odlucis za ovu varijantu obavezno prvo crni foto tapet zalepi pa preko njega u dezenu koji izaberes jer ce ti u suprotnom probijati svetlo.


Poslednji izmenio isako dana Čet Feb 19, 2015 3:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isako, to sam i ja mislio da uradim. Cak se i jedan clan sa foruma javio da uradimo od stakla. Ne znam samo da li ce se ti alu profili dobro hladiti ako su pod staklom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za odgovor na to pitanje bolje sacekaj nekoga ko vec koristi led svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Feb 19, 2015 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eto, ja koristim i lepio sam direktno na drvo i nemam nikakvih problema, diode su na svojoj kao stampanoj ploci koju sam zalepio i uopste se ne greju, jedino kad pipnes bas diodu osetis malu toplinu al to je normalno...
A nemora aluminijum, mozes i od prohroma, on ti ne rdja tako da moze i on...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maryja
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2012
Poruke: 17
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 8:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja imam dosta ploca aluminijumskih iz stamparije dimenzija 45x35 pa ako nekom treba neka se slobodno javi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

maryja ::
Ja imam dosta ploca aluminijumskih iz stamparije dimenzija 45x35 pa ako nekom treba neka se slobodno javi.

Koliko su debele te ploče?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igorce
Akvarista



Registrovan: 17 Jan 2015
Poruke: 46
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

0, 15-0,30mm ploče za ofset štampu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma uzecu dve sine sirine 3cm, debljine 2mm, dyzine koja mi odgovara i ubaciti u postojecu haubu Smile smorih se trazeci lim Smile

Ovo je moja hauba,
http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#171182

i u nju cu izmedju neonki da ubacim limene trake od 2mm debljine i 3cm sirine, na njih ce ici dve trake i to je to. Valjda ce biti dobro hladjenje traka. Mozda samo limene trake na neki nacin odvojim od samog staklenog poklpca, tako da strujanje vazduha bude sa obe strane limenih traka. Fluo cevi ce ostati tu gde jesu, ali ih necu ukljucivati.
Tri cevi su nekada radile kada je bio plan da imam biljni aq, a onda sam sa diskusima spustio na dve. Kada je i to postalo jako, onda sam probao sa jednom, ali je suvise slabo.

Sada cemo da testiramo sa led trakama 5730, jedna hladno bela i jedna toplo bela. Ukoliko toplo bela budi suvise zuta, onda mozda obe budu hladno bele.


Poslednji izmenio manastiriste dana Pet Feb 20, 2015 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene manastiriste: dopuna objasnjenja zasto odustajem od trazenja lima za celu limenu haubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License