Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tanganjika ciklidi 240l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav.Interesuje me kako iskombinovati vrste ciklida koje bi mogle zajedno da funkcionisu (iskljucivo tanganjika).Posebno sam zainteresovan za frontose i calvuse kao i neke skoljkase.Vasa iskustva pozeljna kao i kombinacija ciklida Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2015 4:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze neki savet sto se tice odabira riba,posto planiram da ribe donesem iz inostranstva,pa da pocnem da pravim spisak.Za sada sam siguran za multifasciatuse 5-6 komada.Ne bih preterivao sa mnogo razlicitim vrstama ,mislim da bi 4-5 mogle da dodju u obzir za pocetak.Akvarijum je dimenzije 100x65x30.Scape radim za neki dan cim ispraznim aq od ostalih stanovnika a ribe donosim kroz 15 -20 dana.Voleo bih da sve unapred isplaniram i greske u startu eliminisem.Najvise me interesuje kompatibilnost riba.Hvala unapred.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da ti niko ne odgovara,pa evo male pomoci. Pre nego uzmes ribe raspitaj se,istrazuj po netu. Ne znam da li ti imaju vaznost i cene odredjenih riba,saznaj prvo koliko kostaju pa kad sve to uskladis,onda u nabavku.
P.s.ne mozes frontoze u 240l i nadam se da je visina aq 30 ali svakako cudne dimenzije akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za frontoze ti je mali akvatijum.
Kalvusi mogu 1m+3ž ili 3+3 -manje od 3 mužijaka znači da će se dva tući do smrti. Ne znam kolika ti je visina ali ako je 30 cm odličan akvarijum. Ali će lako potamaniti multifaciatuse. Bolji izbor po meni Altolamprologus calvus sp sumbu manja riba a taj oblik. Lamprologus meleagris ili neki sličan 1m + 2 ž. Neolamprologus leleupi "Orange" da da malo boje 5-6 komada. Paracyprichromis nigripinnis jato da pliva gde ne plivaju ostali. Za razliku od cyprichromis su dosta statičnije pa im dužina od 1 metra neće smetati. Pravi izbor posebno ako je dubina ipak 65 cm. Telmatochromis vittatus isto ima moju preporuku. Neolamprologus similis mi je najlepši školjkaš. Xenotilapia flavipinis isto oma moju preporuku ali ti treba onda sitniji pesak za podlogu.
Za Tropheuse ti je mali akvarijum i biljojedi su tako da nisu kompatabilni sa mesojedoma i svaštojedima.
Julidochromis možeš ali samo jedan par.
Neolamprologus brichardi ne preporučujem jer ako obrazuju koloniju zauzeće pola akvarijuma a kasnije ceo osim ako ti se dopadaju ali onda su one dominantne a ostali samo razbijaju monotoniju.
Imaš u beogradu radnju koja ima ponudu pa samo vidi šta ti se dopada pa iskombinovati. Ovako je jako teško reći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jul 26, 2015 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Frontoze su jatne ribe, rastu do 30 cm, u akvarijumskim uslovima i manje. U prirodnom stanistu ih koriste za ishranu.
Za ovakve ribe potreban je veci akvarijum , najmanje 1.5 m i vese dubine odnosno sirine 40 i visine 50 cm. To su neke okvirne mere za drzanje ovih riba. Da bih se lepo razvile i reprodukovale. Kod nas ih akvaristi uspesno mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Jul 27, 2015 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz svima.Visina aq je 65 .Sve u svemu hvala za odgovore.Ja jos uvek razmisljam u sta da se upustim.Danas mi je neocekivano ispala kombinacija za diskuse koju ne bih propustio.Ciklide sam nasao u Sofiji i to bas veliki izbor tako da jos uvek ne znam sta da radim.Do pre 6-7 meseci sam cuvao 10 mladih diskusa dok nije puko akvarijum.Videcemo.Hvala jos jednom..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pravo rešenje je još jedan akvarijum Wink ali dimenzije recimo 100*50*40 dšv, ako ćeš Tanganyiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CristopherMoltisanti
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 143
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2015 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Haha apsolutno se slazem Very Happy.Ipak sam resio da se vratim na diskuse.Cekam da se osusi aq od 50l ,da ubacim opremu i krecem u nabavku diskusa.Veliki ce biti ukrasni dok ne porastu.Tanganjika ostade pusta zelja Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License