Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Granicnik" za sljunak predlozi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekipa, hteo bih da pravim dva ostrva u aq sa dve razlicite boje kvarcnog sljunka i uopste mi ne pada na pamet od cega bih mogao i kako da napravim te granicnike da se ne bi mesao sljunak...

Evo i slike pa pomazite, predlazite neka prakticna resenja


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedno pitanje da ne otvaram novu temu...

Jel stavljate vi neki stiropor i sl na dno aq pa tek preko toga podlogu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Recimo, isečeš traku od providnog plastičnog balona za vodu. Ja ne stavljam stiropor, čak ni kada stavljam kamenčine. Ali, uvek ih stavljam na pesak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da bi podigao nivo brda koje pravis mozes da stavis onaj najporocniji sundjer pa tek onda podlogu... Baci pogled na youtubu greenmachine kako ojacava brda tj scape kad pravi ... A ako si pisao ikada neki seminarski pa ga koricio nadji stari i uzmes onu prvu stranu koja je providna a plasicna kao plastificirana a savija se po zeljenom obliku i zalepis sa selotejpom dok ne popunis sta zelis... Iz mog iskustva najbolje ne mesanje podloga ti se postize kamenjem koje je potpora jer ovako jedan kori razvali sve to a i samo se vremenom izmesa... Nadam se da sam pomogao... Poz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i naravno u taj Aq zaboravi Americke Ciklide,ima sve da pomesaju:),koju god zastitu da napravis....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ljudi hvala na predlozima, to sa balonom za vodu mi deluje pristupacno, a seminarski ta plastika providna, ne secam se sta je to i gde da nadjem adio ovako slicno:)esuje ako je neko r

Elem, jos nesto me interesuje i znam da ne mogu dobiti precizan odgovor ali makar otprilike i bicu zadovoljan Smile

Ako je npr aq sa onih slika gore 100x45 u osnovi i crnog peska treba recimo 30kg, koliko mislite da "u grubo" treba zutog peska za taj putic kao gore?

Ovo pitam jer je moj novi aq "slucajno" bas 100x45 i "slucajno" imam 30kg crnog kvarca a nemam pojma koliko da narucim zutog Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2015 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemam pojma sta se desilo sa prvim delom teksta Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2015 2:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najprakticnje bi ti bilo parce pleksiglasa i mozes da ga oblikujes kako hoces, plasticne fascikle ima ih u svakoj knjizari, a moze i kantica od nekog krema ili pavlake ona okrugla pa je "ispravis" na tvoj ugao, ali mozes i da prosetas do obale svh 5 reka pa da nadjes malo vece primerke boje kamena koje bi ti se slagale sa tvojom bojom podloge, a ujedno bi i pirodnije bilo..

Inace mislim da je Nebojsa-Perla mislio na -"U" fascikla pvc za arhiviranje dokumenata-
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2015 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala, pokusacu da nadjem nesto od toga...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License