Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Misteriozni nestanak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 1:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam obicaj da pre spavanja provedem bar 15 minuta gledajuci u akvarijum sam u dnevnoj (cekam da Marija ode u spavacu kako ne bi pomislila da sam skrenuo).
Odmaram ja tako oci-pratim ribe -sve na broju-jedan od kardinala slabo napreduje(nesto je kilav),slabo se krece....
budim se jutros i krenem da ih nahranim-njega nigde nema!Vodjen iskustvima pomislim da je iskocio(trebao je da preskoci nekih 15 cm?!hmmmmmmmmm)ok krenem od pretpostavke da jestte...
Pomertam sav namestaj po dnevnoj-nema ga.
zovem zenu koja danas ima smenu vikend (vec dovoljno ljuta zbog toga) pitam dal je nesto nasla na podu-kaze nije i otera me u pm.
Krenem da preturam po akvartijumu-nema ga nigde.Svu tehniku izvadim iako sam to planirao za kasnije pod izgovorom da je vreme ciscenja ,a sve u nadi da cu makar pronaci neki ostatak-Ma nista.

TEORIJA 1:Bio je slabasan i pomalen jer sam ih uzeo kao bebe kako bi ih pratio kako rastu-nije stizao da se hrani i mnogo slabo napredovao u odnosu na kolegu-iznemogao od jake struje pokupio ga streeam i samleo(al gde je makar jedan od ostataka)?!

TEORIJA2:sve isto ko u prvom slucaju sem sto imam izrazerno veliku populaciju puzeva maleckih (neznam im ime na latinskom al znam da su strvinari i cistaci),ima ih preko 50 koji se daju videti i sve ih ej vise -te su oni preko noci uspeli citvu ribu da pojedu toliko brzo da nista od nje ne ostane(malo verovatno)
Moracu da kroz par dana izmerim amonijak da vidim da se niej negde podglavila i lagano pocela da raspada sto ej isto tako nemoguce jer imam samo jedan komad keramike i jedan komad zivog kamena koji sam ceo procistio u potrazi.
Ako su ga puzevi smazali to ej izvanredna stvar jer time sprecavaju svako gomilanje suvisnih otpadaka ,-sliakcu ih pa da ih zajedno svi proucimo-i ako neko ima iskustava da mi sugestuje da li da ih i dalje drzim il da ih cistim iz tanka-koliko sam ja video bezopasni su-cistaci i strvinari-ako je to taj tip koji sam ja nasao u lexikonu...
Uskoro vise informacija o puzevima posto od kardinala tesko da ce se ista pronaci -(CSI AKVARIJUM)-nema lesa nema zlocina..... Cool
Jedno je sigurno-moracu u nabavku novog kardinala.
Pisite u koliko imate slicnih iskustava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 1:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Danijel-CH
Akvarista



Registrovan: 01 Avg 2013
Poruke: 204
Lokacija: Villeneuve, VD

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kakav ti je akvarijum, ali ja sam juce imao slicnu situaciju sa Diskusom.

Kad sam hranio ribice ujutru sva cetiri su bila tu, posle pola sata dolazim nema jednog. Gledam u akvarijum zagledam, nigde ga nema, pogledam oko akvarijuma ispod akvarijuma, nigde ga nema. Uzmem stipaljku za sadjenje bilja i malo pomeram bilje da vidim ocel izaci, nema ga...Posle 4 sata car se pojavljuje, odakle nemam pojma Very Happy

Mozda se i taj tvoj negde dobro sakrio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije se nigde sakrio,nema se gde kod mene sakriti.
Anemona je cudnog izgleda-pipci relativno uvuceni sa izrazenim mehurovima,a vrat izdignut(tripujem da ima stomak,jer sam stari teoreticar zavera),jarko zelene boje............Ma,ne-ne zelim da poverujem u takvu glupost...........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sto ugine u akvarijumu nazalost bude pojedeno ako se na vreme ne izvadi. E sad, da li je nama nazalost a nekome na radost, to ce neko drugi da proceni.
Ja sam misljenja da su ribu pojeli. Puzevi su prvi na spisku, a ostali ... kad je bal nek je bal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 21, 2015 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je Anemona pojela Fire Shrimp, posle par dana izbacila višak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nestanak struje Cvrc Razno 11 Ned Feb 05, 2012 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License