Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje ribice da ubacim i da li je sve ovo dovoljno? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gen ije




Registrovan: 16 Mar 2015
Poruke: 2
Lokacija: Ripanj

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako imam akvarijum 46l,zemlju za cvece i preko pesak,biljke,neko kamenje,vazusnu pumpu,filter 400l/h,neonku 0,5 w po l,na cikliranju je 2 nedelje i razmisljam da ubacim ribice.E sad ja bih hteo da ubacim:
2 ancistrusa
4 corydorasa
5 tetrazona barbusa
5 zelenih barbusa
Da li je to ok ili ne, svaka ne suglasica je dobro dosla Very Happy
Dodao bih i slike ali su velicine prevelike,ako to moze da se smanji neka mi neko kaze. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 12:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Coa'
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Mar 2014
Poruke: 98
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za slike odes u Paint i tu ih smanjis..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiffany
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd, Zemun

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mozes "cvece" i pesak, jer ti biljke nece uspeti u pescanoj podlozi.
Ja volim barbus tetrazone, u tvom izboru, stavila bih njih 10 umesto 5-5, ali to sam ja i moj ukus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj sa 10 barbusa, po meni je adekvatnije 6.
Korije uzmi jedne vrste, aneusi su po meni jedni od lepših i jeftinijih, black venecuela od skupljih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi vako za biljke prvo si trebao zemlju recimo ako nisi ninanskiski ok odes pored bukve u sumu uzmes zemlju prosejes je zatim u tepsiju stavis i u rernu na 1sat da se pece zatim ponovo prosejes i to ide ovako
1. ubaciti zemlju pokriti je mrezicom za prozore protiv komaraca i okolo i po sredini staviti kamencice da nebi sipanje vode dizalo zemlju.
2. sipati polako casom ili kriglom vodu pri dnu ne direkno na mrezu vec po strani stakla, kad se napunilo jedno 2 do 3cm inad kamencica i mrezice dodati sitniji kvarc od na primer 0.8 zavisi koji nadjes bolje krupniji zbog korenja bilja( to ce ti objasniti ljudi ovde.) Sipas vodu do vrha i ostavis da se stabilizuje crna voda koja se pojavila tokom mesanja vode sa zemljom e tu ide sad proces formiranja, itd.

procitaj ovaj deo imas vise objasnjenja a to o cvecu i ribama zaboravi
www.akvarijum.org/forum/sve-ve.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gen ije ::
Ovako imam akvarijum 46l,zemlju za cvece i preko pesak,biljke,neko kamenje,vazusnu pumpu,filter 400l/h,neonku 0,5 w po l, na cikliranju je 2 nedelje i razmisljam da ubacim ribice.E sad ja bih hteo ...


@Branko, čovek sve lepo rekao i pitao šta je pitao Smile

Inače ja zaboravio:
http://www.akvarijum.org/forum.....t1479.html
http://www.akvarijum.org/forum.....-t815.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69
ja za start reko da objasnim sipanje vode u akvarijum koji ima zemlju inace ima dosta toga u forumu celokupna objasnjenja koja i dan danas citam i nikako da se nacitam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gen ije




Registrovan: 16 Mar 2015
Poruke: 2
Lokacija: Ripanj

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zemlju sam stavio i preko mrezicu koja je pricvrscena sipao sam pesak i posadio biljke za sad odlicno napreduju,svaki dan porastu oko 1 cm,i ne razumem zasto ne ribice i biljke,odlucio sam se za dve vrste barbusa nekako mi je jedna previse prosto.
A evo i slika

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankotomic
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2015
Poruke: 29
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Gen ije ma idu ribe i biljke Moja Greska razumeo sam te da si napisao cvece u akvarijum.

Akvarijum Odlican
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa lepo je čovek napisao, ostaje da čitate i još važnije, pročitate šta je napisao Smile

Dobar je, eventalno spolja da oblepiš dole akvarijum folijom ili izolir trakom koliko je visoka podloga. Hoće tu da krenu alge od dnevnog svetla, da se vidi prljavo ako ne usisavaš...

Probaj sa tetrazonama ako baš želiš ali je filter prilično slab za njih, akvarijum tu negde. Porastu one poprilično a vole da plivaju.
Više sam za titeje na tu litražu (one su inače u dve boje) i eventualno pentazone, prikladnije su rastom.

Upiši u profilu odakle si pa da pitam za grejač Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gen ije




Registrovan: 16 Mar 2015
Poruke: 2
Lokacija: Ripanj

PorukaPoslao: Sub Maj 16, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala za sve pohvale na izgled akvarijuma Very Happy,napokon smo se sporazumeli oko biljaka i ribica,a grejac sam kupio SOBO 50w mada ga trenutno ne koristim jer je temperatura vode 25 stepeni,ne bih uzeo titeje jer su mi nekako ruzne i naravno hvala za sve savete Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License