Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za rakove Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec neko vreme pripremam moj prvi morski akvarijum za rakove samce.

Dimenzije akvarijuma su 40x30x25.
Pumpu Tunze 6015
Svetlo Zetlight 1201
Imam 5.5kg suvog kamena koji se trenutno nalazi u kanti sa pumpom.
Stavicu i 2-3cm peska.

Isprobao sam par kombinacija sa kamenjem, posle sam podelio kamen u vise sitnijih delova
Image
Image

Sada cekam kamen da se pripremi, pa onda krecem sa cikliranjem

Planiram da nabavim rakove Calcinus Laevimanus (ili Calcinus Seurati), nekoliko puzeva, i mozda kozicu (Stenopus Cyanoscelis ili Thor amboinensis).
Planiram i korale i to sledece: Green Star Polyps, Sarcophyton, Caulastrea, i razne zoantuse i mozda pecurku.

Korale znam da mogu sve nabaviti ali zivotinje su mnogo veci problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 06, 2016 6:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Apr 07, 2016 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

srecno sa postavkom, bice to lepo Smile ima puuuno vrsta racica i krabica i kozica i puzeva i krastavaca... nacice se tu mnogo sarenila Smile thor kozice su prelepe al su malene, pa ako planiras da je vidis nekad, ubaci bar 5 kom Smile vidi porcelan crab, meni se ona isto dopada... samo fino iscikliraj to, zbog suvog kamena, da ne bude nekih problema Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 7:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljiva zamisao. Kamen lepo i dobro slozen. Samo polako, sve se da nabaviti. Samo se dobro raspitaj koje sve vrste mogu zajedno u taj prostor, obzirom da je mali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bobi1
Akvarista



Registrovan: 16 Maj 2015
Poruke: 14
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 11, 2016 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@paja patak
Hvala. Porcelan kraba izgleda lepo. Sta od problema da ocekujem? Pocecu sa cikliranjem cim nabavim vodu.

@Popaj
Hvala

Ovo ide dosta sporo za sada.

Prebacio sam kamen iz kante u akvarijum. Stavio sam i peska mislim 3kg. Nisam iskoristio svo kamenje.

Image
Image

Ostaje da napravim vodu i onda cikliranje.

Jel se mora poceti sa bakterijama? Koje ste vi koristili?
Gde ste sve kupovali zivotinje i korale?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License