Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crne moli plivaju uz i niz mehurića i uginu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nenad2308
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Mar 2016
Poruke: 6
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2016 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo svima na forumu.

Nov sam ovde kod vas a imam jedan problem sa ribicama, al za početak da opišem svoj akvarijum.

130 litara
Cikliran akvarijum (detaljnije uz opis)
Filtracija keramičke perle, bio kugle, porozan sundjer i još 2 nivoa sunđera, unutrašnji filter (čisti se samo prvi nivo zbog zadržavanja korisnih bakterija)
Pumpa oko 400 l/h
Grejač
Vrste riba Crne i žute moli (10-ak), ksifo (15-ak), 3 muljača, 1 staklar, 1 algar, 4 neonke, 9 rodostomusa, 2 kulija, 6 platike, 20-ak puževa u pesku.
Delimična izmena vode 2 puta mesečno
Podloga beli pesak 3-5 cm
Ubiljen
Mangro panj

Imam problem sa molijem, vrlo često plivaju uz i niz mehurića, kad to ne rade leže na pesku delimično nakrivljene u neku stranu, takođe kada plivaju to rade pod nekim uglom od 45 stepeni sa repom na dole i brzo padnu na podlogu, nakod nekog vremena uginu.

Uglavnom se dešava sa starijim ribicama mada u zadnje vreme počele su i mlade da se ponašaju isto.

Kod hranjenja su aktivne, jedu i čim završe vrate se na staro pored mehurića.

Imam ovaj problem već neko vreme i konstantno su po 2 ribice u ovakom ponašanju, do sada ih je bilo 10-ak molija i bio je jedan slučaj sa jednim ksifo-om, i svi su tragično završavali.

Shodno tome ja sam primećene zaražene ribice izbacio, navodno zdrave ribice prebacio u manji akvarijum, ovaj dezinfikovao i sve lepo oprao, prokuvao pesak, i složio sve ispočetka, izciklirao akvarijum uz dodatak nitriveca i filter bio starta, i povremeno vraćao ribice 5 po 5 na 3-4 dana, međutim sada se sve ponovo vraća na staro. Od novog postavljanja akvarijuma je prošlo oko 2 meseca.

Trenutno su ribice pod tretmanom sa bactopurom, ali ne vidim poboljšanja.

Ako nemo ima savet ili rešenje ovog problema bio bih zahvalan.

Evo i par slika.
Image
Image
Image


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2016 11:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Mar 05, 2016 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cime si ti to dezinfikovao ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Voja85
Akvarista



Registrovan: 11 Mar 2015
Poruke: 110
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cesce menjaj deo vode ne 2 puta mesecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad2308
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Mar 2016
Poruke: 6
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Mar 06, 2016 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dezinfikovao sam tako što sam sa solju oprao više puta sve stranice akvarijuma, i isprao više puta. Zna li neko u čemu je problem sa ribicama, sumnjam na crvenog parazita pošto je izmet tanak i bele boje, mada ribice se hrane tako da nisam siguran.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nenad2308
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Mar 2016
Poruke: 6
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2016 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim teško da ovde može da se dobije neka pomoć i savet.
Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2016 7:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Menjaj vodu jednom nedeljno uz sifoniranje dna, sto manje tumbaj ribice da bi manje bile pod stresom. Jos ako si posle tog silnog pranja vratio novu cesmovacu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djape
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2014
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 19, 2016 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povadi te plasticne biljke i gluposti iz akvarijuma... cini mi se da je to meduza... Very Happy

Ovakvo ponasanje riba se javlaj usled losih parametara vode... tacnije moguce je da nesto od plasticnih(silikonskih) stvarcica u akvajijumu ispusta neku hemikaliju u vodi koja ne odgovara ribicama... Ta plava meduza je moguci uzrok jer je kinesko Sr**e koje nije bas testirano... ako imas obojeni sljunak u neki cudnu boju moguce je da se boja razlaze u vodi...

Ovo se sigurni znak trovanja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ratko
Akvarista



Registrovan: 11 Feb 2011
Poruke: 39
Lokacija: Starčevo

PorukaPoslao: Čet Mar 16, 2017 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nenade da li si rešio problem sa crnim ribicama od prošle godine i kako ? Isti problem identičan imama i ja . U zadnjih dva tri meseca uginulo mi je oko tridesetak ribica i više ne znam šta da radim .Svaka vrsta pomoći bi mi dobro došla .Naravna i ostali pomagajet .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i xif... Dukisef Na poklon 0 Čet Nov 16, 2023 11:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike Dukisef Na poklon 0 Pon Mar 06, 2023 10:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam zute/crne/mix mollike i crn... Dukisef Na poklon 1 Ned Feb 05, 2023 11:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam Zute, Crne i Zuto-Crne mollike Dukisef Na poklon 0 Sre Dec 14, 2022 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License