Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moji akvarijumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima!Ovo su moji akvarijumi, dajte predloge, komentarisite Very Happy

Akvarijum tv:
50L
Filter:Atman AF-301
1 panj
2 dvorca
Obican sitan pesak
Od ribica imam:
2 muljasa
1 ancistrus
1 ksifo koi zenka
1 ksifo muzijak i 2 male
2 plati miki maus
1 plati galaksi
1 black molly
1 gupy zenka
8 gupy muzijaka (4 malia)
[img]file:///C:/Users/Korisnik/Desktop/12083701_470300529816996_712078724_n.jpg[/img]

Drugi akvarijum:
Pesak sa plaze
Pumpa: Atman AT-301
3 skoljke
1 kamen
Od ribica:
1 muljas
1 ancistrus
1 pristela
2 zlatne ribice


[img]file:///C:/Users/Korisnik/Desktop/12067938_470301069816942_1473377078_n.jpg[/img]

Pozdrav! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 6:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike moras da zakacis na neki photo hoster (dodaj.rs photobucket, imageshack itd..) Ovako si nam samo dao adresu slika da se one nalaze na desktopu korisnika "Korisnik" Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cvelegoa ::
Slike moras da zakacis na neki photo hoster (dodaj.rs photobucket, imageshack itd..) Ovako si nam samo dao adresu slika da se one nalaze na desktopu korisnika "Korisnik" Very Happy


Ok, sad cu probati, hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum od 50L

Image

Drugi akvarijum 12L


Image

Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 8:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj ti je savet,Nestore,da pregledaš temu sa akvarijumima,pa ih uporedi sa svojima,tako ćeš dobiti ideju za napredak i onda zasuci rukave.
E sad ako voliš da ti je ovako,bez biljaka i sa dvorcima,onda zanemari šta sam ti napisao.
A u oba slučaja uživaj.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::
Moj ti je savet,Nestore,da pregledaš temu sa akvarijumima,pa ih uporedi sa svojima,tako ćeš dobiti ideju za napredak i onda zasuci rukave.
E sad ako voliš da ti je ovako,bez biljaka i sa dvorcima,onda zanemari šta sam ti napisao.
A u oba slučaja uživaj.
Pozdrav


Stavicu naravno, obnovio sam akvarijum zbog puzeva pa sam sve pobacao, uskoro kupujem bilje objavicu nove slike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa, dal' 'oces komentar iskreno il ljubazno? ljubazno si vec dobio komentar od flojda, a iskreno oba akva izgledaju ne tipicno. tako da cu, evo ja, da dam moj komentar na sve redom, iskreno :
ja licno ne volim pozadine, cak i da ih nisi stavio iza je zeleni zid (bar kod ovog prvog tv-akva) , sto uopste ne izgleda lose. opet, ove pozadine su kao neke tapete, i cudno deluju u akv. mada , meni ne izgledaju toliko lose Smile i s njima, a i bez njih bi moglo .
crno dete, sto urami ovaj akv u tv? meni to izgleda grdje nego ovo sto si u njega stavio, ovo belo i ovaj dvorac. ali ako zanemarim sto je akv u tv-u, fale ti biljke. ova svetla pozadina, i dekoracija, cine da akv deluje prazno i gladno, a ribice usahlo i bezbojno. ukoliko je ova iverica odozgo u svojstvu haube, i imas neko svetlo, ne bi bilo lose dodati nezahtevnih biljaka poput nane, kripte, mikrozoruma, da ti malo ofarba krajolik. ajd i ovaj braon dvorac tu i tamo, al ovo belo je stvarno nesto ruzno. privezi na to nane ili mikrozorum, posto se te biljke mogu zavezivati i tako rastu, da to prikrijes. inace je ok Smile
zatim, u 12 l staviti 2 japanke je stvarno surovo. znam da su sad male (vidim na slici) i da imaju mesta da se okrenu oko sebe, ali one ce brzo porasti. japanke rastu po 30 cm i mogu teziti 1 kg, i obicno se stavljaju u velike akve, racun je 50 l po 1 ribi. u malim akvima one ne mogu da rastu i cesto oboljevaju od nedostatka svega - prostora, ciste vode, dobre filtracije, a svega toga u 12 l nema. skoljke povecavaju tvrdocu vode, pa su pogodne samo za ribe koje i inace zive u takvim uslovima, mozda neki malavi ciklidi il tako stogod. sto opet zahteva mnooogo vise od 12 l u svakom slucaju. inace, obicno se u akv od 12 l stavi 1 borac, ili mozda kozice, ili mladj od zivorotki, a ne japanke. ali dobro, naucices vremenom , valjda. takodje fali koja biljka, opet za biljku treba svetlo, pa ako ga nemas onda fali i to. a ovo braon preo skoro celog dna ne mogu ni da provalim sta je, tako da za to nemam komentar.
e pa ti pitaj sta te tacno zanima Smile srecno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Pon Okt 05, 2015 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io ::
pa, dal' 'oces komentar iskreno il ljubazno? ljubazno si vec dobio komentar od flojda, a iskreno oba akva izgledaju ne tipicno. tako da cu, evo ja, da dam moj komentar na sve redom, iskreno :
ja licno ne volim pozadine, cak i da ih nisi stavio iza je zeleni zid (bar kod ovog prvog tv-akva) , sto uopste ne izgleda lose. opet, ove pozadine su kao neke tapete, i cudno deluju u akv. mada , meni ne izgledaju toliko lose Smile i s njima, a i bez njih bi moglo .
crno dete, sto urami ovaj akv u tv? meni to izgleda grdje nego ovo sto si u njega stavio, ovo belo i ovaj dvorac. ali ako zanemarim sto je akv u tv-u, fale ti biljke. ova svetla pozadina, i dekoracija, cine da akv deluje prazno i gladno, a ribice usahlo i bezbojno. ukoliko je ova iverica odozgo u svojstvu haube, i imas neko svetlo, ne bi bilo lose dodati nezahtevnih biljaka poput nane, kripte, mikrozoruma, da ti malo ofarba krajolik. ajd i ovaj braon dvorac tu i tamo, al ovo belo je stvarno nesto ruzno. privezi na to nane ili mikrozorum, posto se te biljke mogu zavezivati i tako rastu, da to prikrijes. inace je ok Smile
zatim, u 12 l staviti 2 japanke je stvarno surovo. znam da su sad male (vidim na slici) i da imaju mesta da se okrenu oko sebe, ali one ce brzo porasti. japanke rastu po 30 cm i mogu teziti 1 kg, i obicno se stavljaju u velike akve, racun je 50 l po 1 ribi. u malim akvima one ne mogu da rastu i cesto oboljevaju od nedostatka svega - prostora, ciste vode, dobre filtracije, a svega toga u 12 l nema. skoljke povecavaju tvrdocu vode, pa su pogodne samo za ribe koje i inace zive u takvim uslovima, mozda neki malavi ciklidi il tako stogod. sto opet zahteva mnooogo vise od 12 l u svakom slucaju. inace, obicno se u akv od 12 l stavi 1 borac, ili mozda kozice, ili mladj od zivorotki, a ne japanke. ali dobro, naucices vremenom , valjda. takodje fali koja biljka, opet za biljku treba svetlo, pa ako ga nemas onda fali i to. a ovo braon preo skoro celog dna ne mogu ni da provalim sta je, tako da za to nemam komentar.
e pa ti pitaj sta te tacno zanima Smile srecno!


Hvala na komentaru! Very Happy

Ovaj beli dvorac drzi panj jer se jos nine utopio, moze neki predlog kako da da nesto drzi na dnu a da je nevidljovo.Onaj braon dvorac izbacicu kada kupim biljke stpji da me bi bilo mnpgo prazno.A onaj aq od 12L sroji kod mojih roditelja oni su hteli tako mali aq i 2 japanke, znam da je pramli aq za njih, a ovaj tv sam imao pa ajde da ne stoji u prasini, ono nije hauba nego samo poklopac, od svetla na tv imam led diode koje su sa unutraanje strane tv-a.Moze neki savet koje bilje da stavim u aq.Pozdrav Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Okt 05, 2015 10:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes drvo pa ga skuvas , cim provri voda izvadis i stavis pod hladnu vodu i tako par puta dok ne potone, ili stavis neki kamen koji ne strci mnogo. Promenis pozadinu , stavis npr crnu foliju. Od biljaka ubacis neke nezahtevne npr. anubije, kriptokorine.... Izbacis skoljke..... Da li su akvarijumi formirani tj. da li su ciklirani ? Secam se u provom mom akvarijumu sam imao japanku i dva koridorasa i gomilu nekih staklenih ukrasa i neku skoljku, samo polako i na greskama se uci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumi ostali za starim zemunskim... user001 Na poklon 6 Sre Apr 28, 2021 9:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi 400 l i 250 l police i RO Dzo Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Avg 28, 2019 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi na prodaju Pecinac Arhiva Malih Oglasa 14 Čet Jun 20, 2019 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bojan95-akvarijumi Bojan95 Akvarijumi 44 Sre Mar 20, 2019 5:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License