Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Boyu u bojama mora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Maj 11, 2014 1:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle nekoliko stotina litara slatke vode i uživanja u istoj, reših da vidim i neku drugu dimenziju akvaristike što u stvari i jeste.
Akvarijum boyu tl450
58 litara
nano skimer
tunze wave maker
atman grejač 100w
atman filter 450 l/h
rasveta diy led royal blue +white,
Idu sličice ,a ostali podaci ovih dana

Image

Image

Image

Image

Image

Molim urednike da slike stave u pravi položaj, ako slučajno ne budu kako treba.


Poslednji put izmenio Anboy dana Ned Maj 11, 2014 2:29 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene Anboy: Izmenio. Imas opciju ROTATE u svim programima za gledanje slika pa sam rotiraj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 11, 2014 1:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekaj ako sam te dobro razumeo ti imas tunze wavecontroller sa strimicom 6055 koja se kaci na njega posto vidim samo jednu a da bi funkcionisao dobro potrebne su ti dve tj da bi pravile talase al ne vidim potrebu kod tebe za tim sistemom jer je akvarijum jako mali i prakticno ej neizvodljivo instalirati ga..
mislio si mozda da imas tunze nano turbelle 6015 ili 6025 strimicu?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pominjao wavecontroller, imam tunze stream 6015 i mini skimmer NS 12, inače rasveta trenutno radi na 30% sve funkcioniše kako treba, anemona je našla svoje mesto, jedino me izluđuje rak pustinjak ili kako se već zove, koji redovno ruši sve na šta naiđe. Juče je bila prva zamena vode ,7 l RO vode i 240 g soli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prelep akvarijum. obozavam ribe klovn , hteo bih da ih imam ali nzm nista o morskoj akvaristici tako da bih uprskao odmah (ili ne bi Very Happy) ali ipak necu jos par godina pocinjati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Maj 16, 2014 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

rak ce uvek to da radi probaj dobro da podglavis il lepi sa pastom....ne zbunio si me sa wavemaker a to je kompletni sistem od tunze-a wawecontroller+stream turbelle 6055 ili 6095 ... a ovo sto ti imas 6015 to je nano stream turbelle 6015 1800i/h
samo vozi super izglda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Maj 27, 2014 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubačene diode u haubu, nekoliko zoantusa i frag gorgonie. Mali razmeštaj kamenja. Anemona našla svoje mesto i svog podstanara. Za sada sve napreduje.
Evo i par sličica.

Image

Image

Image


Poslednji izmenio Anboy dana Sre Maj 28, 2014 6:27 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Anboy: Rotirao sam slike
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super je napravio si pecine. sve se lepo otvara.samo okreci slikeee
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zašto slike koje su u normalnom položaju na telefonu kada postavim budu okrenute?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kod svih klovnovi idu u anemone samo moji ko retardirani nece-al sta da im radim ne moze na silu. Kaci ih preko kompa pa ih okreni pre postavljanja u zeljeni polozaj i meni se po nekad desava zavisi u kom polozaju je telefon kad slikas.


Poslednji izmenio Anboy dana Sre Maj 28, 2014 6:28 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovi moji su danas prvi put zaigrali oko anemone iako je mala, inače ne staju. Juče sam lepio nove zoantuse, danas se svi otvorili, ura za mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

savete ce ti davati svi sto ne znaci da ce i uvek biti upravu.svoje iskustvo moras sam da napravis u praksi.samo hrabro i trudi se da uzivas u svakoj novoj stvarcici koju stavis jer ces tako vise ceniti svoj akvarijum a to je prvi uslov za uspeh i prvi stepenik ka savrsenstvu kome svi tezimo,nikad ga ne dostignemo i mnogi napominjem to cak i u tj zelji izgore i tad prave katastrofalne greske jer je drugi korak strpljenje. anemona je na samom vrhu sa pipcima na gore meni bi to bio znak da trazi vecu visinu,to bi po meni znacilo da bi trebao da dodas jos jedan kamen pri vrhu ako se na tome zaustavi gde je sada znaci da sam pogresio al treba probati. a i odavde moze da prlji green button kad bi se popela bila bi lokalizovana sto bi ti odgovaralo. ovo su dobronamerni saveti nadam se da mi nista ne zameras,jer znam da neki bas ne vole da im se drugi mesaju u rad.ja prihvatam sve dobronamerne kritike i savete a isto tako volim i da delim svoja iskustva sa drugima zato sam i opsiran u svojoj temi iako sam primetio da to neke smara jer su mi prebacivali da sam napravio chat od foruma.


Poslednji put izmenio Anboy dana Sre Maj 28, 2014 6:30 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene Anboy: Spajanje vise uzastupnih postova u jedan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što znaš ja sam apsolutni početnik u morskoj akvaristici, znam da su tvoji saveti dobronamerni i iz tvog iskustva, krivo mi je što ova tema postaje dijalog. Voleo bih da se još neko uključi, ima i ovde ljudi koji se razumeju u more. Hvala na savetima, probaću da anemonu podignem za stepenicu više, mučim ih previše, svaki dan se "kupam" u moru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 6:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znas kako, evo ja se ne javljam da odgovorim za Anemonu, jer ih jos uvek nisam imao, pa nisam kompetentan. Laki je pravi covek da ti da odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Maj 28, 2014 11:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja bih se ukljucio u diskusiju ali sobzirom da sam u fazi istrazivanja i gledanja tudjih akvarijuma ... mislim da bi saveti bili iz druge ruke tj iz tudjeg iskustva , sto i nije pozeljno .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Jun 01, 2014 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo napreduje bolje nego što sam očekivao
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta doneti iz mora?? CristopherMoltisanti Korali i ostali Organizmi 4 Sre Jun 16, 2021 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na minut do mora VusaBEJBE Morski Akvarijumi 6 Sub Dec 14, 2019 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Haus des meeres - Kuca mora Bojan Razno 3 Sub Jan 06, 2018 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda iz mora za gupike. ccmuva Guppy fun club 2 Pet Dec 01, 2017 8:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mora li filter stalno da radi? spectrum Početak u akvaristici 10 Uto Jan 03, 2017 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License