Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Voda iz biljnog akvarijuma u akvarijum koji se ne hrani Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dragi prijatelji, pitanje je sledece:

U akvarijumu koji imam nije instaliran CO2 sistem, nemam hranjljivu podlogu jedino sto postoji je osmokot u podlozi.
E sad kolega poseduje akvarijum koji je 100% biljni sa svim gizmoima za prehranu biljki (CO2, makro-mikro, Fe, Kalijum itd.) i vodu menja na svakih nedelju dana.
Da li je pametno da ja tu vodu ubacujem u moj akvarijum i da li je moguc pozitivan efekat kod biljaka?
Moj aq je 140L, ubacivao bih oko 1/3 vode.

Znaci jednostavno Da ili Ne i ako ne molim za razlog jer sam vec cuo dosta teorija ali bez konkretnog objasnjenja.

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 6:15 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije. Ako zelis da nesto imas u akvarijumu, to i dodaj, nemoj tudju prljavu vodu sipati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, dok on dođe do promene vode nemaš ništa pametno u njoj, čak naprotiv imaš sirotu i siromašnu vodu jer su biljke potrošile a ne menja ni on vodu bezveze Smile
Za pozitivan efekat kod biljaka kupiš nešto tipa profito i easy carbo ako nećeš da se baviš gizmoima, miran si solidan broj meseci Smile

Dosta teorije, konkretno rečeno ko će pamtan da se zeza sa 50 litara vode nedeljno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, bio sam spreman heheh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2015 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto bi to radio kada za ne mnogo novca i sam mozes poceti da dodajes mikro i makro elemente kroz vodenu kolonu. Imas kod sponzora sajta koji prodaje bilje mixove koje razmutis i dodajes po uputstvu, a takodje i dosta clanova ti moze ponuditi neke diy ili cak i komercijalne preparate. Cuvaj kicmu i uzivaj Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Nov 20, 2015 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima drustvo, definitivno odustajem od ove zamisli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License