Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Postolje za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2015 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uradice mi rodjak ovakvu komodu za akvarijum i pitanje je da li je dovoljno jaka da drzi akvarijum, da li ce biti problema? Citao sam da za manje akvarijume moze bez celicnog rama?
Image
Hvala..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2015 11:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti dimenzije akvarijuma diktiraju policu onda OK. Inace, ja bih samo malo "dubinu" produzio. 35 je malo Sad
Ovako nacrtana polica , mislim da ce biti nestabilna sa svom tezinom. Mozda promenim misljenje ukoliko vidim neku pribliznu 3d sliku/crtez Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 30, 2015 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste 35 malo ali ne moze vise zbog prostora i ovo je maksimum Sad, sta mislis da dodam i na dno ivericu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve ovo moras da stabilizujes. Zadnja strana bi trebala da ti bude ... ajd ovako :


Image

Zadnja stranica bi morala to lepo da stabilizuje.
Ako ti drugar ima osnovno znanje sa plocastim materijalom onda znace sta treba da uradi Smile . Ako ti je prednja strana otvorena onda moze deo opterecenja da se prebaci i na tu zanju tj da pored bocnih i zadnju nosi deo kilaze bez te srednje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako bi trebalo izgledati , nema ni zadnje ni prednje strane.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hasky
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2015
Poruke: 24
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cenim da ce ovo da bude nestabilno. Stavi barem zadnju stranicu i to bih ti preporuci da bude isto iverica (ne lesonit)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hasky
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2015
Poruke: 24
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pitanje je da li ce da izdrzi. Trebao bi po sredini da stavis celu vertikalu da podelis tezinu. Ne bi bilo lose da se osiguras i sa dnom. to su dve table vise ali ce onda sigurno da izdrzi i bice stabilna.nesto ovako:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 9:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono gore bice nestabilno. Gornja i srednja ploca nema toliku snagu da drzi svo to opterecenje. Zadnja stranica u ovom slucaju je obavezna. Moras da imas u vidu da ce na polici biti opterecenje od nekih 100 do 160 kg koje ce teziti silama prvenstveno na dole, a zatim i na sve strane sem nagore. Iz tog razloga sumljam da ce bocne strane izdrzati opterecenje, kao i tacke spajanja pri prvom cimanju.
Da je metalna konstrukcija tj na 4 noge, zavarena, tu ne bi bilo nikakvog rizika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Hasky
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2015
Poruke: 24
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos jedne slicice da ne moslis da na predhodnoj nema "ledja"

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraces da stavis 'ledja'...Ja sam radio policu slicnih dimenzija (duzina 90) i mogu ti reci da bez ojacanja nema sanse da nosi akvarijum.Dok nisam stavio ledja polica se klimala ko babin zub.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci samo da ubacim js ledja isto od iverice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2015 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da,ubaci ledja od iverice i miran si,ona ce da ucvrste postolje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License