Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ciklidi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MilosLemi90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 20 Avg 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, pre svega da kazem da sam delimicno iskusan u akvaristici, imam dva manja akvarijuma, u jednom japanke i borca, u drugom par ciklida demasona, e sad, zelim da napravim veci akvarijum iskljucivo za ciklide. Pre svega me zanima da li mogu Ps.demasoni i L.careleusi da se drze u isti akvarijum, koliki bi treba da bude akvarijum, koliko litara, koji filter, kako da uredim akvarijum, podloga bilje, ili sta vec.. Molim sve iskusne ciklidase da se odazovu ovom postu i da mi daju par saveta Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 9:05 am Snimi Poruku Nazad na vrh

stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Avg 20, 2015 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ps.demasoni i L.careleusi mogu ali hrana mora biti podređena demasonima koji su isključivo biljojedi. Demasoni su mali ali prilično agresivni pa ti ne savetujem ništa manji akvarijum od 200 litara. Demasona moraš imati odmah jato jer će se pobiti (15 bar). Posadi obavezno neku travu i napravi skloništa. Hrani ih nekom lisnatom hranom (kod mene granule nisu nikada dobro funkcionisale jer pored natapanja pre ili kasnije preteram sa količinom i posle se naduvaju). Carleusi su dobrice i sa njima je sve opučteno pa te oni u ničemu ne ograničavaju.
Moj ti je savet da uzmeš i neku veću mbunu koja može da izađe na kraj sa demasonima tj da im ne dozvoli dominaciju na primer Metriaclima estherae ili zebra crveni varjetet (važno je da ne bude plav da ga demasoni na smenu ne maltretiraju).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sajica ciklidi Slepi_Putnik Ponuda 1 Sub Sep 04, 2021 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License