Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 7:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koja je ovo alga? Zelene je boje I samo je na staklu. Pomalo podsjeca na one dlacice sa teniske loptice. Sta je uzrok I kako se tretira? Hvala Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 7:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrazi na netu sliku Hydre pa vidi da nisi slucajno njih zakacio, slabo vidim sa slike ali je moguce da su one. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
eskadrilac
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2013
Poruke: 39
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije hidra sigurno, ovo ti je alga moguce zelena koncasta
imam je i ja na staklu a uzrok jako osvetljenje bar kod mene...
A resavanje problema mehanicim putem (struganje) ili nesto od preparata (algexit) i naravno smanjiti vatazu rasvete...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena koncasta nije sigurno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uobicajeno je na svakom akvarijumu, samo je ne primeti svako na svom staklu Smile nece se akvarijum bas sam odrzavati, moras malo da pokvasis ruke i da ocistis to mehanicki Wink ...ako pocnes sa hemijom, algu MOZDA resis, ali veoma lako mozes da poremetis nesto drugo i da zakacis drugi problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 140l,osvjetljenje je 72w.
nemam co2 jer cekam jos neke dijelove sa ebay-a.
I cinjenica da imam malo bilja jer sam planirao postepeno da sadim. Danas sam nabavio 10ak novih biljki.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2016 3:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene opet. Prije par dana sam mehanicki ocistio algu(I islo je veoma lako). U proteklih par dana palio sam 36w umjesto 72w svjetlosti. Ubacio dosta novih biljki. I alga se nije pojavljivala. Takodje na "cubi" sam nasao dosta alge koju ne mogu da uklonim(izgleda kao zeleni konac I jako je dugacka). Prije 2 dana sam poceo da ubacujem co2 I pojacao svjetlo na 72w I alga se ekspresno vratila(na staklo). I dalje nisam siguran koja je to alga. Nabavio sam na e-bay opticka leca za telefon(2 dolara),pa ce slike sada biti mnogo bolje.
Takodje sam na vodi(povrsini) primjetio nesto poput masnih mrlja
Moje pitanje je da li je ovo na staklu ista alga kao I ta zelena koncasta na cubi?
Akvarijum je sada poprilicno ubiljen.
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2016 4:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako to za sada izgleda. Od bilja tu je: hydrocotyle leuo(pluta),cuba,elocharis,hemiathus calitrih,octopus,rotala rotundifolia,ludwigia rubin,Microsorum,alternathera reinecki,pogostemon helferi,sagitaria,rogolist(pluta).
Filter je prelivni(bio-sundjer,bio kugle,bio keramika,vata)
Da ne otvaram novu temu,takodje me zanima zasto su razbore u zadnjih 2 dana stalno na povrsini. Da li je moguce da je zbog co2 I kako to da rijesim. Hvala unapred. Pozdrav
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2016 8:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si već odlučio da dodaješ CO2 u akvarijum onda bi trebalo i da pratiš koncentraciju istog u akvarijumu, da ne bi došlo do pomora riba. Po meni je najbolje rešenje da uzmeš drop checker.

Za početak možeš malo da smanjiš ili potpuno izbaciš CO2 na par dana i ubaciš vazduh dok se ribice ne oporave.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2016 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

srdjann ::

Da ne otvaram novu temu,takodje me zanima zasto su razbore u zadnjih 2 dana stalno na povrsini. Da li je moguce da je zbog co2 I kako to da rijesim.

Nije nemoguce, vidjao sam takvo ponasanje kod razbora (i ne samo kod njih). Ono sto mi je nepoznato je da li je problem dirktno u povecanju kolicine CO2 u vodi, ili zbog pada pH, koji je prouzrokovan povecanjem kolicine CO2, pri cemu racunam da su ostali parametri konstantni. Ne bi trebalo da im ozbiljno naskodi, ako nije nesto sto se cesto ponavlja, ili, jos gore, da bude redovno stanje. Kolicinu CO2 povecavaj uvek postepeno, vodi racuna da imas dovoljno kretanje vode i blago talasanje povrsine. Kvalitetna filtracija, redovna zamena vode i redovno odrzavanje higijene se podrazumevaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 3:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima. Jos da utvrdimo ovo. Zelenu koncastu imam na cubi,a ovo na staklu je ??? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zelena tackasta alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na staklu imas i koncastu i tackastu... vidi se lepo konci, gde su tacke to ti logicno tackasta...

jaka ti rasveta a malo biljne mase, jos ako imas hranjivu podlogu, nemoj se cuditi...

Pazi ovako mozes sve resiti za 2 nedelje... prvo smanji rasvetu na 7-8h... kupi easy life algo exit... to ti preparat za zelene alge... i menjaj vodu na svaka 3-4 dana po 1/3... resices je za 2-3nedelje...

kad je resis, nemoj foto period od jednom da vratis na 12 h, nego dizi svakih nedelju dana po 1h... Naravno pozeljno bi bilo da jos ubacis biljne mase (brzorastucih vrsta, a kasnije ih izbacuj kad se aq stabilizuje) i kad je resis nastavi sa redovnom izmenom vode na svakih 7dana po 1/3... Isto je pozeljno da pripomazes bilju u otklanjaju alge, pored tog hemiskog preparata, uzmi cetkicu za zube i lagano prolazi kroz hc cubu, i skidaj algu... bice tu dosta cupanja hc cube al jbg, tako je kako je Smile

to ti komplikovaniji naci, jednostavniji je sve buc napolje, i nanova formiranje Smile ja sam uvek za tezi nacin, stplljenje u akvaristici je bitno Razz (sto svi znaju da ja nemam Very Happy )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravio sam, co2 obavezno drzi upaljen kako bi pripomogao pri unistenju koncaste alge, nocu gasi co2 ako imas riab u aq, ako nemas, samo neka krlja co2... i da ako nemas riba u aq slobodno predoziraj sa algoexitom, bilje nece ostetiti Smile kazem ako nemas riba, jer ne znam sta ti se sa razborama do kraja desilo jel su zive ili ne Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razbore su sasvim ok. Ubacujem im kiseonik po par sati. Ima tu i drugih vrsta,ali one mi prve isplivaju Smile
Akvarijum je nedavno formiran,skoro sam kupio bilje,pa cekam da se malo razraste,a i co2(koji je DIY) sa staklenim difuzorom sam prije par dana poceo da ubacujem.
Imam 4 manja ancistrusa (3cm),i planiram jos jedno 3 lisice da ubacim da pasu ove sedmice Smile
Uz bilje sam (slucajno) dobio par nerita puzeva,pa mozda i oni pomognu. Probacu za pocetak bez hemije a cini mi se da Cubi nema spasa Sad
Cudno mi je za zelenu tackastu jer sam citao da se ona teze skida,dok kod mene sa stakla lagano ide cak i rukom ili spuzvicom.
Sto se tice rasformiravanja,to mi jos ne pada na pamet jer sam ga prije 30 dana formirao Very Happy
Probacemo za pocetak bez hemijskih preparata,a onda ako ne bude pomaka,probacemo i sa njima.
Hvala na pomoci drugari Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License