Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje u vezi mresta neonki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čitao sam dosta tekstova o mrestu i svu su uglavnom slični...
I piše da ih premestim uvece i ujutru cu da vidim razliku na ženki. I onda će posle dva dana ili taj dan da se omresti i onda ih vadim iz akvarijuma za mest.
i onda ide dalja procedura.. (ovo je ukratko)

Pitanja:

Da li da stavim grejač i filter u akvarijum za mrest?
I kada su ribice premeštene u mresni akvarijum onda ne teba da se hrane?

Kako se pravi ta mrežica na dnu? Kakva je ta mrežica? Da li da uzmem onu iz hvataljke za ribice i stavim preko mahovine..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam ja cuo, neonke su jedne od najtezih riba za mrescenje i da je potrebno bas veliko znanje i iskustvo za to.
Nemoj pogresno da me shvatis, ali po ovim pitanjima bih rekao da nemas ni znanja ni iskustva u tome. Mozda gresim, pa se unapred izvinjavam ako je tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

alex21 ::
Čitao sam dosta tekstova o mrestu i svu su uglavnom slični...
I piše da ih premestim uvece i ujutru cu da vidim razliku na ženki. I onda će posle dva dana ili taj dan da se omresti i onda ih vadim iz akvarijuma za mest.
i onda ide dalja procedura.. (ovo je ukratko)

Pitanja:

Da li da stavim grejač i filter u akvarijum za mrest?
I kada su ribice premeštene u mresni akvarijum onda ne teba da se hrane?

Kako se pravi ta mrežica na dnu? Kakva je ta mrežica? Da li da uzmem onu iz hvataljke za ribice i stavim preko mahovine..?


Da te pitam koju neonku hoces da mrestis u kojoj vodi ces ih mrestiti, da li si ikad nesto od ikrasice mrestio i sa cim mislis male da podignes?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda u akvarijumu od 21l sa dva diskusa...
Kao sto je rekao chikavili,nemas ocigledno iskustva da bi se upustio u tako nesto.Cim postavljas takva pitanja to govori da nemas iskustva.Prvo ona tema sa prostorom za ribe u nekoj maloj litrazi,pa sad mrest neonki.
Da me ne shvatis pogresno,i da ne pomislis da hocemo da te oteramo iz ovog hobija,moja,a mislim i poruka drugih ljudi je da uzmes da citas puno,malo se igras sa nekim vrstama normalnim,malo opustenijim,a neonke ce same doci ako ti budes se trudio.Vidim registrovao si se pre tri godine.Necu da ulazim u to sta si ti radio u zivotu to vreme,ali da si pomalo citao,i radio,a samim tim sticao iskustvo,vec bi mrestio neonke uveliko Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da pitam i ja nešto u vezi mrešćenja NEONKI : ako se ukrste T5 i T8 da li se dobije T6,5 ili je to neizvodljivo ?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso imenjace,nemas ti akvarijum za taj mrest,tu treba barem 900+ litara,sump,a o vodi da ne krecem Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ne pokusa nece ni znati, ovo vec pocinje da bude ismevanje.. lepo je covek pitao i interesovao se, da li ste mu odgovore.. pa nek pokusa ako ne bude uspeo, citace i gledace gde je pogresio.. Niko nije naucen rodjen..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odmah da se izvinim, nije bilo zlonamerno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno,tako se sve i radi u zivotu,barem ja.Ako ne pokusas ne mozes ni znati.Ali sam svestan trenutnog znanja i sposobnosti pa po tome se i vodim.Sto me vodi da ucim stalno i sve vise.
Ja necu da ismevam nikog,nasalio sam se sa Nesom.
I naravno,ako ima zelju za tim neka pokusa,niko ne moze da mu zabrani.Ja sam izneo svoje misljenje zasto treba da saceka i pokusa nesto opustenije.Niko nije naucen rodjen,naravno,ali se uci kroz iskustvo,e sad,covek je 3 godine na forumu i pitao je za dva diskusa u 21l,pored vec par velikih riba.To govori o iskustvu....
Ne zelim nikog da uvredim,ali po meni ovo je neozbiljno ponasanje,i ja se tako ponasam.Alex21 molim te da razumes sta sam pokusao da kazem,ponavljam,ne zelim da ti pametujem i prosipam neko ludilo,jednostavno sam iskren,i kazem ti kako jeste.Zelim ti sve najbolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste da nisam iskusan kao pojedini akvaristi, i da nikad nisam mrestio neonke, to jest ni jednu jedinu ribu.
Ali zato sam i postavio temu jer hocu da probam i naučim kako se to radi.

A ti "iskusni" plavsic88 nemoj odmah da udaraš kontru!
Ti si verovatno SVE znao kad si počeo da se baviš akvaristikom.

I normalno da neću da ih mrestim u 21l već imam drugi akvarijum za mrest od 12l.
A za diskuse sam pitao informativno, da bih znao, jer njih nikad nisam imao.

U pitanju je plava neonka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre 7-8 godina sam pokusao i naravno nista.Ustvari bacila je zenka ikru ali je ikra propala.
Naime tada sam nacuo da treba bas meka voda i temperatura oko 19-20 stepeni.Kupim dva balona rose i pomesam sa cesmusom i polako.Nisam imao pojam ko je zenka a ko muzjak,odvoio sam onako od oka jednu deblju od ostalih i ispostavilo se da je zenka jer je bacila ikru.I naravno nista.Kasnije sam citao da je sve to trebalo da se odvija u mraku uz konstantna merenja parametara vode,rasprsivac da radi slabo,da se dodaju lekovi za odrzavanje ikre itd itd.
Ali probacu ponovo,nemam uslove trenutno ali boze zdravlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

alex21 - nema potrebe da se prepucavanje nastavlja, covek se izvinio.

Poenta je da posto nemas uopste iskustva u mrescenju riba, pocnes sa nekim jednostavnijim, a ne odma na najkomplikovanije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam iskusan,i zato i kazem,ucim i ucicu,to me tera.
Ne teram ti kontru,zabole me sta ces i kako ces.Naravno da nisam znao,ali sam drzao jezik za zubima i citao i radio,i to i dalje radim,oko neceg u sta se ama bas ne razumem ne pricam.Da se nadjebavam sa tobom koliko sam znao ili znam,necu,niti da ti se objasnjavam,nema potrebe.Hteo sam da shvatis kako je najbolje da radis stvari,tj jedini nacin da steknes iskustvo za bilo sta je da radis,ali ne mozes odma na neonke.Nije da ti neko brani,nego to tako ne ide.Kao kad bi ja sad uzeo,a nemam pojma o zidanju i poceo da dizem spratnicu.
Pokusao sam da ti ukazem na nesto,ali nema veze,marim ja...
Pozdrav...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
alex21
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2010
Poruke: 65
Lokacija: Avalon

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da uzmem druge ribice. Te što kažete da su lakše za mrest, verovatno jesu, ali njih nemam.
Imam neonke. Tako da radim sa onim što imam. Bilo bi besmisleno da uzimam nove ribice zbog mresta a imam neonke.

To je suština.

plavsic88 poenta je to što si rekao mogao si da kažeš na lepši način. Ništa više. Ne kažem da nisu u pravu.

Inače ako se neonke mreste po tačno utvrđenom procedurom, onda cu ispoštovati tu proceduru tačno kako piše.
Možda ću imati problema i zato sam tu da pitam...


E sad pošto smo sve ovo lepo razjasnili, neka mi neko objasni postavljanje mrežice na dno akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi najbolje bilo da uzmes onu armirnu mrzu za fasade, neku sitniju, posto je ona relativno kruta. Iseces po tacnim unutrasnjim dimenzijama akvarijuma i samo podmetnes nesto da je odvojis od dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest kod neonki nemanja172 Bolest 3 Sre Dec 23, 2020 1:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License