Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Odyssea 4x24, 4x39, 4x54 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2016 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima iskustva sa ovom rasvjetom?
Cijena je prihvatljiva. Vidim da uz nju dolaze neonke zamorski akvarijum ali to se za 30ak evra moze promijeniti.
Zanima me na duze staze kako to izgleda, sto se tice kondenzacije vode i dugotrajnosti instalacija.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 13, 2016 1:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko bas nista ne zna o ovoj rasveti?
Ima je amazonu oko 58 e sa besplatnom postarinom 4x39 t5ho, duzine 90 cm.
E sad me zanima koju duzinu akvarijuma to podrzava, koliko je to kuciste zapravo?
Da li je bolje da na primjer ide ispod nje stakleni poklopac ipak ili direkt iznad vode da ide?
Kad stavim na papir staklena hauba i folija me ispadnu oko 20e , plus 4 t5 neonki, grla, prigusnice i sve ostalo sto dodje tu ispadne 80ak eura minimum. Znaci hauba sa rasvjetom kosta 100 do 120 eura. Kupim ovo i ne nerviram se, ako valja naravno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 14, 2016 6:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima je moj drugar. Veoma je zadovoljan i njemu stoji na otvorenom akvarijumu. Njena tacna duzina je 90cm. a nosaci se razvlace do 135 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Sre Feb 17, 2016 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto se tice ovih sijalica, valjaju li za biljke? Pretpostavljam da ove dvije marin mogu odmah da izvadim bez razmisljanja
.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 4:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se ne varam imaju verzije za biljne akvarijume i sa tajmerom ili da se dokupi tajmer. Ja ovu rasvetu pikiram već duže vreme al ne znam gde ima da se kupi, tj znam al pošilke preko pola sveta neću jer kad kinezu nešto reklamiraš onda šalješ u Kinu nazad o svom trošku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 6:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drustvo, moze ovo i kod nas da se nabavi. Ovih dana treba da stignu dve od po 2x39 watt.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najveći problem je što se t5 strašno mnogo greju, prvo strada moonlight i žabice koje koje drže cevi, pa onda kreću vezice ili vezivanje žicama . Sve u svemu spolja je ok ali je unutrašnjost made in China Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 11:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zabice se mogu zamijeniti u startu sa metalnim, a moonlight ko sisa, mada se i on moze zamijeniti. Ja vidjeh da neki modeli imaju i ventilator, ima li to kakvog uticaja na sijalice ili samo hladi kuciste
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 12:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da moonlight je kod svih mana, al zato vidiš kako su spojene uzmeš multimetar i malo se poigraš sa drajverom i neće crkavati brzo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gde kod nas ima da se kupi ovako nesto? Moze info na p.p
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i meni gde ima da se kupi. Zar Odyssea nema eksterni balast? Sta proizvodi toplotu sem LEDa?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
papaluza1
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2011
Poruke: 230
Lokacija: Bar,Crna Gora

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je neko u reefroom kupio ako se ne varam. Ja planiram sa amazona da je narucim.
Da, balasti su odvojeni od kucista na ovom modelu, vjerovatno sam na nekim modelima koji su sa integrisanim balastima vidio ventilatore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, ja upravo pokusah da kupim ovu sa Amazona za $65, ali taj prodavac ne salje u Srbiju, samo US... Smile

Ima i na Aliju za slicne pare, ali je isporuka jos toliko, sto potpuno kvari smisao investicije. Smile


Poslednji izmenio Blue dana Čet Feb 18, 2016 8:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam porucio ovde u Srbiji. Ona varijanta sa dve cevi 2x39 je 60 eur. Za koji dan treba da stigne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Feb 25, 2016 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam uzeo tu rasvetu kod Igora iz Reefroma, novu, jesam malo cekao ali isplatilo se, 4x54w, za biljnu, znaci dolaze 2plant i 2fresh i ok rade, radi posao vec 3mesec, monlight radi, sve radi, greje se ko i svaka konzola, mada ja przim 12h rasvetu, tako da za obicne korisnike koji drze 8h ne vidim problem... mada meni ni na 12h ne pravi problema za sad... ok je sve u svemu za ove pare extra povoljno, a sijalice uvek mzoete zameniti kvalitetnijim, mada rade posao i ove, bar za sada...

140e me je kostala 120cm, 4x54 t5ho i 10e kit za kacenje...verovatno ako sami porucite, izace vas jeftinije sa sve carinom, ali onda se i cimate... inace igor mi je dao i garanciju od 1god...

vec ste videli slike pretpostavljam ali evo kako izgleda kad se stavi na aq...
Image

a ovo u visecoj varijanti tj okacena na kit
Image

i realno da je i 200e za te pare je dzaba, uzmite samo cene za 4t5ho arcadia sijalice od 54w, preko 11.000din, samo neonke, gde su reflektori, gde su nosaci, grla, prigusnice, gde je hauba itd itd... za tr pare nije vredno da pravim haubu... realno za nase uslove je extra, svi bi mi voleli arcadiu, geisman itd ali uzecu sebe za primer, ja sa platom od 30.000 nemam odakle da dam 60.000 dinara za arcadia haubu i realno 80posto ljudi u srbiji isto tako nema para za bacanje... tako da sve preporuke za ovu rasvetu sa moje strane
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Odyssea 2x39w Vladimir95 Tražnja 0 Uto Apr 25, 2023 10:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Odyssea - Dobro poznata rasveta konac... Fish World Fish World 0 Pon Mar 04, 2019 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Odyssea rasveta 4x24w t5 Strahinja025 Rasveta 4 Pon Avg 07, 2017 12:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Rasveta Odyssea 2x39 watt t5 sa fluo ... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Sep 24, 2016 10:04 am Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Prodajem odyssea rasvetu zuja Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Dec 23, 2015 7:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License