Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prirodna svetlost u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mando984




Registrovan: 02 Maj 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2015 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako u procesu sam pravljenja akvarijuma.
Mislim jos sam u fazi učenja, traženja sta ce mi najviše odgovarati.
Tu prvenstveno mislim koje vrste riba i za njih odgovarajuću okolinu.
Opet bilje ne mogu zanemariti jer je bitno za zdravlje akvarijuma i samih riba. A i kao utočište za neke ribe.
Sa biljem ide problem rasveta.
Po forumim se stalno neke računice o količini svetla, jačini u vratima itd.
Pa mene to poprilično zbunjuje. Kao da je akvarijum u apsolutnom mraku pa mu ja moram obezbediti svetlo samo pomoću veštačkog svetla.
Kod mene je dosta svetao dnevni boravak. Okrenut ka jugu. Zar to nije svetlo ne prija biljkama. Pa prirodno je. Nece direktno svetlosti u akvarijum mozda u kasno popodne jer taj zid je istočni ako se dobro orijentiše. Pa mislim da neko ne preterano zahtevno bilje i sa malo dodatnog veštačkog svetla moze opstati. Pa ni u prirodi nema uvek maksimalnu količinu svetla pa bilje opstaje. Mozda grešim.
Da vidim sta imate reci povodom ovog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2015 11:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mando984




Registrovan: 02 Maj 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2015 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite zbog grešaka. Telefon neke reči izmeni sam a je nisam pregledao sta sam napisao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Maj 03, 2015 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema šta da te zbunjuje.
Sve što je napisano na temu osvetljenja je zasnovano na iskustvu. To malo sunčeve svetlosti će samo prouzrokovati rast algi a biljkama neće biti dovoljno.
Akvarijum postavi tamo gde sunčeva svetlost najmanje dopire i obezbedi minimum neonskog osvetljenja (t5, t8, štedljive) a to je oko 0,5 w/l. Za biljke biraj one koje su manje zahtevne po pitanju osvetljenja a to su kripte, nane, mahovine...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License