Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa ancitrusom u akvarijumu , juce sam kupio ancitrusa danas je uginuo , neznam zasto ? , da li moze neko da pomogne?


Poslednji izmenio jovica dana Sub Feb 28, 2015 7:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: Promena naslova...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 11:38 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm? Poznavajući tvoj akvarijum, zaista ne znam šta bi moglo da bude. Rekao si mi da si juče nešto radio u akvarijumu. Moraš da nam kažeš šta si radio u akvarijumu da bismo mogli da dođemo do odgovora.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista posebno profesore , menjo vodu i cistio filtere nista posebno , i ubacio sam ga u akvarijum ali ne sa vodom od njih nego izvadio i ubacio njega i nista kreno je po staklu ova tamo , i danas pogledam u akvarijum i lezi na pesku , ugino , sve ostale ribice su u redu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drinabb
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2013
Poruke: 275
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je fabricka greska kod njega neka... nemora da znaci da ti nesta nije u redu kad su ostale ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 12:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zamenicu sad oticucu i probati ponovo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta imas jos od zivog sveta u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Sta imas jos od zivog sveta u akvarijumu?

3x Black Molly - Yellow Molly
3x Muljasa
2x Ksifoforusa
1x Japanka
2x Gupika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nesa
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2010
Poruke: 92
Lokacija: Beograd-Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nisi prilagodio tempereturu vode u kesi kao i u akvarijumu,moze biti i da je od soka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno, ne mora sok biti samo usled nagle promene temperature, moze biti u pitanju i neki drugi od fizicko - hemijskih parametara vode ili skup vise njih.
Znas kako, da si ubacio 3 ancistrusa i da su uginuli, razmisljali bi odmah o ovome, ali ovako ko zna, mozda mu, jednostavno, nije bilo sudjeno kod tebe, sto se kaze. Smile
Motri ponasanje ostalih stanovnika narednih dana, preventivno zameni deo vode, pa probaj ponovo, kad procenis da je sve ok, uz postepeno prilagodjavanje ribe, odnosno dodajes po malo vode iz akvarijuma u kesu/sud u kojoj je nova riba, a tu kesu drzis na istoj temperaturi kao i tvoj akvarijum, pa kad preovlada tvoja voda, ribu prebacis mrezom u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DeksoN




Registrovan: 24 Sep 2014
Poruke: 2
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Generalno, ne mora sok biti samo usled nagle promene temperature, moze biti u pitanju i neki drugi od fizicko - hemijskih parametara vode ili skup vise njih.
Znas kako, da si ubacio 3 ancistrusa i da su uginuli, razmisljali bi odmah o ovome, ali ovako ko zna, mozda mu, jednostavno, nije bilo sudjeno kod tebe, sto se kaze. Smile
Motri ponasanje ostalih stanovnika narednih dana, preventivno zameni deo vode, pa probaj ponovo, kad procenis da je sve ok, uz postepeno prilagodjavanje ribe, odnosno dodajes po malo vode iz akvarijuma u kesu/sud u kojoj je nova riba, a tu kesu drzis na istoj temperaturi kao i tvoj akvarijum, pa kad preovlada tvoja voda, ribu prebacis mrezom u akvarijum.

Da li postoji jos neka vrsta cistacas za staklo , osim ancitrusa ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kod mene u akvarujumu imam 5 ancistrusa i pored njih 5 sam imao tackastu zelenu algu po staklu i kemenju. Onda sam ubacio theodoxus danubialis puzeve. Kamenje sija ali ipak i pored njih moram da sasucem rukav da bi prednje staklo ocistio od tackaste alge. Algu skidam karticom ili bio sundjerom. Kako kad a skida se lako. Cistim samo prednje staklo a ostalo ostavljam puzevima i ancima da deljaju. Very Happy Po mom iskustvu kad tad moras da sasuces rukave i da sam cistis staklo a druga stvar su sredstva protiv algi ali jednostavno mi je uslo u krv da lepo sasucem rukave i da zavrsim za 2 min posao... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sub Feb 28, 2015 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@DeksoN
Naravno da postoji..


Molim urednike, prepravite naslov teme, neki pocetnik ce da pomisli da se ovako zove riba. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License