Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj novi akvarijum 54l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2016 12:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike mog akvarijuma,koji sam formirao pre nekih 10 meseci.Imao sam početnih problema,ali sada to nekako funkcioniše.Akvarijum je veličine 60x25x39,oko 54l.Filter resun magi 380,sunđerasti filter i vazdušna pumpa champion.Podloga je kvarcni šljunak 2-3mm,hranljivu podlogu nisam postavio,ali biljke relativno dobro uspevaju.Od ribica ima,neonki,guppy,moli,ksifo,ancistrus,i coridorasi.To je ukratko,ako neko ima nešto da kaže, bio bih zahvalan na svakoj sugestiji i kritici,jer svakodnevno se srećem sa raznim novinama,pa bi mi svaki savet dobro došao.Za sada toliko evo i nekih slika...
Image

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2016 12:55 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 15, 2016 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako pedantno i čisto izgleda, kao da je tek formiran! Svaka ti čast ako ga održavaš u ovkvom stanju već deset meseci! Mogu samo da ti predlozim da pokusas da ukloniš ili bar sakriješ instalaciju koja se vidi sa leve i desne strane. Biljke efektnije izgledaju kada ih grupises u zbunove a i treba izbegavati bilo koji vid simetrije jer deluje veštački.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Sep 17, 2016 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O hvala na komplimentu.Pokušavam da ga održim takvim kakav je na slici uz prilične napore,jer nemam baš iskustva u tome,ali lagano učim.Slažem se da simetrija izgleda veštački,to mi i nije u planu,kao ni vidljiva instalacija,ali planiram još drugih biljaka koje će nadam se to relativno pokriti.U akvarijumu nemam hranljivu podlogu,pa mi to stvara dodatni problem,jer biljke sporije napreduju.Prehranjujem ih tableticama đubriva,malo osmokota,pokušao sam i sa tečnim,ali su odmah buknule crne čupave alge pa sam sa time prekinuo,a i svetlo sam tek nedavno dodatno pojačao,jer sam imao samo 1xt8 15w belu i 1x t8 15w roze,to baš i nije neko osvetljenje pa sam dodao još 1x t8 15w belu.Tako da sledi nastavak borbe i uređenja.Svakako puno hvala na savetima,ako ima još nečega slobodno sugeriši... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License