Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Diskusi 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle kratke pauze resio sam da zamenim podlogu i napravim novi scape.Podlogu sam menjao bez vadjenja ribe i to je trajalo oko 30 minuta.Nikakvih problema sa ribama nisam imao ,sve jedu i ponasaju se normalno.

http://www.akvarijum.org/forum.....ht=diskusi - Pre vadjenja podloge ovako je izgledalo..


Danas je ovako..
Image

Image

Image


Image

Image

U planu je sadjenje amazonki , valisnerie i nane.Sugestije dobrodosle kao i uvek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 2:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacena su jos 4 manja diskusa ( slike uskoro).Samo me zanima zasto pleco rilja podlogu?Video sam ga juce da kopa.Nisam to do sada video ali mislim da uziva dok to radi.. Very Happy
?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino izgleda za sada....

Ja sam imao slicnu situaciju sa plecom, kopao je podlogu ali samo kada sam imao dole pesak, sada kada imam sljunak ne kopa vise....... Pojma nemam zbog cega je to radio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni kod mene nije kad je bio sljunak ,ali sad divlja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda i grešim ali mislim da im je to u prirodi ponašanja Smile
Moram da idem da uradim nešto pa nemam vremena da potražim na planeti somova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika je verovatnoca da pravi gnezdo?Ja imam 2 pleca,samo pol ne znam.A mozda se samo tripuje Haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 24, 2014 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam, nisam ih nikad imao. Ancistrus mi pred mrest iskopa rupe skoro do stakla a mresti se u nekoj rupi u drvetu, još mi je granulacija 1-2 mm, znači više šljunak nego pesak.
Pogledao na brzinu, čini mi se da jednostavno vole da se igraju u pesku:
http://www.youtube.com/watch?v=_hIw7IurFts
Google i "pleco playing in the sand"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Okt 25, 2014 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha izgleda kao sneg da pada u akvarijumu.Pre mesec dana naisao sam na zanimljiv intervju(mislim da je u pitanju odgajivac iz Amerike).Naime radi se o prilagodjavanju novih diskusa pri ubacivanju u akvarijum.Kaze covek da se pre ubacivanja riba delimicno promeni raspored u aq kako bi se porusila hijerarhija kod starih riba da bi nove mogle lakse da se prilagode novom okruzenju i drugim stanovnicima.Pri ubacivanju nove ribe (riba)ona mora da se izbori za svoje mesto medju vec oformljenoj hijerarhiji,Nekad se desava da su stare ribe netolerantne prema novim sto dovodi do stresa i uginuca.Promenom u aq gubi se hijerarhija i tu vise nemamo staro jato sa novim ribama vec samo jato.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nova tura i razlika.

Image



Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 1:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo ti je akvarijum mračan ... ili tako djeluje na slikama .
Ubaci još malo rasvjete i samim tim još biljaka ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste malo mracan a i slike su lose.Planiram neko osvetljenje i jos biljaka ali trenutno su mi ribe u prvom planu.Ja se cudim kako ove biljke pustaju izdanke bez svetla ,hranljive podloge itd.Jednostavno neunistive biljke..😊Okacicu neki klip da vidite kako jedu divljaci i koliko su "plasljivi" 😊..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne razumem se baš najbolje u diskuse, mislim da njima i ne prija jako svetlo ako nema zaklona. Pazi da dobro izbalansiraš.
Jedno od rešenja može da ti bude i nešto od plutajućih biljki.
Ubaci neki echinodorus obavezno, on nije nešto zahtevan a lepo se uklapa sa diskusima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se mene tice ja bih samo plutajuce po celoj povrsini😊.E taj echinodorus hocu .To je ona biljka sto cveta i ako se ne varam pravi pokazatelj kvaliteta vode?Ne bih isao preko 0.5w po litru.A diskusi uzivaju sada jer mi je svetlo fokusirano na sredini tako da blagi mrak sa strane😊.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno ne znam koji echinodorus imam tačno, imam od skoro i Ceratopteris Cornuta kao plutajuču, po meni jako dobra, brzo se razmnožava, nije mala ... Ne postižem da slikam i ubacim u album.
Echinodorus mi je jako lepo rastao i pod led trakama (oko 50W, oslabile i "izgorele") i sada pod T5 najjeftinijim (28W+14W, 865, kinezi) stavio sam prvo 2x28W ali je suviše jako svetlo.
Nakon nekih 7 meseci ima listove koji su preo 30 cm i raste i dalje ko mutav Smile
Akvarijum je oko 200 i koji litar čisto vode, gabaritno oko 250+ litara, znači 0,25 do 0,3 W/litri je neka mera po meni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Okt 26, 2014 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledacu na RF sta imaju od echinodorus vrsta.I neku sliku kad bi iskopao da vidim o cemu se radi bilo bi sjajno.Ja sad imam neonku od neverovatnih 18 wSmile,mislim da sam pisao vec..Pokusavam da smislim koncept za montazu neke jace rasvete posto sam kratak sa prostorom za krov.Razmisljam o ovoj polici u koju je aq smesten.Mislim da imam oko 15-20cm do vrha pa mozda montiram i na to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka 240l juwel rio Kimi94 Akvarijumi 6 Ned Apr 12, 2020 3:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka diskusi na prodaju tigar Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Dec 13, 2018 2:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi malci Maki123 Ribe 1 Pon Okt 22, 2018 9:02 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Diskusi na prodaju manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sub Jun 09, 2018 6:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diskusi u 375l (mboban) mboban Akvarijumi 2 Čet Maj 24, 2018 1:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License