Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potrebno misljenje iskusnijih Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima...Pre 3 dana sam pustio jos jedan akvarijum od 25L da se ciklira,juce sam posadio biljke pa me interesuje vase misljenje da li sam dobro postupio i ako imam kakvih propusta da me usmeriti gde treba...

Dakle kao sto rekoh u pitanju je akvarijum od 25L (40x27x25)

-Filtracija: Sobo unutrasnji sundjer filter 500l/h i korner filter (zeolit,keramicki prsten,aktivni ugalj,sundjer,perlon vata).
-Podloga: Trstet (isecen u kocke i poredjan kao sahovska tabla),preko toga pesak granulacije 2-3mm (5cm).
-Osvetljenje: 2x led traka duzine 40cm i sedljiva sijalica 12w.

Za biljke sam dodao jos i mini Co2 sistem napravljen po uputstvu sa ovog foruma.
Interesuje me konkretno za biljke kako ce sve da se odvija i ako trebam nesto dodati ili menjati da mi kazete...

Evo i video zapisa pa pogledajte konkretnije...Hvala unapred!



Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Dec 03, 2015 7:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Samo izbrišeš "S" iz https://
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 6:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala litraza ali si ozbiljno sve shvatio Bravo

Ja bih biljke povuka jos ka zadnjem staklu, cak bih ih i secnuo na pola i zasadio odsecene godnje delove cisto da se brze rasiri biljna masa.
Mislim da jos nisi trebao poceti sa Co2 jer je suvise rano i da se biljke jos nisu ukorenile kako treba.

12w na tvoju litrazu bi trebalo da je dovoljno ali bilo bi zgodnije da je jos malcice jace, no treba pratiti situaciju i pravovremeno reagovati u zavisnosti sta zelis.
Druga stvar koja je jako bitno je specifikacija same stedljive sijalice jer wati nisu jedina bitna stavka. Koliko ima kelvina?
Za led trake ne bih znao nista da ti kazem jer nisi bas nista naveo o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lik od koga sam uzeo ove led trake mi je rekao da obe trake zajedno daju snagu oko 10w...dublje od toga se zaista ne razumem jer na njima ne pise nikakav podatak oko jacine i slicno...

A sto se tice co2 nadam se da nece skoditi sto je ubacen da radi? mislim najmanji problem je da izvadim Smile

Evo sta sve pise na sijalici nadam se da ce vam pomoci...

SLE11-6kh 12W 220-240V 0405
50/60Hz 96mA 550Lm N19536

Inace sijalica je marke IKEA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece CO2 da skodi ali sto rece Bojan nisi morao odmah ali ok.
Kod CO2 je bitno da bude koliko toliko konstantan u vodi, to sa DIY mini CO2 neces postici osim ako ne napravis vise smesa pa na svakih nekoliko sati menjas kako se ova u aq istrosi.

Moj predlog je da predjes na secer-kvasac sa pet flasama ukoliko ne planiras bocu sa gasom.

Naravno, kada dodju ribe u aq oprezno sa CO2, ne preteruj, meni se na 100L aq kao 100% bezbedna kombinacija pokazala sa pola kg secera i pola kesice suvog DR.Oetker suvog kvasca. Traje nekih cca 7 dana...

Sto se tice osvetljenja, ja sam protiv led traka u biljnim aq, takodje te stedljive, imam ih u svom ali od kad sam ih ubacio pojavila mi se zelena koncasta alga koju doduse drzim pod kontrolom za sada.

Mislim da je mnogo bolje da uzmes dve neonke od po 8W i to jednu daylight a drugu sunlight fazon, e sad ne znam da li T8 ima u toj varijanti, T5 ima 8w 30cm duzine...pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trajanje ove male bocice mi je negde oko 7-8h...pustim je ujutru oko 11h i izvadim je oko 19h uvece pa sutra ponovo tako...valjda je to okej?

A sto se tice neonke trenutno nemam uslova da ih stavim...nemam nikakvu haubu iznad akvarijuma,imam samo stakleni poklopac...Ako moze neka pomoc oko neonki da me uputite da li moze nesto da se improvizuje pa da nabavim i to...veliki pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo ti to pricam za CO2...ne valjaju oscilacije, sad ga ima tih nekoliko sati pa ga nema do sutra...
CO2 utice direktno na PH vode itd a ribe ne vole te promene, tako da ako kao i ja ne planiras fabricki sistem koji je u startu dosta skup, predji na DIY secer-kvasac ili ne ubacuj CO2 uopste.

Sto se tice haube za rasvetu imas ovde dosta opisa i slika kako su ljudi uradili, od vodovodne cevi, laminata itd, potrazi u "Uradi sam" delu foruma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jos nekoliko ovakvih flasica da ih napravim onda pa kad ova stane sa radom da odmah ubacujem drugu? kontam da bi druga bocica negde oko 2-3 nocu prestala sa radom pa mi ne bi bio problem da se probudim da izvadim i da ubacim trecu?

Imam neki poklopac od starog video rekordera koji je tacnih dimenzija kao akvarijum neki centimetar gore dole dal da probam od toga da sklepam nekako haubu ili nesto slicno? Nego ako mozes da mi kazes koje konkretno neonke da potrazim i sta mi jos treba uz njih?...Pozz!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile kapiram tvoj entuzijazam ali veruj da ces se smoriti posle nekoliko dana tim sistemom za CO2...

Dakle, predji na secer kvasac i miran si po cca 7 dana, evo ti tema kako se to radi prelistaj je u slobodno vreme

http://www.akvarijum.org/forum/c02-t1241-990.html


Rasveta, hmm taj poklopac je vrv od nekog lima pa se bojim da od kondenza ne pocne da rdja...imas bre jeftinih resenja, ja ti recimo predlazem stakleni poklopac, na te dimenzije ce te kod staklorezca ili nekog ko pravi akvarijume smesno jeftino izaci...


Za neonke vazi pravilo koliko para toliko muzike, imas ih od 100 i kusur dinara, (moj drug pre neki dan kupio kineske od 90cm 30W 6500K za 185 dinara Smile ) pa do 3-4000 i vise...

Ja licno koristim Arcadia Classica Natural Daylight T8 i Arcadia Classica Tropical Sunlight T8 koje nisu previse skupe a rade dobar posao

Najbolje bi bilo da uzmes komplet neonke sa armaturom recimo 2x8W za tvoj aq T5 posto su u tim dimenzijama jeftine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Azarcon
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2015
Poruke: 16
Lokacija: Kruševac

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko moze da kosta ta armatura sa dve neonke ? Inace meni je potrebna dimenzija negde od 30 do 40cm duzine...

A sto se tice ove haube/poklopca uradicu varijantu sa cevkom za vodoinstalaciju,gledao sam postupak i sasvim je okej,a nije ni tesko,sa ovim poklopcem od video rekordera bih se verovatno pomucio dok sklepam... Hvala ti Doksas za info i upute hehe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka POTREBNO - Echinodorus quadricostatus... Bombadil Tražnja 0 Pet Sep 25, 2020 8:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebno zelenilo Peku Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 23, 2019 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman At-f102 misljenje? *Pocetnik *help axentije Početak u akvaristici 0 Sub Jul 20, 2019 2:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License