Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 50l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Hteo bih za nekoliko meseci da oformim akvarijum od oko 50l. Dimenzije 70×30×25. Zasad imam korner filter i pumpu uz taj filter. Pumpa je Atman CX-0078, kapacitet je 180l/h, jel to dovoljno? Ako nije dovoljno mislio sam da stavim takve dve pumpe i dva filtera pa je protok vode onda 360l/h. U filter bi stavio Aktivni ugalj, Zeolit, Vatu i Sundjer. Jel to dovoljno i jel moze neko da mi kaze kako po redu da poredjam filtracioni materijal.? Atman grejac sam mislio da stavim od 100W. Za podlogu sam mislio kvarc. Da li je dovoljno 5kg kvarca da bi podloga bila debljine 5cm? Ili je bolje da uzmem 3kg kvarcnog sljunka, a ostalo onda od gore pesak da ide 2kg? Za rasvetu ne znam sta cu. Pa ako ima neko neki savet, neka predlozi. Od biljaka Gupi travu, Valisneriju, Hygrophila mini, Limnophila sessiliflora, Ludwigia repens, Bacopa australis. Dosta kamenja. Od ribica: tri Gupike, dve Black Moli, dve Razbore, jednog (ili dva) Ancistrusa, dva Koridorasa, dva Malezijska puza.. Jel to dovoljno xa ovakav akvarijum? Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice filtracije ja sam vise za filter pumpu nego za korner filter, a najbolje bi bilo da mozes da napravis spoljasnji stakleni filter, pa da u njega mozes da stavis i grijac, ipak je to nije veliki akvarijum, ljepse sto manje toga da se vidi.
Kvarca ce ti trebati oko 10 kg ako zelis 5 cm debljine. Kapacitet vazdusne pumpe se ne mjeri u litrima vode po casu vec u litrima vazduha po casu, a taj vazduh u korner filterima pokrece vodu. Realno mislim da je protok jednog korner filtera oko 50l/h ali to je skoro nemoguce odrediti.Za rasvetu stavi jednu armaturu sa 2 neonke 60cm, kad vec planiras toliko biljaka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru. Za sada ostajem pri korner filterima. Nisam znao za vazdusnu pumpu da se meri u litrima vazduha po casu, hvala na obavestenju. 😄 Videcu onda za te neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 6:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li bi za ovu moju kolicinu biljaka trebao CO2 i hranljivim nutrijenti? Posto sam mislio da nista ne dodajem u podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini ovo su ti skoro sve nezahtevne biljke kako se popularno nazivaju, tako da ce one u pocetku da ti napreduju i bez hranljive podloge i bez CO2. Ali ako kasnije planiras da ubacis jos neke biljke moj ti je savet da pri formiranju akvarijuma odmah ubacis hranljivu podlogu i osmocot, i uz odgovarajuce osvetljenje biljke ce da ti lepo napreduju i rastu, a naravno da posle toga krenes i sa dodavanjem CO2 u diy varijanti secer-kvasac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako budes ubacivao hranljivu i/ili osmokot, preporucujem odmah startovanje sa CO2 da bi se ubrzao proces fotosinteze i da manje hranljivih materija ostaje za alge...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledano kroz ribice koridorosi i razbore su ti jatne ribice ajde koridorosi manje vise ali razbore 6+ ti je moja preporuka jer kad su u jatu se tek ponasaju prirodno i lepo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmislicu jos za CO2 i za hranljivu podlogu. Aha videcu onda za Razbore da ubacim 6 komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 1:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I koridorasi su jatne ribe...
U principu za sve sto planiras da ubacis u aq prvo se informisi, da li su recimo te ribe kompatibilne, da li jedu istu hranu i koju, da li se ne ukrstaju medjusobno, koliko rastu i da li ce im biti dovoljan tvoj aq kada porastu itd

Mislim, i ne moras ali ako nesto naucis smanjices eventualne gubitke kada krenes sa akvarijumom za par meseci...a do tada imas vremena da natenane barem ovaj forum prelistas sto ti ja prijateljski savetujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 3:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebačeno u Početak ...

Hajde kad si rešio da ostaneš na vazdušnoj pumpi, a akvarijum je mesecima daleko razmisli o ovome da ne boli glava posle zbog filtracije (korner zaboravi na tu litražu):
http://www.akvarijum.org/forum.....t7832.html
http://www.akvarijum.org/forum.....t7951.html

Kod nas u akvarijumima idu danas dva malezijska puža, sutra 10, prekosutra 100 ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da ima jos dosta vremena prelistacu lepo sve na forumu za to vreme. A da li bi mogla dva korner filtera u ovakav akvarijum? Da ne bi morao sad da pravim tu "Cesku pumpicu" i "Hamburski sundjer".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Feb 09, 2016 8:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisli ti jos o vanjskom filteru , bolje sigurno od korner filtera . Imaces vise mjesta u akvarijumu a i dosta bolju filtraciju . Pumpa za filter ( atman sa 230 l protoka ) je oko 6 e a filter nije skuplji od 6-7 e , imas vremena da skupis pare i razmislis Smile Znaci bolja filtracija,vise filtracionog materijala i vise mjesta u akvarijumu Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 12:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, razmislicu jos! Very Happy Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 1:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kad vec hoces da imas filter u akvarijumu uzmi Atman atf301 ili 302 ili nesto na tu foru. To ti dodje oko 7-8 e i ujedno moze i vazduh da ubacuje i zavrsis filtraciju i ubacivanje kiseonika jednim potezom. Korner filteri su jako neozbiljne naprave, pretezno napravljene za akvarijume do 20 l u kojima ce se drzati jedan borac ili jedna japanka, u svakom slucaju korner filtere koje mi mozemo naci na trzistu su nikakvi. Ne zanosi se njima. Bacanje para bespotrebno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dejan.m01
Akvarista



Registrovan: 23 Jun 2015
Poruke: 15
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Feb 10, 2016 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okej pogledacu! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License