Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvaristi akvameni otvorite invovativnu dusu i dizajn :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temu otvaram iz razloga sto mnogo nas mladih akvarista nema mozda maste ili smisla za dizajn sto se tice postavke akvarijuma pa nam treba pomoc i usmeravanje u samo postavci. Tema bi bila sadrzaja : postavis sliku, das specifikacije akvarijuma
( osvetljenje, podloga, biljke, cilj sa akvarijumom i naravno raspolozivi budzet ) i ostatak foruma bi mogao da postavi sliku obradjenu u paintu ili nekom programu gde bi dali sugestiju sta treba obraditi i kako bi mozda bilo bolje ... Pa bih prvi poceo sa sopstevim primerom ( iako horus vec obradjuje Smile ), azazel, teodos ukljucite se Smile ....

Image

Akvarijum dimenzija 110x30x50 osvetljenje led trake, biljke planirane samo anubije ali sad stoji limun plus anubija cisto onako... Podloga crni akvarc, 10 kraljevskih neonki i 4 diskusa ( 1 red melon, 1 red rose, i dva divljaka Smile ), koridorosi 2 komada planira se jos algara...... Kamenje samo sluzi da potopi panjcinu koja je naravno mobilna zavisi od ideje... Filtracija : trokomorni filter sa svom pratecom filter masom i potopna pumpa 800 l atman, sifoniranje svaki 3-4 dan, hranjenje discus granulatom, listicima, i domacom hranom od govedjeg srca... Zeleo bih da cujem ideje i mozda sliku kako bi ko postavio ovaj akvarijum.... Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 1:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pandza
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2015
Poruke: 46
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzmi premestaj,ideja sama dodje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poenta je da se ne otvara 100 tema vec na jednoj da mogu da se pokupe ideje....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pandza
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2015
Poruke: 46
Lokacija: beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta ideja na forumu,samo treba naci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne bude da sam te izignorisao, ne mogu ja tu mnogo da ti sugerisem jer sam sad od onih koji se prvenstveno bazira na uslove koje su potrebne ribama, a biljke i postavke su mi u drugom planu.
Ako su ti Diskusi u prvom mestu, onda gledas da njima udovoljis. Jedan od osnovnih razloga gde se tu kose ubiljeni akvarijumi i Diskusi je temperatura 8koja bi trebala da ide od 28-30 stepeni) i cesce sifoniranje dna jer kao sto Diskus moze dosta da jede, tako zna dosta i da s... Smile
Tako da.... ogranicen si izborom biljaka, ne mozes tu sad nesto mnogo da eksperimentises.
Nane, kripte i ehinodorusi (izvinjavam se sto nisam naveo pravilne nazive) i cackaj nesto. Nemoj da zanemaris filter tj. filtracioni materijal u njemu. Ne znam sta sad imas tj. da li je fotografija, rasveta ili sta vec ali mi voda ne deluje da je savrsena.
Ja sam kod sebe dokazao da moze diskus i bilje ali veruj mi da nije nimalo lako i da treba dosta titranja i jednom i drugom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je zuckasta jer panj ispusta tanin a koliko sam citao snizava ph vrednost pa samim tim i prija ribicama... Ili se varam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne smeta to ribama nista, cak sta vise prija. Sta imas od filtracionog materijala?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odozgo na dole ... Filter sunjer sire pore, opet filter kao sundjer ali drugaciji, pa filter vata, pa sundjer, pa keramicki prstenovi, pa biokugle i planirao sam da ubacim aktivni ugalj na mesec dana i da vadim to ... Ok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu to je o.k. Pokusaj sa ugljem da izbistris to zutilo mada ce to samo vremenom da nestane.
Sto se tice bio kugli, cuo sam od drugih a i ja sam nesto sebe ubedio u to da one nemaju u slatkovodnoj akvaristici bas nikakvu funkciju kao bioloski filter materijal. Moj predlog ti je da umesto njih stavis ili jos keramickih prstenova ili nesto slicno njima. Mozes i da nabavis glinene kuglice pa da stavis njih umesto tih bio kugli. Mozda ne bi bilo lose da stavis i denitratne smole u kolicini 1 gr. po litri vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam bas ekspert za smolu a nisam ni natracao na to Smile gde pazariti tu smolu Smile ? Vidikovac, cerak? Bgd? A isto mi je rekao azazel kad sam bio po ribice... U sustini one sluze u sump sistemu kad se samo kvase a ne potopljene Wink a ove glinene sam video ali mislim da nemaju bas neku funkciju... Zuckasto ovako i nije tako lose Smile sutra stavljam ugalj jedno 100g ali siguran sam da nece isprati zutilo mozda malo ali gde kolka panjcina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ode tena u off, nastavite vi sa dekorisanjem. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi tomica Upoznavanje 1 Sre Sep 27, 2017 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi,evo i mene 3per88 Upoznavanje 1 Pon Maj 09, 2016 1:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto slatkovodni akvaristi izbegavaj... cyanogen Morska Akvaristika 210 Sre Sep 23, 2015 1:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi Voland Upoznavanje 0 Čet Jul 11, 2013 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zdravo akvaristi zaredj Upoznavanje 1 Uto Dec 18, 2012 4:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License