Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 umiru muzijaci gupija Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada sam se vratio sa odmora video sam da nekoliko muzijaka uglavnom lezi na dnu i da se krije od ostalih ribica.Peraja su im bila uglavnom u losem stanju,predpostavljam da su ih druge ribice grickale.Inace drzim samo gupike.Na muzijacima spolja nije bilo nikakvih promena na krljusti, skrgama ili ocima.Primetio sam da su mrsaviji sa blago uvucenim stomacima.izdvojio sam ih ali su za par dana uginuli.Sumnjam na crevne parazite,tako da sam uzeo sera bakto tabs.Zbunjuje me to sto su samo muzijaci u pitanju,sve zenke su zdrave i prave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 6:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Avg 31, 2010 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas samo gupi ondak ne bi trebalo da su ostale ribice izgrizle drugima peraja. Mozda je finrot al ondak me cudi zasto zenke nemaju problema. Sto jos moze da bude da im je jednostavno istrajao vek trajanja Wink.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Sub Sep 04, 2010 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dajem im sera bakto tabs vec cetri dana,jos cu im davati tri dana i malo cesce menjati vodu.Za sada ostali muzijaci su ok.Inace su mladi, jos nemaju godinu dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Sub Sep 04, 2010 10:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod gupika uvek mužjaci prvi stradaju kad se razbole iz prostog razloga što su sitnije građe i imaju upola manju telesnu masu od ženki. Svako trovanje ili infekcija prvo će ubiti mužjake. Razlog je očigledan. Bio si na odmoru i nisi mogao da brineš o njima. Onaj ko ih je pazio umesto tebe, nije dovoljno vodio računa (ili nije znao dovoljno o njima) pa je došlo do razboljevanja usled trovanja ili infekcije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 05, 2010 12:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kakav je izmet?Ako je providan sigurno su crevni paraziti.Probleme kod gupika moze izazvati i proteinska hrana(ona sitna crvena).
Problem sa crevnim parazitima sam uspesno resavao orvagilom,ima ga u svakoj apoteci.
Ali ako si zapoceo lecenje sa jednim preparatom onda i nastavi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jongi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Avg 2010
Poruke: 293
Lokacija: Beograd-NBG

PorukaPoslao: Ned Sep 05, 2010 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmet im nije providan,uglavnom je crvenkasto smedja. Kakve probleme im moze izazvati proteinska hrana, kakve su manifestacije tih problema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nemus
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 100
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 05, 2010 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slicno kao i crevni paraziti.Proteinska hrana im je suvise jaka i ne treba gupike uopste hraniti sa ovom hranom.Za male skalare je na primer odlicna ali za gupike jaaako losa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sezona gupija Rooster Vrtna Jezerca 0 Uto Maj 16, 2023 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupija Rooster Tražnja 0 Sre Maj 18, 2022 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na poklon guppy muzijaci Nikola00 Na poklon 1 Pet Dec 03, 2021 3:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License