Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 dali je ovo previse jaka rasveta za 60 litara! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre svega pozdrav svima sa foruma! dakle moje pitanje je sledece!
dali je 53 wati previse za tetrin fabricki akvarijum od 60 litara! po mojim procenama
tu ima nekih 55 litara vode ako ne i malo manje, faktcki je to wat po litri
znaci u haubi je bila samo jedna t5 neonka sylvania White 6500k od 13 wati gde sam
ja dodao jos dve led lampe od 21 wati =200 lumena dakle sve je to skupa 53 wati !!! pa se sada plasim da mi ne buknu alge
podloga je hranljiva negde oko dva santimetra i preko je sljunak za sada cekam da vidim kako ce biljke da napreduju do sada su slabo isle sa onih 13 w
hvala puno bice i slika kada uzmem foto aparat koji mi je kod drugara trenutno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 11:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 16, 2015 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi koje biljke imaš. Neke biljke zahtevaju 1W/l. Mislim da je dva santimetra hranljive podloge debeo sloj za akvarijum te litraže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 2:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez CO2 je mnogo. Sta ti znaci '21 wati =200 lumena'? Ta izjava nema nikakvog smisla, pa pretpostavljam da je neka greska, samo da ustanovimo sta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije isto, 20w led rasvete, 20w T5. Bogao bi neku sliku da okacis da se vidi koji je led u pitanju. Npr ja sam pre neki dan okacio led lampu ispred ulaznih vrata od zgrade 20w. Bukvalno svane 5m u precniku. Hocu da kazem ako su to iste lampe ili slicne, onda je to prejako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljudi hvala vam na interesovanju! ovo je slika te lampe
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Bez CO2 je mnogo. Sta ti znaci '21 wati =200 lumena'? Ta izjava nema nikakvog smisla, pa pretpostavljam da je neka greska, samo da ustanovimo sta.
ovako na kutiji pise sledece! 3w-21w pa ispod toga 3 w-200lm inace svetlo koje daje cini mi se mnogo jace nego stedljive sijalice od 20 wati.
inace ne razumem se u rasvetu uopste izvinjavam se ako lupam!!!! Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

inace unutra sam ubacio dve takve sa slike!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa to je 3W, a ne 20. Smile
Dakle 13W u startu, pa si dodao jos 6. To je povecanje u rangu 50%, tako da ce svakako znaciti, ali nista revolucionarno, obzirom na velicinu akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

razlika je ogromna sada nego pre sa onom jednom
od 13 wati t5 sylvania!!!! higrophila corimbosa perla kao luda!!!
ove druge nisam nesto primetio da ispustaju mehurice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isto tako anubias nana pusta nove listove!
zao mi je sto trenutno nemam sa cime da slikam!!!
ali bice kroz par dana slika. Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Pa to je 3W, a ne 20. Smile
Dakle 13W u startu, pa si dodao jos 6. To je povecanje u rangu 50%, tako da ce svakako znaciti, ali nista revolucionarno, obzirom na velicinu akvarijuma.

hvala Blue a ja se poradovao!!! mozes li da mi objasnis sta ovo znaci 3 w equivalent to 21 w incandescent.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali to znaci da daje isto svetlo koje ima obicna
stetdljiva sijalica od 21w?????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Feb 17, 2015 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je šarena laža prodavaca ukratko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
andreja84
Akvarista



Registrovan: 18 Feb 2015
Poruke: 35
Lokacija: Kladovo

PorukaPoslao: Uto Mar 03, 2015 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije bas sarena laza prodavca. LE-diode su jako mali potrosaci elektricne energije, a 1W je ustvari snaga koju proizvodi struja jacine 1A pri naponu od 1V. E sad, LED snage 1W daje istu kolicinu svetlosti koliko i 1,4W stedljive sijalice, odnosno koliko i 6,7W volframove sijalice.
Ili, drukcije govoreci, volframova od 75W svetli isto jako koliko i stedljiva od okvirno 16W ili LED klaster od nekih 11W.
Tako da Vat nema veze sa kolicinom svetlosti, merna jedinica za to je Lumen.
Tako sam ja svojevremeno ucio na fakultetu iz optoelektronike, mozda je neko strucniji pa da bolje razjasni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License