Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 co2 drop check Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam ovu spravicu,ima dve tabele ? moze mi neko objasniti kako da odredim koja je za moj AQ i kako se tumaci ?


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 6:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i ja sam kupio i jaga vrtim i googlujem na tu temu. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I za jedan i za drugi vazi da se koristi tabela prema KH vrednosti vode U drop checker-u.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

meni u uputstvu kaze da sipam vodu iz AQ u DC,a negde u DIY sam citao da treba voda kh 4 sa reagensom..... ??? Blue,molim te reci nesto malo vise i prilagodi pocetnicima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 8:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo nije mnogo ni bitno koju ces vodu sipati u DC, ako znas podatak za KH vrednost te vode, ona je potpuno bezbojna i sigurno nema nista dodatno sto moze uticati na boju reagensa (baza/kiselina). Obzirom na nabrojano, vidi se da voda iz akvarijuma, cesmovaca i slicno nisu bas dobar izbor za upotrebu u DC-u. U nekom momentu su entuzijasti shvatili da je najbolja promena boje indikatora za ove uslove kada se koristi voda ciji je KH 4 i to dobijena dodavanjem NaHCO3 (soda bikarbona) u destilovanu vodu. Tacna mera je 120mg u 1l vode. Obzirom da skoro niko u kucnim uslovima nema mogucnosti za precizno merenje ovako malih masa, uradis sledece: Smile
Uzmes neotvorenu kesicu sode bikarbone pouzdanog proizvodjaca, odes u apoteku, sarmiras apotekarku/apotekara i kupis kod njih 1l destilovane vode i zamolis da ti odmere 120mg i rastvore u toj vodi. Za male pare (i malo sarma) ides kuci sa punom flasom vode KH 4 i uzivas. Smile

Obzirom da je ovo stalno aktuelna tema, mozda ne bi bilo lose da se skupite svi kome treba, nadjete nekoga ko ce da napravi rastvor, kupi sterilne plasticne flasice, podeli i distribuira ostalima. Naravno, svi mu/joj date po 50-100 dinara, zavisno od broja i kolicine i uzivate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala ,u ime svih nas iz 60 i neke. Smile Dakle,elem i onda pratim prvu skalu sa nizim vrednostima,to jest 2~7 dKH
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, zapravo manes se skale nego gledas da ti boja tecnosti u DC bude 'normalno zelena', neki bi rekli trava zelena. Ako ode u zuto, mnogo je CO2, ako ode u plavo, malo je. Naravno, pazis da pozicioniras DC tako da difuzor, reaktor ili sta god nemaju direktnog uticaja na isti. Ovo ti kazem zato sto je poznanik stavio DC iznad difuzora i, gle cuda, stalno zuto. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Sre Jul 11, 2012 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Da, zapravo manes se skale nego gledas da ti boja tecnosti u DC bude 'normalno zelena', neki bi rekli trava zelena. Ako ode u zuto, mnogo je CO2, ako ode u plavo, malo je. Naravno, pazis da pozicioniras DC tako da difuzor, reaktor ili sta god nemaju direktnog uticaja na isti. Ovo ti kazem zato sto je poznanik stavio DC iznad difuzora i, gle cuda, stalno zuto. Smile


Logicno. ucenje
Covek hteo da meri CO2 Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
flithops
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 16
Lokacija: nov sad

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blue ::
Zapravo nije mnogo ni bitno koju ces vodu sipati u DC, ako znas podatak za KH vrednost te vode, ona je potpuno bezbojna i sigurno nema nista dodatno sto moze uticati na boju reagensa (baza/kiselina). Obzirom na nabrojano, vidi se da voda iz akvarijuma, cesmovaca i slicno nisu bas dobar izbor za upotrebu u DC-u. U nekom momentu su entuzijasti shvatili da je najbolja promena boje indikatora za ove uslove kada se koristi voda ciji je KH 4 i to dobijena dodavanjem NaHCO3 (soda bikarbona) u destilovanu vodu. Tacna mera je 120mg u 1l vode. Obzirom da skoro niko u kucnim uslovima nema mogucnosti za precizno merenje ovako malih masa, uradis sledece: Smile
Uzmes neotvorenu kesicu sode bikarbone pouzdanog proizvodjaca, odes u apoteku, sarmiras apotekarku/apotekara i kupis kod njih 1l destilovane vode i zamolis da ti odmere 120mg i rastvore u toj vodi. Za male pare (i malo sarma) ides kuci sa punom flasom vode KH 4 i uzivas. Smile

Obzirom da je ovo stalno aktuelna tema, mozda ne bi bilo lose da se skupite svi kome treba, nadjete nekoga ko ce da napravi rastvor, kupi sterilne plasticne flasice, podeli i distribuira ostalima. Naravno, svi mu/joj date po 50-100 dinara, zavisno od broja i kolicine i uzivate.


znaci 0.12g a ne 1.2g!?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 02, 2014 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista se nije promenilo za godinu i po dana, i dalje je 120mg u litar vode. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 10:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Da li je neko isprobao ovaj recept koji je blue predlozio. 120mg sode bikarbone u litar destilovane vode. Da li sljaka to, i koliko je precizno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam isprobao. Smile
Najveci problem je odmeriti 120mg. Ako imas nekoga ko ima analiticku vagu ili pristup istoj, ili sarmiras lokalnu apotekarku. Smile


Poslednji izmenio Blue dana Uto Jul 01, 2014 6:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam druga koji valja neki prah pa meri na toj vagici i pakuje u paketice, samo cuti. Salim se Smile.
Predpostavljam da ima to svaka apoteka, tako da ne bi trebalo da im bude problem da mi odmere.
Znaci samo destilovana voda i soda bikarbona 120mg, bez drugih dodataka? Procitao sam negde da se dodaje i neka plava tecnost. I koliko ta smesa moze da mi traje, tj da stoji u flasi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Jul 01, 2014 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmes originalno pakovanje sode birkabone od 10 gr pa rastvoris u 1l demi vode. Onda spricom uzmes 12 ml tog rastvora i sipas u drugu litru demi vode iz koje izbacis prvo 12ml , ako bas zelis da budes superprecizan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
filter
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2012
Poruke: 190
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 07, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Napravio sam KH4 vodu, bez problema mi odmerili. Kad sam u drop chekeru izmiksovao sa tecnoscu za testiranje bila je jaka plava boja. Pre ubacivanja drop chekera u akvarijum co2 je radio 2 dana i dve noci bez prestanka. Kad je stavljen, posle nekog vremena boja je bila skoro zuta. Tad sam iskljucio co2 i vec 2 dana ga ne pustam. Ali boja u DC mi je nijansa zelene kao na slici koju je carpforever postavio u prvom postu, nesto izmedju 6,5 i 6,8 ph. I ne menja se vec 2 dana. Sta je problem tu, da li rastvor ili co2 koji se ne smajuje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Stakleni Drop Checker vlada_va Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 20, 2019 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Drop checkeri, difuzori, atomizer, i ... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Dec 12, 2018 3:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Up Aqua CO2 atomizer 16/12 i drop che... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Apr 10, 2018 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati T5 neonske sijalice i stakleni drop c... Srky Boy Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Dec 10, 2016 3:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zakrivljene makaze, tecnost za drop c... Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 13, 2016 8:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License