Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje su alge u pitanju Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mitiki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Okt 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel moze neko da mi kaze koje su alge u pitanju i kako da ih uklonim?Imam juwel akvarijum rio125. Uz njega sam dobio neonske cevi Juwel hilite day t5. Imam problem sa algama koje sam probao da uklonim sa easylife ALGICIT ali mi ne pomaze nikako. Mislim da je problem u jakom svetlu u akvarijumu. Koje bi mi preporucili Neonska cevi Juwelove da uzmem da stavim da sprecim pojavu algi. Unapred hvala.

Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 10:47 am Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki ti je foto period
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mitiki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Okt 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Foto period sam smanjio na dva puta po cetiri sata. Od 9 ujutro do 13.oo i ponovo se pali od 17.00 do 21.00
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove na dnu?
Da li si stavio hranljivu podlogu? npr. zemlju za cveće ili sličan proizvod ispod podloge.
Tek startovan akvarijum?

Menjaj vodu na dva-tri dana, ubaci brzorastuće biljke (plutajuće) koje su veliki potrošači hranljivih materija i zaklanjaju svetlo (pistia, drezga, sočivica ...) i ubilji malo akvarijum, ovako će samo i alge da rastu Smile
Ne znam za šta je Algicit, meni je Algexit bio od pomoći od istog proizvođača. Mnogo tu pomognu algari, ribe, puževi...
Imaš u ovom delu foruma dosta tema pa polako, ima dosta rešenja. Moraš da nađeš uzrok, kod tebe je verovatno nedostatak biljaka, odnosno potrošaća pa se razvijaju alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mitiki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Okt 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da te na dnu . Ima i na staklu. Akvarijum je formiran pre godinu dana. Stavljana je serina podloga za biljke. Bile su biljke u pocetku ali su uvenule. Ja pretpostavljam zbog nedostatka co2.Planiram da rasformiram akvarijum pa da ga ocistim. Mislís da nije do svetla? Te alge sa tih kula i kamenje kako da ocistim da se ne pojave ponovo kada budem formirao?Dali treba i na koliko menjati vodu? Posto je juwel akvarijum dali kada ga budem formirao ponovo akvarijum treba kupiti nove dodatke za filter npr: aktivni ugalj sundjere itd. I sledeci put nece biti biljaka i dodataka za njih da nebi opet mucio muku sa algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Okt 25, 2016 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Evo linka, pa redom polako procitaj. Sve je to povezano jedno sa drugim. Vazi i za obicne i za firmirane akvarijume. Svetla pod kojim rastu biljke a alge ne rastu jos nije izmisljeno. Very Happy
Ako ces restart akvarijuma, procitaj sve ono pa polako. Koje ribe imas kolega? Ja na slici ne vidim ni jednu? Shocked
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam takodje imao problema sa algama koje su me bas puno nervirale . Borba je bila teska i duga ali uspjesna 😀 Smanjio sam foto period , ubiljio malo vise akvarijum i koristio algexit . Trajala je borba dva mjeseca ali na kraju rijesio sam problem .Procitaj po forumu ima dosta tema o svemu , meni je dosta pomoglo 😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mitiki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 25 Okt 2016
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam svíma na pomoci. Mozete mi reci samo koje su ovo alge kod mene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sre Okt 26, 2016 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikaj algu a ne akvarijum. Ovako moze da se nagadja samo. Da nije ciano?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je biljka u pitanju MarDi Biljke 0 Pon Feb 22, 2021 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge Nemanja21 Početak u akvaristici 7 Sre Dec 09, 2020 11:32 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License