Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Šandorsko more Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 4:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

IIIIIIIIII eto i mene sa morskim akvarijumom Very Happy dugo je planiran ali zbog nedostatka prostora i novaca sve se to odlagalo i pomeralo dok se nije pojavio veliki Nzivkovic i predlozio trampu za opremljen morski akvarijum, i posto sam mu dosadio koliko sam se uzeleo, onda mi je dao i suvog kamena brdo, i dva pogolema puza da mogu da pocnem konacno i tu pocinje prica... Puno hvala Nzivkovicu, Popeye i *** na pomoci, savetima i darovima Smile
Akvarijum je formiran 29.05.
rasveta je by Dr.Popeye (ne razumem se u LED nikako, tako da ne znam nista o rasveti, samo znam da je vrh jer je Popeye tako rekao)
pumpa tunze protok 1800l/h
ima oko 11kg kamena i 2kg zivog peska, sa zivim kamenom sam dobio brdo puzica, fireworma, tubeworma, nekih bubica sto trckaraju, par aiptasija (ali nije strasno, resicemo) i tako svasta nesto... tumbalo se kamenje X puta, prevrtalo okretalo drndalo, valjda je ovo konacno, ubacio sam neki filter na jedan dan cisto da pokupi te neke cestice, sad je voda vec kristalno cista... Smile
salinitet sam ubo odmah 1.024 sg
Juce sam od Popeye-a na poklon dobio par fragova xenije, parazoantusa, grancicu gorgonije, makroalge, videcemo kako ce napredovati...

Sve kritike i savete prihvatam, pucajte i ne ustrucavajte se, stasno sam nov u morskoj akvaristici Wink




Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 4:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

stukolovac
Akvarista



Registrovan: 20 Jul 2010
Poruke: 60
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo Smile

Koje su dimenzije akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da, zaboravih, 40x45x40v sto je oko 70l, s tim sto je od 45 uzeto 12cm i pregradjeno za opremu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep pocetak Smile . Kamenje koliko god da tumbas uvek ima neka nova ili stara postavka koja je "bolja" . Nemoj zato da se sekiras. Dobrodosao u slane vode Smile
Ko ce ove godine na more smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala nikouro Bravo a ove godine, za promenu, more doslo kod nas yeah
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum tu i tamo... Za sad.
Ali naslov teme kida Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro nam dosao.
Kako i svakom novonastalom akvarijumu predstavljenom na nasem forumu tako se radujem i tvom.
Zelim ti puno strpljenja,srece,i celicnih zivaca.
p.s
oko skejpa se ne sekiraj,sve jefno ces ga jos x puta pretumbati...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja znam da bi ti reventone i ovde nabio baruse, al jbg... ne ide Laughing

@laki983: hvala puno, zivaca ima, malo... ali ne zurim nigde, sve i da hocu da zbrzam novcanik ne da Very Happy
inace kamen sam pokusao da razbijem da bih mogao da slozim lepse, a razbio sam i ruku i nogu i ivicnjak i srafciger, samo je kamen ostao ceo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno srece, u morskoj akvaristici , puno korala, i da uzivate u njima !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je zbog projekta "Šandor" , puno sreće i uspeha u daljem napredovanju i u ovoj oblasti akvaristike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pridruzujem se sa cestitkama. Samo strpljivo. Bitno je da se drustvo uvecava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2015 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne verujem da sam za rasvetu rekao da je vrhunska, ali da je bila dobra na mom malom akvarijumu svakako. Svi korali su lepo izgledali i napredovali, sto zelim i tebi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo mene malo da osvezim Smile stigli novi koralcici, zvezdice od nzivkovica, hvala puno... svasta nesto gmize i trckara po kamenju i staklu, u stanju sam da blejim po pola sata u "prazan" akvarijum Very Happy
od korala je trenutno tu: sarcophyton, green star polip, pulsing xenia, gorgonia, zoantusi, parazoantusi, sinularia, sve su to jos mali fragovi, cekamo da narastu Smile
Danas stize nova tura, i bice slika ovih dana Cool pojavilo se malo algi po pesku i staklu, no ne marim, procice, izvinjavam se zbog losijih slika, slikano telefonom Embarassed i ako neko zna da mi kaze sta je ovo na prvoj slici, ima spiralno "telo" i puno tankih kraka,izgleda jezivo i kao iz svemira da je doslo... naravno cekamo kritike kafa


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stigao i paket danasnji, hvala Andjeliji rukovanje danas stiglo: anemona, euphylia, cactus pavona, maleni frag finger montipora, kenya tree, i neka xenia Smile
evo i slikicaaa...


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

inace drugacije izgleda uzivo, slike su mutne sto zbog digitrona kojim slikam, sto zbog algi na staklu i nije toliko plavo.

evo otprilike rasporeda korala po akvarijumu, iskusniji recite da li treba nesto da pomeram ili menjam, kome kako svetlo bolje odgovara, kome vise prija cirkulacija i tako to, nov sam u moru i dobro dodje pomoc i kritika uvek Smile


Image

1.cactus pavona
2.green star polip
3.sarcophyton
4.gorgonia
5.euphylia
6.parazoantus
7.parazoe
8.anemona
9.kenya tree
10.finger montipora (ne vidi se, isekao sam sliku lose)
i na patosu ima jos poneka zoa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2015 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep pocetak.
Nemoj da prenagljujes sa koralima.
Pre koliko si zavrsio sa cikliranjem?!
Moj savet ti je da fiknes onaj vrh gorgonije(od ostecenog dela) i zabodes je negde u kamen.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License