Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nedoumice vezane za top filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto planiram da razdvojim patuljaste ciklide od skalara i red head ova a ne dobio sam veto na povecanje kvadrature sa akvarijumima po stanu preostaje mi samo da taj akvarijum spustim ispod velikog . Taj akvarijum ce biti cca 100 x 45 x 40 . Razmisljajuci o filtraciji ( posto ce biti u polici) shvatio sam da ce mi top filter biti najprakticni resenje za odrzavanje . Od resenja koja sam vidjao najvise mi se svidela @nikouro- va izvedba sa nekim mojim modifikacijama (estetskim) . Sprej bar ce biti duzine oko 70 -80 cm a korisni zapremina filtera do 5 l .Motorna glava bi trebala biti izmedju 450 i 600 l ali ono sto sam ja video a svidelo mi se je od 800l pa do 1200 l . Filter materijal planiran samo keramika , bio sundjer u sve tri poroznosti i vrlo tanak sloj vate na vrhu . Ono sto mene zanima je da li ce te jace pumpe (ako su za ovaj tip filtera prejake )dovesti do prelivanja mimo filter materijala i da li ce filter izgubiti mikrobiolosku filtraciju i prevagnuti na mehanicku ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 10, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Darkotix
Akvarista



Registrovan: 15 Feb 2016
Poruke: 33
Lokacija: Arandjelovac, Srbija

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako planiras da konstrukcija bude kao kod clana "nikouro" ne bi trebalo da ima problema.
Koliko sam video tu je cela prednja strana niza u odnosu na ostale, i voda se celom tom duzinom sliva u akvarijum. To je sto se tice top filtera od stakla.
Druga varijanta je da se voda iz filtera vraca kroz crevo, ili vise njih.
Ovde mozes da vidis kako je to uradjeno pomocu saksije za svece.

Link

Potrebno je da izlaz bude veceg poprecnog preseka od ulaza, ili kao na snimku stavis dva ili vise.
U svakom slucaju moze taj protok, ukoliko se odvod vode iz filtera regulise na pravi nacin.
Ne bi trebalo da izgubi na bioloskoj filtraciji, ali neka se javi neko iskusniji i objasni detaljnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam vec ovo i slicna resenja ali nisam zadovoljan bezbednoscu sistema . lako moze da dodje do zapusenja i izlivanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam probao sa saksijom i pumpom 1200I/h i nije mi se svidelo, veliki je protok malo filter materijala izlaz sam prvo napravio sa sifonom ali nije moglo da funkcionise, drugacije bi bilo sa slabijom pumpom ali ne znam sa koliko slabijom.
Mislim da ti je nikouro-vo resenje bolje, a i sprej bar od 80cm bi odradio posao.
Kakva ti je filtracija na ovom gornjem akvarijumu, ja bih pokusao da za oba akvarijuma napravim jedan filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Mar 11, 2016 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gore je unutrasnji sa zazorom . Kako da napravim jedan filter za dva akvarijuma ako stoje jedan ispod drugog ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

napravis sump filter sa dve motorne glave jedna za gornji akvarijum druga u donji, sa gornjeg ti voda dolazi preko overflova a sa donjeg akvarijuma prespojis sa cevima kao kod spoljnjeg filtera
ja sad ne znam kolika ti je gornji akvarijum, da li imas mesta ali je izvodljivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tebi je gornji sa zazorom tako da nema svrhe spajati,
kod mene je saksija bila duzine 50cm a sprej bar (cev od vode) 30ak cm na pumpu 1200l/h a cev sam zasecao jer je sa rupicama bio veliki pritisak
mislim da na sprej bar duzine 80 cm i pumpom 1200l/h nebi trebalo da bude problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Ned Mar 13, 2016 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideja o sumpu mi se ne svidja jer bi izgubio prostor za sam aq . Kad sam pravio gornji razmisljao sam o soluciji ovaj gore + sump + mali mresni ili da ostavim mesto za ovaj drugi . Da imam vise prostora da se sirim po stanu isla bi prva solucija . Uglavnom sump nisam tada napravio i ostalo je mesto za ovaj drugi i top filter .
I ja mislim da nece biti problema sto se protoka tice ali mislim da ce biti vise mehanicka nego bioloska filtracija . Ako budem morao dodacu pored police neki manji kanister a za pocetak ce ici ovako . Crvenom bojom su oznaceni filteri (policu nisam crtao jer bi izgubilo preglednost a i dugo bi ostao Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License