Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribica se okrenula ne znam sta je u pitanju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bester
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Sep 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako neko zna voleo bih da mi pomogne, da bar znam sta joj je i ako postoji nesto sto moze da joj pomogne da probam. Postavicu slike, ovakva je vec nedelju dana prov mej pocela malo da se krivi a sada sve vise i vise skoro da se okrenula. Pokusao sam da joj dajem grasak jer sam to negde procitao da moze da pomogne danas sam joj davao pa jos uvek ne znam da li ce joj pomoci.
Image

Image

Image


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Nov 19, 2015 1:00 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Pročitaj pravilnik i šta je potrebno navesti oko akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 11:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oprosti se od nje,cisto simnjam da joj ima pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....19758.html

Čitaj, zato je i lepljiva tema, da bi se videla i da bi se pročitala pre pitanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bester
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Sep 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Nov 20, 2015 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je nekih 25 litara, imam dva filtera jedan je koji se ceo potapa sa obicnim sundjerom unutra drugi se takodje potapa ali onaj ugaoni je sa vise slojeva preciscivaca tipa sundjer, ugalj, kamencici, samo jednu ribicu imam to je ova zlatna sa slike, vodu sam pre menjao celu a sada samo po deo jednu trecinu otprilike, na dnu se nalaze samo kamencici i nije ubiljen akvarijum. Eto odgovora na pitanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Nov 20, 2015 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze nikad se ne mijenja sva voda iz akvarijuma ali bas nikad, ova zlatna ribica njoj odg vecinom hladnija voda jer je hladnovodna ribica i onda ono osnovno akvarije od 25l je premali za zlatnu ribicu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 1:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Efekat tog filtera koji se potapa (koji inače ničemu ne služi pametnom) na zlatnu ribicu u akvarijumu od 25 litara je ravan centrifugi od veš mašine a njima to baš i ne prija.
Bolje bi bilo da si joj uključio samo taj korner filter koji joj obezbeđuje dovoljno kiseonika a vodu rešavao izmenama. Koliko čestim izmenama zavisi od prljanja, bar jednom nedeljno.
Osim toga što je akvarijum jako mali za nju, i podloga se ne preporučuje za njih zbog velikog prljanja.
Ako te zanima više o njima, ima jako puno napisanog pa da ne dužimo ovde ako nemaš uslove.

Iskren savet je da taj akvarijum koristiš za jednog borca, samo sa korner filterom, i dodaš ponekog puža koji će da rešava višak hrane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bester
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Sep 2014
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

okeej ljudi hvala na savetima, ali da li neko zna sta je sa ribicom i dalje se muci, i da li mogu nekako da joj pomognem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes nekako je oporavi, zamjeni je ili je pokloni i kupi borca ili nekoliko manjih koji nisu zahtjevne i o kojim se lako brinuti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2015 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ribica je takoreci na samrti, verovatno problem sa mehurom.
Ne mozes joj pomoci, nema joj spasa ..
Ceste su takve situacije sa japankama, jer su one cele u tumorima, da bi i izgledale tako, nisu prirodne, vec ih je covek napravio, tj izmenio, i prirodno ne izgledaju tako.
Odluci se zzza neku drugu prirodnu vrstu, ja licno izbegavam te hibridne, (mislim na japanke i balon moly prvenstveno) uzmi lepo borca i uzivaj..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License