Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Odnos visine i sirine akvarijuma u zapremini Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kowalski
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2014
Poruke: 11
Lokacija: Kula

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 7:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje , da li moze neko da mi pomogne oko litraze ova dva akvarijuma , znam da izracunam litrazu , ali ovo mi nije jasno , prvi akvarijum iznosi 128 l , a drugi akvarijum 114,75 l . Dimenzije jesu razlicite ali , kada se sa drugog akv. skine po 5 cm sa duzine i visine , i doda se na sirinu to ispadnu iste dimenzije kao na prvom akvarijumu. Sada me zanima kako je moguce da su dimenzije slicne , samo su tih 5 cm sa duzine i visine drugacije rasporedjeni . Da li je to onda ista litraza
Sigurno postoji neko matematicko objasnjenje , ali meni nije jasno ovo . Question Question
1. 80*40*40
2. 85*30*45


Poslednji izmenio jovica dana Ned Apr 05, 2015 8:16 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene jovica: 6. Potrudite se da ako vec postavljate novu temu da to bude u adekvatnom delu foruma i da vam je naslov teme odgovarajuci. Teme pod naslovom : Pomoc, Help, Problem i slicno, bice brisane od strane Administratora ili Urednika foruma, uz prethodno up
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 7:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vlada33
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2013
Poruke: 135
Lokacija: leskovac,srbija

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Matematika je ocigledna neznam gde je problem, objasnjenje lezi mozda u tome sto sirina akv. igra veoma bitnu ulogu u zapremini akv. Povecaj bilo kom akv. sirinu i primetices razliku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Apr 04, 2015 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile uče ljudi matematiku i ostalo po školama Smile

Zapremina = površina baze × visina

Drugim rečima veća površina dna zahteva manju visinu da bi imao istu zapreminu. Znači drugi akvarijum bi morao da bude visok bar 50 cm da bi imao istu zapreminu kao i prvi.

Ova tema će se samouništiti nakon što napišeš da si pročitao, osnovne stvari koje se uče u školi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 8:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A pre matematike da proucis malo pravilnik, da ti sledeca tema ne bude pitanje/odgovor, da ne brisemo i tebe i temu... Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 05, 2015 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini, tema se ionako samouništava, neke stvari se uče u školi.
Ode u Razno do tada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License