Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bolesne ribice? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav. Vec sam se nekoliko puta predstavljao i postavljao pitanja, ali posle citanja nekih tekstova na forumu u meni se probudila sumnja da su mi ribice mozda bolesne. Akvarijum je zapremine oko 250L, lepo je ubiljen, imam zidani filter koji sadrzi kugle, dva sundjera, aktivni ugalj, vatu, keramicke perle i jos iedan mehanicki koji sam dodao kao ispomoc. Temperaturu odrzavam na 24-26 stepeni. Od ribica imam gupike, molike, ksife ukupno oko 25 njih, 5 koridorasa, 2 crna ancintrusa i 2 albino i nekoliko tek izmrescenih gupika. Sve ribe su vesele, plivaju, odlicno jednu, ali sam na nekoliko ksifa i blek molija primetio koncasti izmet crne boje, a primetio sam i da koridorasi povremeno trepere-drhte jedan pored drugog ili oko biljki. Hranim ih ujutru u 8h i uvece u 20h, ne previse obimo, a prilicno razvnovrsno. Dajem im listice (mrvljene), tubifeks suseni, crvenu granulu (toliko je sitna da je vise kao prah), crnu granulu u dve granulacije od kojih krupnija brzo padne na dno i nju jednu samo cistaci, dok sitnija polako tone pa je jedu sve ribice. U principu se trudim da svaki obrok bude dve vrste hrane. Slucajno sam citajuci tekstove naisao na tekst o crevnom parazitu, pa moje pitanje glasi jesu li ovo sto sam nabrojao simptomi tog parazita ili je nesto drugo u pitanju ili je mozda sve to normalno? Da napomenem da su ribice kod mene stigle pre nekih mesec dana, a 20 zivorotki pre 7-8 dana, kod prethodnih vlasnika su jeli samo jednu vretu granula, pa im je ovo mozda i reakcija na promenu hrane? Citao sam da je izmer beo, a kod mene je crn i da ribe gube apetit, a moje bas lepo jedu. Citao sam i za tretman orvagil lekom, ali nisam nasao detaljno uputstvo koliko da traje tretman i gde sipam lek (u filter ili direktno u akvarijum), kao i da li stavljati 7mg ili 10mg po litri vode? Da li ce se pojaviti neki negativni efekti ako bih preventivno odradio 7-10 dana tretmana lekom? Hvala puno ma svim odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 1:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja barem 2-3 puta mesečno dajem crvenu SLATKU mlevenu papriku.....za sprečavanje crevnih parazita.....
količina ,koliko uhvatiš između dva prsta

možeš i da je pomešaš sa drugom sitnom hranom pa tako da im daješ


izbegavam lekove Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hoce li im paprika pomoci da se izlece ako vec imaju parazite ili sluzi samo kao prevencija?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Paprika je kao prevencija, jer ti je isto to kao sto mi npr. pijemo limunadu zbog vitamina c ali kad se razboliimo moramo i antibiotike i limunadu.. Wink

Nego meni to sto si ti opisao deluje sasvim normalno, ako nisi siguran da li imaju parazite ili ne a zelis da proveris hrani ih granulama crvene boje par dana, tako ces najlakse saznati, jer od pojedine lisnate hrane zna da bude belicast izmet jer je farbana prehrambenim bojama pa dok je svare izgubi boju pa se tebi cini da je koncasto i da ne valja.

Inace blak moli i ksifoforusi ti mozda grickaju neke alge pa i zbog toga imaju 'konce'..

Za koridorase sto 'trepere' se ne uznemiravaj, to je normalno ponasanje za njih da rovare po dnu oko biljaka i da se medjusobno gurkaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam siguran, nisam ni obracao paznju na to dok nisam procitao tekstove na tu temu, pa me malo zabrinulo. Moje ribice nemaju belicast koncasti izmet koji je simptom crevnog parazita, vec im je bas taman, crn, ali je koncast. Izbacicu im listice neko vreme i dodacu slatku alevu papriku kao obrok jednom nedeljno, pa cemo videti kako ce se stvari odvijati. Te crvene granule koje imam zapravo nisu granule (iako na pakovanju tako pise) vec su crveni prah koji cak i ne tone, mada to ne sprecava sve zivorotke da ga jedu dok pluta po povrsini. Hvala vam puno na brzim odgovorima! Nadam se da ce sve biti ok, pa da malo prosirim "porodicu". Smile

Mali off : planiram da ubacim malo puzeva, sto zbog dekoracije, sto zbog ispomoci cistacima, mada nemam problema sa algama, jos jedno jato neonki i informisem se, tj trazim jedan par krupnijih miroljubivih riba koje bi se isticale u svom tom sarenilu malih ribica. A da, pored svega toga na listi zelja su mi i kuli kuli i kozice. 😃
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Ned Avg 28, 2016 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, najbitnije je kad iscikliras akvarijum sto ti i jesi, i vremenom naselis ribicama, dostignes optimalan broj i kasnije izbegavas unos drugih ribica, i ako bude ubacivanja pre svega karantin 30 dana, cak iako ribica nije bolesna, zdrava i zivela dugo moze biti prenosnik neke bolesti.. I kasnije se desi ono sta niko ne zeli, i vecina odustane posle toga.. Tako da gledaj da kad nabavljas bude od proverenih uzgajivacnica pre svega a manje iz petshopova(ne kazem za sve, ali dosta njih nije ozbiljno u toj prici) i od prijatelja. To vazi i za biljke(prevencija u vidu rastvora od hipermangana)
Pozdrav, nadam se da sam bio od pomoci..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 12:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Milan1991 ::
Nisam siguran, nisam ni obracao paznju na to dok nisam procitao tekstove na tu temu, pa me malo zabrinulo.


Ne citaj teme bolesti! smeh

Milan1991 ::
Moje ribice nemaju belicast koncasti izmet koji je simptom crevnog parazita, vec im je bas taman, crn, ali je koncast.


Ne diraj nista to je normalno. Sad smo se razumeli. Laughing

Inace za off - ne znam da li znas da ce blek moli da ti narastu na oko desetak cm (zenke) a ksifoforusi na oko dvanest do petnest cm.. jos kako ih raznovrsno hranis nece to dugo trajati, tako da nema potrebe za vecim ribicama Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Avg 29, 2016 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jutros primetim na jednoj ksifi beli koncast izmet. Mozda su ipak bolesne, ali cu sacekati i uraditi ono sto sa napisao - izbacujem listice, ubacujem slatku papriku, pa cemo videti sta ce se desiti. Nazalost u ovako velikom i ubiljenom akvarijumu nema sanse da je uhvatim i odvojim, a trenutno nemam ni gde. Probacu dve nedelje bez listica i sa paprikom, pa cemo videti kako se stvari odvijaju. Hvala jos jednom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan1991
Akvarista



Registrovan: 31 Jul 2016
Poruke: 20
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Uto Avg 30, 2016 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nazalost danas mi je umro koridoras panda. Sad Na njemu nisam primetio nikakve promene sve dok nije uginuo. Kad sam ga izvadio video sam mu na stomaku malu rupicu i okolo crveno-crne mrlje. Uzeo sam malopre orvagil, rastvorio 6 tableta od 400mg i sipao u akvarijum od 250L.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Naziv ove ribice? SavaNS Ribe 2 Čet Jan 05, 2023 11:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tigrica sa kavezom za ribice sumi Razmena 0 Sre Apr 13, 2022 9:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License