Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj novi akvarijum 55l-saveti i kritike Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike mog akvarijuma,koji sam formirao pre nekih 10 meseci.Imao sam početnih problema,ali sada to nekako funkcioniše.Akvarijum je veličine 60x25x39,oko 55l.Filter resun magi 380,sunđerasti filter i vazdušna pumpa champion.Podloga je kvarcni šljunak 2-3mm,hranljivu podlogu nisam postavio,ali biljke relativno dobro uspevaju.Od ribica ima,neonki,guppy,moli,ksifo,ancistrus,i coridorasi.To je ukratko,ako neko ima nešto da kaže, bio bih zahvalan na svakoj sugestiji i kritici,jer svakodnevno se srećem sa raznim novinama,pa bi mi svaki savet dobro došao.Za sada toliko evo i nekih slika...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 11:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sve to lepo izgleda ja tu nista nebi dirao jedino jos koju biljku u bacio,i izbaci ovaj sundjer filter samo ti zauzima mesto a i nema neku funkciju da ne moze bez njega
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nameravam da ubacim još neke bacope,da pojačam svetlo jer imam samo T-8 15w običnu neonku i onu roze tropical,ali u planu je pojačanje pa će i biljke biti bolje,nadam se.Što se tiče sunđer filtera,još nisam osmislio kao dodati spoljni filter jer nemam dovoljno prostora,pa služi kao nosilac dobrih bakterija,jer onaj drugi u filteru samo skuplja nečistoće.To sam uradio po savetu jednog starog akvariste,dok ne obezbedim spoljni filter da to sve bude bolje.Svakako hvala na savetima,samo pitanje,šta bi ti dodao od biljaka još?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bakterije ti se nalaze svuda,u tom filteru resun kao i u podlozi i u vodi tako da ti taj sundjer nista ne poboljsava a po meni kvari izgleda akvarijuma.ja ga koristim samo u mresnim akvarijumima.pa dodaj jos koju biljku zadnjeg plana i prednji ti je prazan.moze to lepo da izgleda samo biljke sam moras izabrati sta ti se svidja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Sub Sep 03, 2016 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi je poznato da se one nalaze svuda,i u potpunosti se slažem sa tobom da kvari izgled,ali je tu samo privremeno.Mislio sam da dodam bacope,rotale,još valisnerije, još neku ludwigiju rubin da malo razbije zelenilo,ali to tek kada pojačam svetlo.Što se tiče prednjeg plana,tu nemam baš mnogo prostora,a ni hranljive podloge,tako da neznam šta bih tu mogao da stavim,mada volim da bude i malo čistine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2016 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da stavis neku biljku zadnjeg plana tako da ces imati sliobodnog prostora za plivanje u prednjem planu,generalno sve je ok
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Sep 04, 2016 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1.Sta imas od svetla/neonki?
2.Da li dohranjujes biljke?
3.Koja ti je jacina te vazdusne pumpe
4.Da li Resun magi 380 ima dve komore za filtracioni materijal? Mislim da ima jednu za sundjer a drugu za aktivni ugalj, stim sto bih ja izvadio aktivni ugalj i ubacio keramicke prstenove Smile

Hvalaaa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 5:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od svetla imam neonke t8 15w daylight 8400K x2 i t8 15w tropical(roze)x1.
Pošto nemam hranljivu podlogu ispod svake biljke sam stavio po malo osmokota(relativno skoro),po neki put stavim po malo od tablete sera florena.Pokušao sam po savetu prodavca u jednom centru da dodajem kombinaciju easy carbo i profito,ali avaj odjednom počeše alge ,tako da sam prekinuo sa profitom.Dodam easy carbo jednom nedeljno,ali sam skapirao da treba češće jer mi se pojavljuje crna čupava,a uzrok je u previše hrane i manjku co2(tako kažu iskusni).
Vazdušna pumpa Champion sa dve brzine(neznam koje je jačine),sunđer filter xy 2836(mislim).Što se tiče Resun magi 380,nema dve komore nego jednu sa uloškom za aktivni ugalj,koji sam izvadio i stavio veliki crni sunđer,celom dužinom,mada bih možda trebao da te poslušam i stavim u taj uložak malo tih prstenova,verovatno bi bilo grugačije.To su odgovori na tvoja pitanja,ako imaš nekih sugestija,rado ću ih prihvatiti. Pozz. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe, ja sam novajlija u ovome, sa akvarijumom slicnih dimenzija kao tvoj Smile aq stize za 4-5 dana pa krecem da punim, formiram....
tako da ja jos skupljam savete, tesko mogu da dam:) al eto to sa keramikom mi deluje ok, ako ima mesta da se ubaci.

Inace, duzina aq mi je 50cm. Jel znas kolika je duzina tih od 15w? I da li mogu prigusnuce od 18w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo,ako sam praviš poklopac-haubu u koju smeštaš armature,vodi računa o dimenzijama svega što u to ulazi,a to su dužine armature(sijalica)koje stavljaš.Koliko vidim dimenzije tvog akvarijuma ni jednu neonku t8 nećeš moći da uglaviš,jer najkraća t8 neonka je 438mm dužine,a armatura za nju je 550mm.Ovo je svakako armatura koja ima fabrički ugrađene prigušnice i kada crkne menjaš sve.Ja sam to kupio na otc-u,aluminijumska je od 60cm,a ja sam je skraćivao na meni potrebne mere.Ti možeš samostalno da formiraš dužinu ove neonke(armature) na nekom drugom materijalu dužine 438mm + nekoliko cm za držače same neonke i sve što ide uz.Možeš da koristiš prigušnicu od 18w na neonku od 15w bez većih problema,ali moraš da vodiš računa o grejanju iste jer je otpor veći.Koliko neonki planiraš da staviš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmm, prvobitna opcija mi je bila 2 x T5 8w (arcadia fresh water + tropical).
Neko pomenu da je bolje jedna 18w natural, al za to nemam mesta/duzine, pa pokusavam sa 15w. Radije bih dve ubacio, ali 2 x 15w mi nesto deluje mnogoooo, da me ne izjedu alge, a i co2 ce mi faliti samo tako :/

Tako da verovatno ostaje prva opcija....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cucul44
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 4

PorukaPoslao: Ned Sep 18, 2016 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije mnogo ako želiš biljni akvarijum,mada možeš da staviš i tu jednu od 18w,pod uslovom da je iskosiš.Dve od po 15w bi ti bile ekstra,ne bi te izjele alge sigurno pod uslovom da koriguješ ishranu ribica i biljaka...Mada i prva opcija ti je verovatno ok,nemam ni ja mnogo iskustva početak je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thebeast
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Maj 2016
Poruke: 6

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh, malo sam zvao po nekim radnja, dosta tesko je naci prigusnice, armature...za T5 neonke...jesu bolje od T8, dugotrajnije, ali i sve ukupno skuplje./

Da li mozes da mi proveris duzine tih tvojih T8 15w neonki, ja sam nasao da su 450mm, ali na koju se duzinu odnosi, plavu ili crvenu?
Bicu knap sa prostorom pa mi svaki centimetar bitan.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Sep 19, 2016 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mere neoinki su na plavoj liniji. Odstupanja su od par milimetara i zavise od proizvodjaca. Preporuka : kupi prvo neonke pa zatim kroji i seci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License