Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Papagaji Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cyrocore
Akvarista

Registrovan: 23 Maj 2013

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 5:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da su papagaju mutacije, itd ali me jako zanima da li je mogce razmnozavalje i kako ako jeste?

Hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 5:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

plavsic88
Koristan akvarista

Registrovan: 25 Feb 2012

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije moguce
cyrocore
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i mislio , a kako ih dobijaju onda? Svakog mutacijom ili?
scalar 3
Akvarista

Registrovan: 23 Apr 2012

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je hibrid ciklida koji i nije baš omiljen među akvaristima.Čak i da je moguće razmnožavanje predpostavljam da bi bilo veoma teško.
plavsic88
Koristan akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ukrstanjem recimo zenke papagaja i recimo muzjaka nigrosa...
cyrocore
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci to je moguce?
Ja imam nigrose, maticni par, i sada bih da kupim jos neki par amera za nov akvarijum koji ce biti oko 300l.
Ali ne zelim oskare, i onda bi mi lakse bilo papagaje da cuvam pogotovo jer se nece mrestiti..
Da li bi papagaji pojeli ikru, mladj nigrosa mislim da li ovi mogu da je odbrane?

Hvala
plavsic88
Koristan akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta mislis kako opstaje to zlo?
kako sam ti i rekao.
Da ja tebe pitam koji si se djavo uhvatio tih ogavnih mutanata?
ima toliko prelepih riba iz Juzne i Centralne Amerike,a da nisu oskari i nigrosi,a ni papagaji.
Uzmi malo se uputi u biotope i stanista,malo pogledaj po netu i pronaces velik izbor lepih prirodnih formi ciklida tog podneblja.Nije Srbija toliko trula da samo mutante imamo.
radisa89
Akvarista

Registrovan: 03 Dec 2011

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam cuo pricu da mlade papagaje pre prodaje sterilisu nekim preparatima, koliko je moguce i istinito nisam kadar da pricam ali sam od iskusnijeg akvariste cuo podatak zasto ih je nemoguće mrestiti...
cyrocore
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poze li onda neki predlog dobrog amera koj nemi jeo mladj nigrosa... msm da bi mogli da zastite..

Hvala Very Happy
plavsic88
Koristan akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi mladj ce cuvati roditelji,posto su nigrosi jedni od najboljih i najpozrtvovanijih roditelja,i to im je jedna od najvecih vrlina.
Nije na mestu da ti mi govorimo,najbolje ti malo gledaj pa kad nesto vidis i kad ti se svidi ti se onda javis sa predlogom pa cemo resavati.
Wink
plavsic88
Koristan akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao parnjaci nigrosima treba da budu neki ciklidi koji su slicne velicine ili veci od njih,zbog teritorijalnosti i snage nigrosa.
cyrocore
Akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro,dobro znam to , ali ja ne znam niti imam ideju sta mogu uzeti sa njim tako da molim te ako mozes daj mi neki predlog, hvala u svakom slucaju.
plavsic88
Koristan akvarista

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi ja stvarno ne znam sta se moze naci u ponudi u bg,ali recimo neki Thorichthys meeki,Cichlasoma salvini,Cryptoheros sajica.To je neki standard da tako kazem,to bi trebalo da bude u ponudi i da moze ok sa nigrosima.
Ima tu jos nekoliko koji mi padaju na pamet ali nisam bas siguran da li smeju,za ove gore sam citao i video akvarijume da idu zajedno.
cyrocore
Akvarista

PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cryptoheros sajica mi se svidjaju
Da ne otvaram temu moze kraci opis?
A Thorichthys meeki sam vidjao u prodaji, kako bi bilo da od oba uzmem po par , plus par nigrosa? u 300+l
plavsic88
Koristan akvarista

PorukaPoslao: Čet Maj 30, 2013 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne ispadnem lenj,ali ja nisam njih cuvao nikad,i ne bi pricao nesto osim onog sto i ti mozes na netu sam naci.
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Papagaji za akvaristiku Tiger barb Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 02, 2016 8:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka forum papagaji Cyrix Razno 57 Pon Jun 18, 2012 10:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Papagaji Nenad020 Razno 5 Pet Avg 19, 2011 3:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker