Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 preuredjenje akvarijuma! 60 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

pozdrav! akvarijum je star sest meseci! juce je preuredjen i za sada izgleda ovako!
osvetljenje je 43 wati jedna neonka i dve stedljive sve su 6500 kelvina! hranljiva podloga sloj dennerle nutribasis 6 in 1 i preko wave master soil black...
filtracija unutrasnji askol od 450l-h i spoljni eden 501 300l-h. oba filtera planiram da zamenim jednim kanister eheim filterom u narednih mesec dana
co2 iz boce marke aquili 1 mehur svakih 6 sekundi za sada jer je u fazi stelovanja . drop checker isto aquili
flora-
higrophila corimbosa
anubias barteri var barteri
anubias barteri var nana
alternanthera reineckii
mayaca fluviatilis
valisneria torta
vesicularia dubyana
egeria densa
alternanthera reineckii mini
i jos dve vrste cripty i jedna higrophila cija imena jos nisam provalio Smile
fauna-
par microgeopagus ramirezi
par black moly
1 crosochelius siamensis
4 coridorasa paleatus
4 rasbora heteromorpha
7 hemigramus eritrozonus
3 caridine japonica kozice i nesto puzeva physa!
tecno djubrivo ceo protokol Seachem - flourish -potasium- iron- Excel- trace!
parametri za sada sledeci mereno pre startovanja co2 sada je ph nizi ali nisam jos izmerio
ph-7,1
kh-7
gh-16
nitriti 0,0 predlozi kritike dobro dosle.... Smile Smile Smile


Poslednji put izmenio nesa69 dana Sub Maj 23, 2015 10:30 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene nesa69: popravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 6:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako je izgledao pre tumbanja!!!
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Maj 23, 2015 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lijepo je lijepo , samo malo koriguj to crijevo od CO2 , nek ide uz staklo a ne na pola aq .
Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala mirche sredicu to cim ugrabim malo vremena Smile
nego imam jedan problemcic, na nekim biljkama su pocele da se pojavljuju crne sitne tackice
za sada su to dve biljke egeria densa i higrophila corimbosa! sta bi to moglo da bude?
dali nedostatak gvozdja mozda posto su i listovi corimbose poceli po malo da zute i ima par rupica na dva,tri lista!
sad sam ubacio 1ml saechem iron ali se plasim da ne preteram Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

otkrio sam da je jedna od crypti parva!
za ovu drugu pored neznam jos naziv ali mislim da je
isto neka vrsta crypte!! ako neko zna molio bih ga da mi pomogne Confused
hvala....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moglo bi da bude kriv nedostatak gvozdja za crne tacke, valjda neces preterati samo sa gvozdjem. Wink Mozes li malo da blize slikas te kripte da se jasnije vide Smile Zanima me koja je to biljka pored akvarijuma...... i sta to viri iz akvarijuma pre preuredjenja ...... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::
Moglo bi da bude kriv nedostatak gvozdja za crne tacke, valjda neces preterati samo sa gvozdjem. Wink Mozes li malo da blize slikas te kripte da se jasnije vide Smile Zanima me koja je to biljka pored akvarijuma...... i sta to viri iz akvarijuma pre preuredjenja ...... Smile


To je kućna loza , može da se ubaci u akvarijum te ima neko pozitivno dejstvo na cjelokupni sistem u akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ti nije mnogo jaka filtracija za toliki akvarijum? Imam istu litrazu 60l i filter od 400l na 1h. Mislim da ti je ovo previse....vidi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

xxxvelja ::
Moglo bi da bude kriv nedostatak gvozdja za crne tacke, valjda neces preterati samo sa gvozdjem. Wink Mozes li malo da blize slikas te kripte da se jasnije vide Smile Zanima me koja je to biljka pored akvarijuma...... i sta to viri iz akvarijuma pre preuredjenja ...... Smile




razmisljao sam malo i odlucio sam da sa tecnom prihranom pocnem za jedno mesec dana da nebih u startu imao problema sa algama posto dennerle nutribasis podloga vec sadrzi gvozdje i sve sto je potrebno za koren biljke pa cu videti kako se odvija situacija! a biljka pored akvarijuma i to sto strci iz njega je photos
mislim da je kod nas nazivaju "zlatna puzavica" kod nas a i ovde u italiji je mozes videti u skoro svakoj kuci! dobro napreduje u akvarijumu i izvlaci visak nitrata iz istog! malo bolje slike cu postaviti uskoro kad se bude izbistrilo !!! Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kepta ::
Da ti nije mnogo jaka filtracija za toliki akvarijum? Imam istu litrazu 60l i filter od 400l na 1h. Mislim da ti je ovo previse....vidi Smile





filtracija je takva zbog ramireza! posto im je potrebna bas cista voda jer su jako nezni!!!! na oba filtera je protok smanjen na minimum tako da nema neke preterane
turbulencije! a uskoro planiram da oba filtera zamenim jednim tetra ex 600 ili Eheim na primer......
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavu slike detalja u akvarijumu da se vidi nesto Very Happy Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kepta
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2015
Poruke: 22
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2015 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavu slike detalja u akvarijumu da se vidi nesto Very Happy Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zlatnu puzavicu imam u svakom akvarijumu, jednostavno ubaciš koren u vodu i pravi je sunđer za nitrate.
Meni se sviđa ovako akvarijum, ali ako su ramirezi prioritet, po meni to treba mnogo mračnije, senke, korenje, pečine ... Ako je cilj "community" akvarijum onda OK i ovako.
Ne koristim kanistere ali gledaj da daš prednost količini filter materijala u odnosu na protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
baylles
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2015
Poruke: 65
Lokacija: Italija Udine

PorukaPoslao: Uto Maj 26, 2015 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo jos par slika!!! voda se izbistrila! sada samo
preostaje da se bilje ukoreni!
Image

Image


Image
na ovoj zadnjoj slici se vidi cripta kojoj jos neznam ime! ova pored parve!!! pa ako neko zna o kojoj se bijlci radi! neka napise Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License