Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borka pravi problem u mrestu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bojanapsy
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Nov 2015
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Rakovica

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Već sam vam pisala o svojim novim ženkama bete koje smo doneli pre neka 3 meseca, a ispostavilo se da jedna od njih muzjak. Naime pre 3 dana borac je počeo da pravi gnezdo. A borka je dobila uspravno bele pruge. Prebacila u manji akva, razdvojila staklom, sve po ps-u. Kada je sve bilo spremno, Borka je sama prišla malo se motala oko mužjaka i pustila oko 20ak jaja koje je odmah pojela. Nakon toga se sklonila u cosak i izgleda kao da više nije zainteresovana. Od tada je prošlo 4 sata. Da li je to to? Da li da ih razdvajam jer mužjak još uvek nasrce na nju? Verujem da su još mladi i da zato mrest nije ni uspeo, al ok prvi je pa ćete mi oprostiti. 😇


Poslednji izmenio Bojan dana Pet Avg 19, 2016 7:12 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 12:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Avg 19, 2016 7:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ikru su pojeli jer su bili gladni ili je bila losa. Nisu oni uopste mladi za mrest ako su kod tebe vec 3 meseca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Avg 21, 2016 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To uopste nije tacno, pojeli su je jer je neoplodjena. Desava se da zenka "ispusti" ikru i bez mresta... Ukoliko je muzjak ne istisne, ikra ce UVEK biti podjedena.
Jako je malo verovatno da par koji je pojeo ikru u bilo kom slucaju ikada izvede mladj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Avg 21, 2016 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da uopste nije tacno da je ikra pojedena jer su bili gladni ili su je pojeli jer je ikra bila losa (ne oplodjena).

p.s. Mladi par nekad ne odradi prvi mrest uspesno ali nakon toga se redovno i uspesno mreste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Avg 24, 2016 9:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da, zato i pisem da ljudi mogu da procitaju iz vise izvora pa nek izaberu ono sto je po njihovom misljenju tacno.

Ti kazes ne oplodjena, ja neoplodjena.
Ti kazes mladi, ja neiskusan.
Ti kazes jedu ikru jer su gladni, ja kazem da je nece pojesti i ako su gladni, a muzjak je dobar, jer im pise u genima NO NO!!! Generacijama su odgajani u flasicama pa ih sve manje to moze "procitati"...

Ako borci pojedu ikru iz bilo kog razloga, nemojte gubiti vreme sa tim parom(muzjakom). Ali ako zelite mozete... To je i onako Vase vreme.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License