Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kod starog hrasta Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav drugari, ja sam Darko, mnogi me zovu Ralke ili Rale Smile iz Surčina sam. Dugo sam bio na drugom forumu, potom je usledila višegodišnja pauza (nažalost, nisam imao gde da držim tadšnjeg 150 litraša)
No, sad imam gde, ali za taj veći se nema novca Smile Eto uvek nešto! Stoga sam rešio da jedan manji aktiviram, koji mi je ranije služio kao rasadnik za bilje... Dosta sam razmišljao kako ću i šta ću, da li nature, da li holandija ili iwagumi, i zadnje dve nedelje dok sam "obnavljao" opremu, raših da to bude neka mešavina.... dve tri vrste biljaka, i udri Cool

Dimenzije: 50x27x33 dsv

Filtracija: Atman hang on 4 (ali najverovatnije dodajem jedan stakleni spoljašnji - hteo sam i kanister atman ef2 ,čisto da ne sedi uzalud Smile ali mislim da je za ovu litražu prejak)

Rasveta: Štedne 2x15w kinezi

Podloga: Tropica, kilogram, sipano manje nego što oni preporučuju, ali neka..najlakšre je posle dodati..

Prihrana: Još uvek ne. A dodavaće se RF po EI sistemu.

Co2: Eh taj CO2,... obzirom da se niko nije javio za igličasti Sad , moraće postavka da gura ovako do sledećeg vikenda... Izdražaće. Inače, tu ide boca, sve po ps, mehur u 2,3sekunde, stakleni difuzor i to je to...

Evo i par slika...Nulti je dan Smile .... biće... Ako neko ima neko pitanje, slobodno nek pita... kritikuje... pohvali Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je bila prvobitna verzija...u stvari i sadašnja... ali iako sam imao sliku na ekranu, nikako nisam uspeo da "preslikam" ponovo to, u akvarijum...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pitanju su samo eleoharis mini, i hrast
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Suva" verzija.... ono što mi je bilo važno jeste da se stekne utisak dubine... Po meni, mislim da sam uspeo u tome, ali fotografija nije baš najsjasnija, i nije fotografisano iz najboljeg ugla.. No, doći će i fotograf sa pravim fotoaparatom..a ne ovaj moj galaxy Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon par minuta kad se malo izbistrilo...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 16, 2016 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo spakovano Bravo


Poslednji izmenio Bojan dana Pon Apr 18, 2016 7:21 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Džoni
Akvarista



Registrovan: 24 Feb 2016
Poruke: 35
Lokacija: Ugrinovci

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda, kad se razraste bilje biće još bolje. Razmisli o tome da grejač prebaciš u levi ćošak da ga ta biljka posle sakrije, mislim da će biti bolje i prirodnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 17, 2016 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ Bojan - zahvaljujem Smile

@ Dzoni - Da da, upravu si, to će se sigurno desiti ukoliko ne ubacim u pogon stakleni filter...za sad je sve još svež i kilavo,pa se nisam mnogo bavio tom hardberskom estetikom Smile pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 22, 2016 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da se pohvalim da je konačno stigao igličasti.. Mogu reći da sve najbolje za ovakav model, iako na njemu nema nikakvih oznaka, ali evo - ako neko naleti na isti, nek slobodno kupi jer se moze baš baš fino naštelovati. Kad sam ga namestio i pokrenuo, nakon dva i po kruga u prazno pomislih da ne radi Sad ... ali tek nakon toga on kreće polako da propušta...

Image



Image

I jedna frontalna...loš kvalitet, ali sutra se menja voda,i čisti staklo spolja i iznutra pa će biti bolje.. biće i uporednih slika samog hrasta - koliko brzo raste Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ralke
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2016
Poruke: 187
Lokacija: Surcin/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikano danas. 7. dan
Iako ovo nije nešto sad preterano "vauu", lepo je videti napredak, pa makar i kod hrasta... Primećujem kod eleoharisa da je počeo da "diše", i očekujem da krajem druge i početkom treće nedelje krene malo žešće da raste. Do sad su primećeni oni mali cvetići na nekoliko stabljikica, kao i mali pelceri tu i tamo koji izbijaju iz podloge..
Palo je i šišanje tog hrasta, i ti pelceri su pobodeni na preostala slobodna mesta. Tako da, ubuduće neće biti više sađenja, pa ću to deliti na oglasima...možete i pustiti pp da rezervišete - sve je besplatno, poklanjam.

Sutra novi info, sa fotografijom celog akvarijuma. Co2 samo gruva, dc polako ide u zeleno, i mislim da će sutradan doći na svoje...

p.s. Jesam napisao u predhodnom postu da ništa ne piše na igličastom ventilu Smile, ne zamerite, nisam ni sam video, malo sam ćorav, po preporuci lekara od popodnevnih časova pa dok sam budan - nosim naočare.. Smile dakle, piše i oznaka i marka.

pozdrav

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko34
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 31 Jan 2016
Poruke: 5
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 11:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo, samo guraj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
oleander
Akvarista



Registrovan: 31 Avg 2012
Poruke: 40
Lokacija: Sabac

PorukaPoslao: Ned Apr 24, 2016 1:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se svidja,lepo si slozio kamenje.Jednostavno a lepo.Iz mog iskustva ovaj Eleocharis je "pain in the ass" biljka..sta god sam radio ona je kilavila dok je nisam zamenio,mozda ti budes imao vise srece sa njom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Panj-imitacija starog sasušenog stabla HORUS Arhiva Malih Oglasa 1 Pet Jun 24, 2016 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Par strukova hrasta Iga Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Nov 05, 2014 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko starog cistaca nikouro Bolest 16 Uto Avg 12, 2014 2:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sijamski algar + dva pelecera hrasta Thunderbeast Arhiva Malih Oglasa 4 Pon Avg 04, 2014 2:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nova postavka starog stakla. Baia Baia Akvarijumi 11 Čet Jan 03, 2013 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License