Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moji afrikaneri Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde da i ja predstavim moje afrikance. Smile

Da vas ne zatrpavam odmah sa gomilom fotki kacicu ih malo po malo.

Prvo moji omiljeni Viktorijanci

Haplochromis sp. #44. Nekada se ova riba ovde nazivala H. obliquidens, uprkos tome sto smo i onda (pre 15-20 godina) znali da je obliquidens druga vrsta.

Izraste do 10-12cm, po pitanju hrane nije izbirljiv i relativno lako se mresti.

Viktorijance obicno opisuju kao jako agresivne, ali ja sa ovom vrstom nemam nikakvih problema. U akvarijumu ih gajim sa Malavi mbunama sa kojima funkcionisu bez problema.

Odrastao muzjak
Image

Ribe u mrestu:
Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 9:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 9:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Labidochromis sp. "Hongi"


Iako smo navikli da (zahvaljujuci vrsti L. caeruleus) Labidochromise smatramo relativno pitomim zverkama ova vrsta se kod mene pokazala prilicno ljuta. U akvarijumu u kome ih drzim sa drugim mbunama su oni gazde. Kod mene su muzjaci izrasli na velicinu od 10-12cm, dok su zenke par centimetara manje. I ova vrsta nije zahtevna po pitanju ishrane, a i mrest im nije problematican. Vrsta je poreklom iz jezera Malavi.

Muzjak

Image

Kad prorade hormoni. Smile Dokazivanje ko je veci smeker sa rodjakom L. caeruleusom. Ovakvi dueli obicno prolaze bez velike stete.

Image

A evo i kakvo "naoruzanje" imaju Hongi

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Au, impresivne jedinke i impresivne fotografije!
U kolikom akvarijumu drzis mbune?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam 4 akvarijuma od 150-200lit. sa africkim ustonosama i 2-3 sa malim tanganjikancima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

froger ::
Imam 4 akvarijuma od 150-200lit. sa africkim ustonosama i 2-3 sa malim tanganjikancima.


Daj onda slike i snimke, što nas mučiš...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove fotografije ništa ne valjaju Wink briši sve ovo pa idemo iz početka.
Dobro si se setio da se malo pohvališ.
Samo napred, davaj još znamo da ima.
A može nešto i iz arhive .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesha barajevac
Polako zemljak. Dok sredim fotke, napisem neki red...

@nzivkovic
Ser Žile jesi video kako sam ti isplagirao naslov. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 01, 2015 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sciaenochromis fryeri je vrsta poreklom iz jezera Malavi. Ovaj osrednje agresivan predator povelikih usta nece biti ravnodusan prema mladuncima ako mu izgledaju kao ukusan zalogaj, pa ribe velicine ispod 4cm ne treba drzati sa odraslim fryerima. Prema ribama koje ne smatra za klopu ne pokazuje preteranu agresivnost osim u doba mresta, sto je i inace osobina vecine africkih ustonosa. Postoji vise varijeteta koji se gaje u akvarijumu. Ja imam dva - obicnog i Iceberg (ove druge tek treba da fotnem).

Nekada se ova riba prodavala pod nazivom Haplochromis ahli, a i u staroj literaturi ga ima pod tim nazivom.

Muzjak
Image

Par u mrestu
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Okt 02, 2015 6:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pseudotropheus sp. "Perspicax Red Cap" (Ndumbi) je klasican Pseudotropheus jezera Malavi koji raste oko 8-9cm. Muzjaci su kao na fotkama, dok su mladunci i zenke sivkasti. Na velicini od oko 4cm muzjaci pocinju da menjaju boju.

Muzjak
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 8:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Astatotilapia aeneocolor - mada cesto pominjana kao Viktorijanac ova vrsta je poreklom iz jezera Edvard i jezera Dzordz, koja su takodje deo kompleksa jezera velikog raseda. Razlika medju polovima je lako uocljiva jer za razliku od koloritnih muzjaka zenke imaju sivkasto-zelenu biju kao i mladunci.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pseudotropheus socolofi

Poreklom iz jezera Malavi. Muzjaci i zenke su iste boje. Klasican Pseudotropheus relativno miran u odnosu na mnoge druge srodnike.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pseudotropheus maiingano. Ova vrsta je ranije klasifikovana kao Melanochromis maingano. Slicnog ponasanja kao i prethodna vrsta - mozda su za nijansu agresivniji.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 6:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepe ribe kao i fotke, svaka čast.
Još kad bi ubacio neki klip...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 9:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izrsni primerci.
Daj slike celih akvarijuma, da cidimo kako to u celini izgleda....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@spaske1
Jos kad bih znao kako da ubacim klip. Smile Jel ima negde objasnjenje?

@vacko
Mora da potrazim fotke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Malawi Akvarijumiii :) MilosLemi90 Afrički ciklidi 1 Pet Okt 14, 2016 2:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moji akvarijumi Loco-Serbia Akvarijumi 13 Sub Avg 27, 2016 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji akvarijumi Nestor99 Akvarijumi 8 Ned Okt 04, 2015 6:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka moji multiji gotika Afrički ciklidi 0 Pon Sep 21, 2015 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License